Sveiki! Norėčiau pasidalinti šių metų karpių gaudymo įspūdžiais. Apskritai šis sezonas jau 6-asis ir nebuvo labai sėkmingas: pagauti 22 karpiai nuo 4 iki 18 kg, nors dar 2005 metais jų buvo pagauta net 35. O žvejota tikrai nemažai. Daug ar mažai pagauta, palieku spręsti jums, bet pats manau, jog šiais metais rezultatai buvo labai prasti.

Sėkmė visgi neaplenkė ir manęs – šiais metais pagerinau savo rekordą – 18 kg, ir kaip niekad anksti atidariau sezoną – balandžio 1 d. Apturėjau labai sėkmingą žūklę birželio pradžioje, kai pasisekė pagauti 10 karpių nuo 4 iki 15 kg viename ežere, o vakarop nuvykus prie kito per kitą parą pagavau ir didžiausią – 18 kg bei dar du: 14 ir 8 kg. Dar vienas atsikabino.

Oro sąlygos, kurios lėmė sėkmingiausią žūklę, buvo žemas slėgis, lietus dvi paras beveik be pertraukų ir stiprokas pietvakarių vėjas.

Nepaisant prastų rezultatų manau, jog po truputį pradedu suprasti karpių elgseną ir nesėkmingų žūklių priežastis. Pirmiausia – gaudžiau ir jaukinau ne ten, kur karpiai maitinosi, mano boiliai buvo ne geriausios sudėties, jaukindavau per dideliais kiekiais ir turėjau pomėgį per dvi paras aplankyti du ežerus vietoj to, kad žvejoti viename.

Šiais metais sėkmingiausias kvapas buvo gal jau ir atsibostantis "braškė" bei kiti: "B2", "medus", "slyva", "ananasas", "KG1", "kalmaras" ir šių metų atradimas "Esterberry".

Visgi labiausiai norėčiau parodyti ką turime Lietuvoje. O turime daug ežerų, daug karpių. Ežerai labai gražiose vietose prie miško, ar net pačiame miške. Foto nuotraukos yra darytos per žūkles prie Lietuvos ežerų.

Nors nesu karpių žūklės ekspertas, tačiau norėčiau pateikti keletą patarimų ir pastebėjimų:
1. Jaukink ir gaudyk ten, kur karpiai maitinasi, o ne ten, kur yra geras privažiavimas su auto;
2. Jaukui naudok tik geriausias medžiagas. Boilių sudėtis turi būti turtinga maistinėmis savybėmis, kurių reikia karpiams;
3. Nereikia padauginti biraus jauko ir boilių tame tarpe;
4. Jei oro sąlygos lemia sumažėjusį karpių aktyvumą, jauko reikia mažiau;
5. Karpių žūklės taisyklė yra viena – nėra taisyklių, t.y. kartais karpiai kimba, o kartais - ne;
6. Eksperimentuok ir neskubėk daryti išvadų.

Apžvalgoje tikslingai nerašau papildomos informacijos apie įrangą, kurią naudoju, kokių firmų boiliais gaudau, nes tai galėtų būti traktuojama kaip reklama. Kotai, ritės, kabliukai, valai, boiliai ir t.t. yra kiekvieno pasirinkimas, o mūsų poreikiai skirtingi.

Pabaigoje norėčiau pasidžiaugti, kad po truputį populiarėja karpių žūklė, o mūsų tarpe daugėja žvejų taikančių metodą "pagavai - paleisk". Daugėja ir klubų, kurie nuomoja ežerus, juos įžuvina ir kitaip propaguoja karpių žūklę.

Karpiauskas