Tikra žuvienė - tai būtinai švarus permatomas sultinys, todėl jai nereikia jokių miltinių ar kruopinių priedų, nei keptų svogūnų, nei pakeptų daržovių. Apskritai, į žuvienę išskyrus žuvį, priekonius ir šaknines daržoves, galima dėti tik bulves ir morkas - ir viskas.

Komponentai:
-1 kg. smulkios žuvies,
-1-2 svogūnai,
-petražolės šaknis,
-1-2 lauro lapai,
-5-6 žirneliai pipirų,
-druska,
-morkos,
-bulvės,
-peletrūnas,
-bazilikas,
-300-500 g. žuvies filė.

Geriausia žuvienė gaunasi iš: а) šviežios, b) upinės, c) smulkios žuvies. Sultiniui galima naudoti ir smulkią jūrinę žuvį. Šią žuvį reikia virti iki visiško suvirimo - skaičiuojant 1 kg žuvies 1-1,5 litrų vandens - po to ją negailestingai išmesti. Gautą viralą perkošti ir pastatyti ant mažos ugnies, įdėjus svogūną, petražolės šaknį, lauro lapus, pipirų žirnelius, druską. Po 20-30 minučių įdėkite supjaustytas šiaudeliais morkas ir bulves, peletrūną ir baziliką (šviežius ar džiovintus). Dar po 5-7 minučių sudėkite žuvies filė gabalus. Čia galite imti menkę, upėtakį, sterką. File virkite kelias minutes. Kuo daugiau ir įvairesni prieskoniai, tuo geresnė žuvienė. Ir filė neturi būti per mažai; po du porcijinius gabalus į kiekvieną lėkštę. Atkirame inde kaštu sultiniu užpilkite kelis šafrano siūlelius ir supilkite į nuo ugnies nuimtą puodą. Žuvienė taps aromatinga ir auksinės spalvos. Įmeskite į puodą gabalą sviesto, leiskite viralui pastovėti 3-4 minutes ir patiekite, užbarstę krapų ir svogūnų laiškų.
Klausimas apie tai, ar verta prie žuvienės paduoti degtinę - šaltame, aprasojusiame grafine - yra nusikalstamas pats savaime ir kaipo toks nereikalauja atsakymo.

Atsiuntė flirtuotoja