Kompaktiška boloninė meškerė
Kelionėse patogiausi – teleskopiniai meškerykočiai. Jie ypač parankūs, kai į žūklę reikia susiruošti per keliolika minučių. Tokį meškerykotį galima visą laiką vežiotis bagažinėje ar laikyti po ranka vasarvietėje.

Tiesa, nebrangių, bet geros kokybės tokių meškerykočių reikia paieškoti, tačiau šiemet galima iškart eiti į artimiausią „Romados“ prekybos tinklo parduotuvę ir klausti ekonominės klasės boloninės meškerės „Zebco Topic Tele Pack 400“, kainuojančios tik 69 litus.

Šis keturmetrinis meškerykotis išardytas – labai kompaktiškas: „Topic Tele Pack 400“ galima nešiotis 0,70 m ilgio futliare. Beje, meškerykotis su metaliniu drūtgalio antgaliu sveria tik 330 g. Meškerykotis apsodintas penkiais valo žiedais su SIC įdėklais, pasižymi reikiamu šmaikštumu, o jo stangrumas leidžia svaidyti masalus nuo 10 iki 20 g. Tad galima prognozuoti, kad „Topic Tele Pack 400“ tikrai taps sezono topu.
Daugiau informacijos – www.romada.lt


Pirštinės laimikiui stverti
Jei žvarbsta nuo šiauraus vėjo rankos, sukti spiningo ritės rankenėlę, kai neturi, kur jas susišildyti, menkas malonumas. Todėl patartina turėti šiltas pirštines, tačiau jos turi būti patogios ir pritaikytos žūklei.

Ne paslaptis, kad žūklės metu neišvengiama ekstremalių situacijų – dažnai tenka stverti stambų laimikį ranka, todėl pirštinės turi būti neperšlampamos ir tvirtos. Švedų kompanija ZALT, gaminanti populiarius voblerius, jais žvejojantiems spiningininkams siūlo specialų pirštinių, pagamintų iš odos ir sintetinių
audinių, modelį, kuris nevaržo pirštų judesių, taip pat nereikia baimintis, kad rankos sušlaps.
Daugiau informacijos – www.rovana.lt


Balto valo magija
Žvejojant spiningu reikalingas valas, kuris būtų mažiausia matomas žuvims ir ypač gerai matomas meškeriotojui. Kompanija „Jaxon“, kurios oficialus atstovas Lietuvoje yra UAB „Straideris“, šį sezoną siūlo inovatyvią versiją – baltą pintą valą „Combat XTN“ labai patraukliose 150 m pakuotėse.

Ekspertų teigimu, baltas valas plėšriosioms žuvims yra prastai matomas blizgančiame lyg veidrodis vandens paviršiaus fone, o štai meškeriotojui, žvelgiančiam į gelmę nuo katerio denio ar liepto, tamsiame vandenyje yra puikiai matomas. Lygiai taip pat, kaip „fluo“ tipo ryškūs valai, kurie turi vieną trūkumą. Apniukusiu oru saulės neapšviestame vandenyje jie yra gana gerai matomi žuvims. Balti „Combat XTN“ valai tokio trūkumo neturi.

„Combat XTN“ valas vyniojamas Italijoje iš Jungtinėse Valstijose pagamintos naujausios „Spectra fiber“ gijos. Ši gija pasižymi ypatingu paviršiaus glotnumu, ypač apvalia forma ir tvirtumu: 0,15 mm skersmens valas atlaiko 15 kg apkrovą.
Daugiau informacijos – www.jaxon.pl


Skambios gilzės
Nors gyvename elektronikos amžiuje, tačiau žūklėje nereikia atsisakyti senų gerų išradimų, tarp kurių praktiškas dugninės signalizatorius – varpelis, skambiu tilindžiavimu pranešantis, jog masalą stvėrė žuvis.

Meškeriotojai naudoja įvairiausių konstrukcijų varpelius, tačiau nuo seno pripažįstama, kad vienas praktiškiausių modelių nesunkiai pagaminamas iš šovinio gilzės, kurios gaminamos iš skambaus metalo.

Tačiau tokie varpeliai-signalizatoriai vertinami ne dėl melodingo garso, o todėl, kad jie labai parankūs vėjuotu oru: net ir stiprūs gūsiai neišjudina gilioje gilzės taurelėje snaudžiančios varpelio šerdies, o meškeriotojui netenka dėl klaidingo signalo traukti iš vandens masalo. Viena iš nedaugelio šiandien varpelius iš gilzių siūlanti kompanija – „Akara Fishing“.
Daugiau informacijos – www.akarafishing.ru


Inovatyvus pintas valas
Kiekvieną sezoną spiningininkams tenka spręsti tą patį klausimą: kokiu valu žvejoti vienu ar kitu metodu? Tačiau aišku, kad žūklei guminukais – nepakeičiamas pintas valas.

Jei pasirinksite kompanijos „Pokee“ pintą valą „Power Zone“, pagamintą iš 100 proc. „Dyneema“ pluošto, daugiau nereikės ieškoti pakaitalo, nes būsite nustebintas „Power Zone“ atsparumo trinčiai ir patvarumo. Tamsus valas puikiai tinka žūklei didelėje gelmėje. Kadangi valo skersmuo maksimaliai įmanomos pintiems valams apvalios formos, o paviršius – glotnus, masalą juo galima užmesti toli ir tiksliai.

Valas taip pat pasižymi mikropluošto, iš kurio yra nupintas, ilgalaikiškumu ir atsparumu apkrovoms, pvz., 0,14 mm skersmens „Power Zone“ atlaiko 6,4 kg apkrovą. Valai gaminami nuo 0,10 iki 0,20 mm skermens, o 135 m pakuotės kaina 55 Lt.
Daugiau informacijos – www.almarijas.lt


Akiniai ir lęšiai
Akiniai su poliarizuotais stiklais tampa vis populiaresni, tačiau jais negali pasinaudoti tie meškeriotojai, kurie turi regos sutrikimų ir nešioja akinius su lęšiais. Iki šiol jie turėjo tik vieną išeitį – užsisakyti brangius akinius su specialiais lęšiais.

Kompanija „Cocoons“ sugalvojo, kaip standartinius akinius pritaikyti silpnaregių reikmėms. Akiniai su poliarizuotais stiklais gaminami su išgaubtu rėmeliu, į kurį tiesiog įstatomi tradiciniai akiniai su lęšiais. Jei saulė nešviečia, atskiri vienus akinius nuo kitų ir žvejoji.


Kišeninė gelbėjimosi liemenė
Civilizacijos įkaitai nežengia nė žingsnio be mobiliojo telefono, piniginės su mokėjimo kortelėmis ir raktų, kuriuos praradęs pasijunti gavęs smūgį į paširdžius.

Raktus ir spynas gaminančių kompanijų užsakytos apklausos rodo, jog nemažai raktų nuskandinama žūklėje. Nors kiekvienas žvejys žino, kad raktus reikia laikyti sandariai užsegtoje kišenėje, tačiau ta kišenė kažkodėl dažnai būna praverta, kai pasilenkiama virš vandens.

Ne tik raktai reguliariai krinta į vandenį, bet ir replės, valo karpikliai, peiliukai, kabliukų dėžutės, masalinės ir akiniai. Žvejai sugalvojo įvairių gudrybių, kurios padeda apsisaugoti nuo atsitiktinumų, ir prie raktų ryšulėlio kabina plūdes iš medžio, kamščio ar putplasčio.

Kompanija „Davis Instruments“ siūlo kitą išeitį – raktų pakabuką „Key Buoy“, kuris iš pažiūros nesiskiria nuo automobilio signalizacijos pultelio. Pakabuko dydis – taip pat panašus – 41x61 mm, o storis – 15 mm, tačiau jo viduje ne vien mikroschemos, bet ir susuktas ryškiai oranžinio plastiko vamzdelis, kuris prisipučia per 30 s, jei pakabukas įkrenta į vandenį. Tad po pusės minutės raktai iš gelmės išplaukia į paviršių. Pakabuko keliamoji galia – 120 g.