Mažeikių rajono aplinkos apsaugos agentūros specialistai 2011 m. gruodžio 1 d. naktinio gyvosios gamtos reido metu, iš vakaro laukdami pasaloje ir ankstų sekančios dienos rytą, pasitelkę į pagalbą Šiaulių RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus, Plinkšių ežere, Mažeikių r. sulaikė du brakonieriaujančius asmenis, akmeniškį R. P. ir mažeikietį A. J., kurie gaudė žuvį dviem statomais žvejybiniais tinklais.

Pažeidėjams gresia baudos nuo dviejų šimtų iki septynių šimtų litų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu, taip pat pažeidėjams teks atlyginti gamtai padarytą žalą.

Šiais metais jau ne pirmas kartas, kai Mažeikių rajono agentūros specialistai pasitelkę į pagalbą Šiaulių RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus sėkmingai užbaigia gyvosios gamtos apsaugos reidus.

* * *

2011 m. gruodžio 2 d. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija organizavo reidą Zarasų rajone, tikslu išsiaiškinti, kaip laikomasi Mėgėjiškos žūklės taisyklių reikalavimų Šventosio upės atkarpoje tarp Rašų ir Pasčio ežerų. Reido metu nustatyti du brakonieriavimo atvejai.

Apie 9 val. ryte žvejojant statomais tinklais buvo sulaikytas Dusetų seniūnijos gyventojas G. V., kuris neteisėtai sugavo 1 lydeką, 10 ešerių, 5 raudes ir 2 kuojas. Jam surašytas administracinės teisės pažeidimų protokolas, bus skirta administracinė bauda ir už neteisėtai sugautą žuvį teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri yra 170,18 Lt.

Nepraėjus ir valandai pareigūnai sulaikė ir dar vieną pažeidėją. Tai Rokiškio rajono gyventojas P. Ž. Pastarasis buvo pastatęs 6 tinklaičius, į kuriuos  įkliuvo 4 lydekos, 1 šapalas ir 1 ešerys. Jam irgi bus skirta administracinė nuobauda ir už gamtai padarytą žalą dar teks sumokėti 449,77 Lt.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos informacija