2011 m. gruodžio 10 d. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus įsakymą, rotacijos principu dirbo Vilniaus regione. Reido tikslas buvo patikrinti, kaip naudojami gyvosios gamtos  ištekliai.

Šalčininkų rajone patikrintas Eišiškių medžiotojų būrelis, kuris vykdė medžioklę varant. Reikia pažymėti, kad medžioklė buvo vykdoma griežtai laikantis Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių reikalavimų. Medžioklės dokumentai pildomi tvarkingai, visi medžiotojai, dalyvavę medžioklėje, laiku pateikę duomenis medžiotojų sąvadui, išlaikę saugaus elgesio medžioklėje egzaminus. Pradėjus tikrinti medžiotojų blaivumą, medžioklės vadovas pareigūnams parodė net alkotesterį, kuriuo pats tikrina, ar medžiotojai nevartoja medžioklės metu alkoholio, todėl klausimų dėl medžiotojų blaivumo reido dalyviams nekilo.
Grįžtant pareigūnai nutarė užsukti prie Šalčininkų rajone esančio Papio ežero. Šis ežeras, pasak vietinių gyventojų, labai mėgstamas žvejų mėgėjų. Vasaros metu čia kiekvieną dieną atvyksta po keliasdešimt automobilių iš Vilniaus ir kitų rajonų. Ežeras žuvingas, pro jį prateka Vokės upė. Įvertinę situaciją pareigūnai nutarė palaukti sutemos. Laukti teko neilgai, vos pritemus aplinkosaugininkai ežere pastebėjo valtį, o joje du piliečius. Pakrantėje vaikščiojo dar vienas asmuo su šunimi. Darėsi aišku, kad vyksta neteisėta žvejyba. Kadangi ežeras labai užpelkėjęs, priėjimo prie jo bet kur nėra, į ežerą galima patekti tik per keletą po keliasdešimt metrų padarytų priėjimų. Tuo pareigūnai ir pasinaudojo, nors buvo ir nustebinti, kai viduryje tokio liepto rado užrakintus metalinius vartus, o kad iš vis negalėtum patekti prie atviro vandens, į abi puses nendryne prirazgytos spygliuotos vielos užtvaras. Nepadėjo brakonieriams nei sargas su šunimi, nei vartai, nei spygliuota viela. Pažeidėjai buvo sulaikyti su įspūdingu laimikiu. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad vilnietis R. S. ir šio rajono gyventojas E. R. keturiais statomais tinklais neteisėtai buvo sugavę  5 lydekas ir 638 karosus, tuo padarydami 3091,68 Lt. žalą gamtai, kurią privalės atlyginti. Be to jiems dar bus skirtos ir administracinės baudos.

* * *

2011 m. gruodžio 12 d. apie 9 val. ryte Utenos RAAD Anykščių rajono agentūros pareigūnai Rubikių ežere ( Anykščių r.) sulaikė šio rajono Burbiškio kaimo gyventoją R. S., kuris neteisėtai žvejodamas statomu tinklu buvo sugavęs 1 lydeką, 1 karšį ir 2 ešerius. Pažeidėjui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, bus skirta administracinė bauda, o už neteisėtai sugautas žuvis teks atlyginti gamtai padarytą 149,92 Lt. žalą. Šis pilietis jau nebe pirmą kartą pakliūna į aplinkosaugininkų akiratį. Buvo baustas už neteisėtą žvejybą statomais tinklais, už neteisėtą tinklinių ne mėgėjiškos žūklės įrankių ir kilpų žvėrims gaudyti laikymą.

* * *

Nemuno deltos regioniniame parke yra Krokų lankos botaninis-zoologinis draustinis, kuriame bet kokia žvejyba draudžiama ištisus metus.

Šaltėjantis oras ir stiprūs vėjai, gūsiais siekiantys 22 m/s, bangos Krokų lankos ežere didesnės nei metras - ne kliūtis gumine valtele įšsiruošusiems brakonieriauti žvejams.

2011-12-08 reido metu netoli Krokų lankos ežero pastebėtas važinėjantis automobilis, kuriame sėdėjo ne kartą už brakonieriavimus bausti asmenys. Šilutės Gyvosios gamtos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnams tai sukėlė įtarimą, ir Krokų lankos ežere buvo surengta pasala.

Apie 21 val. pastebėtas prie ežero be įjungtų žibintų atvažiuojantis automobilis. Po kelių minučių, neseniai įsigytu termovizoriumi stebint vandens paviršių ir aplinkinius krūmus, pakrantėje pastebėta guminė elektrinio variklio varoma valtis, kurioje sėdėjo du žmonės. Nuplaukę apie 200 metrų nuo kranto, jie sustojo ir iš vandens pradėjo traukti tinklus. Palaukus kol tinklai su laimikiu atsidurs valtyje, stebimi asmenys buvo sulaikyti įvykio vietoje. Nelegaliai sugautas laimikis: 12 kuojų, 10 karšių, 6 lydekos. Kadangi sulaikyti brakonieriai dažnai daro pažeidimus, jiems gręsia administracinės baudos po 700 litų, o gamtai padaryta žala viršys 1000 litų. Taip pat sulaikyti įrankiai ir priemonės: guminė valtis, elektrinis pakabinamas valties variklis, elektriniam varikliui skirtas akumuliatorius ir 2 statomi tinklai.

Per 2011 metus vien Krokų lankos ežere, Šilutės rajone nustatytui 69 Mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimai, iš kurių 32 šiurkštūs.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos informacija