Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai praėjusį savaitgalį organizavo du reidus, tikslu išsiaiškinti kaip laikomasi Mėgėjiškos žūklės taisyklių reikalavimų nakties metu. Rezultatai leidžia daryti išvadą, kad pažeidėjams tamsa netrukdo, bet ir nepadeda.

Gegužės 4 – sios naktį apie 1 val. Alaušo ežere (Utenos r.) buvo sulaikytas Sudeikių miestelio gyventojas L. S., kuris trimis statomais tinklais buvo neteisėtai sugavęs 6 lydekas, 6 lynus, 62 kuojas ir 4 ešerius. Jam surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, bus skirta administracinė bauda ir teks atlyginti   1166,94 Lt gamtai padarytą žalą.

Dar po valandos aplinkosaugininkai tame pačiame ežere po vandeniu pastebėjo judantį šviesos šaltinį. Tapo aišku, kad vykdoma neteisėta povandeninė žūklė, kadangi toks žvejybos būdas tamsiu paros metu yra draudžiamas. Tą puikiai žinodami pažeidėjai irgi gudravo. Į krantą grįžo tuščiomis, laimikį ir povandeninius šautuvus paslėpę po vandeniu. Su prožektoriumi apieškoję pakrantę ir įsitikinę, kad nieko nėra, po kiek laiko nubrido ir parsinešti laimikio. Vienu žodžiu pareigūnų pergudrauti nepavyko ir pažeidėjai buvo sulaikyti su visais įkalčiais. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad pažeidėjai – Latvijos Respublikos piliečiai, Rygos gyventojai V. P. ir I. E., kurie buvo neteisėtai po vandeniu nušovę 20 lydekų, 3 lynus, 1 vėgėlę ir 1 ešerį. Pareigūnai buvo šokiruoti nušautų žuvų dydžiais. Didžiausia lydeka buvo apie 30 cm ilgio, kitos vos sprindžio dydžio, povandeninio šautuvo strėlės nuplėštomis galvomis. Vienu žodžiu visos 20 lydekų 3 kg. tikrai nesvėrė. Pažeidėjai bandė aiškinti, kad gerai nežinojo Mėgėjiškos žūklės taisyklių reikalavimų povandeninei žūklei, tačiau jiems administracinės atsakomybės išvengti nepavyks, o be to dar teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri yra 2350,77 Lt. Paimti pažeidėjų žūklės įrankiai ir nardymo įranga.

Sekančią naktį aplinkosaugininkų dėmesį patraukė šviesos šaltinis po vandeniu Ūparto ežere (Zarasų r.). Apie 2 valandą pareigūnai sulaikė ir du Biržūnų k. (Zarasų r.) gyventojus J. K. ir S. K., kurie pasišviesdami prožektoriumi, pajungtu nuo automobilinio akumuliatoriaus, žeberklu badė žuvis. Pažeidėjų neteisėtas laimikis 9 lynai, 1 lydeka ir 1 karosas, kaip žala gamtai, įvertintas 490,50 Lt. Be to dar bus skirtos administracinės baudos su pažeidimo padarymo įrankių ir valties konfiskavimu.

* * * * * * * * *

Š.m. gegužės 1d. bendrame Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Alytaus rajono agentūros ir Alytaus VPK pareigūnų reide, siekiant apsaugoti žuvų išteklius, nustebino pažeidėjų gausa.

Minėto reido metu švintant pareigūnai nuvyko į Alytaus rajone Arminų I kaime esantį Plūvijos ežerą, kur sulaikė net keturis piliečius V.K., N.N., A.L., ir A.C., asmenys žvejojo draudžiamais tinkliniais įrankiais ir buvo sugavę 1 lydeką, 1 lyną, 2 raudes, 17 karosų ir 43 karšius. Už tokią “žvejybą” piliečiams gresia administracinės baudos nuo 200 Lt. iki 700 Lt. bei teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą.

* * * * * * * * *

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūros specialistai 2012 m. balandžio 29 dienos vakarą, reaguodami į gautą pranešimą apie brakonieriavimą Nausodės tvenkinyje, sulaikė du piliečius žvejojusius statomu žvejybiniu tinklu ir vieną žveją neturėjusio žūklės leidimo.
Pažeidėjams buvo surašyti Administracinės teisės pažeidimų protokolai už mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimus.

* * * * * * * * *

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai 2012 m. balandžio 17 d. gavo informaciją, jog Švenčionių rajone, Pabradės mieste, Dubingos upėje su gaudyklėmis neteisėtai gaudomi migruojantys unguriai. Vakare nuvykę į nurodytą vietą pareigūnai sulaikė Pabradės miesto gyventoją J. T., kuris įsibridęs į Dubingos upę statė gaudyklę unguriams. Sušalusiam pažeidėjui už šiurkštų Mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimą surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

Po dviejų dienų – balandžio 19 d., Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vėl gavo informaciją apie toje pačioje Dubingos upėje neteisėtai statomas gaudykles unguriams. Šį kartą pareigūnai sulaikė tris Ignalinos rajono gyventojus D. J., T. Č. ir J. G. Dėl per anksti atvykusių aplinkosaugos pareigūnų pažeidėjai ungurių pagauti nespėjo. Pagal administracinių teisės pažeidimų kodekso 87 str. 3 d. visiems Dubingos upėje ungurius gaudžiusiems pažeidėjams gresia piniginės baudos nuo 200 Lt iki 700 Lt ir neteisėtai pastatytų ungurinių gaudyklių konfiskavimas.