Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento inspektoriai kiekvienais metais nubaudžia ne vieną brakonierių Nemuno upėje prie Kauno hidroelektrinės. 500 m atstumu nuo Kauno HE draudžiama žūklė visais mėgėjiškos žūklės įrankiais ir būdais ištisus metus, kadangi čia yra masinio žuvų susikaupimo vieta, tačiau nepaisant draudimo, žuvys čia gaudomos draudžiamais savadarbiais užkabinamaisiais įrankiais arba mėgėjiškos žūklės įrankiais (dažniausiai spinigaujama salačių ir starkių neršto metu). Per gegužės mėnesį šioje draudžiamoje vietoje sulaikyti 22 asmenys šiurkščiai pažeidę mėgėjiškos žūklės taisykles, gaudę salačius, iš jų 8 žvejojo draudžiamu užkabinamuoju būdu. Primename, kad už neteisėtą žvejybą draudžiamoje zonoje gręsia administracinės baudos iki 700 Lt su pažeidimo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Sulaikyti pažeidėjus labai padeda gaunama informacija iš žvejų mėgėjų, žvejojančių Nemune žemiau 500 m atkarpos nuo Kauno HE, ir iš kitų asmenų, kurie lieka neabejingi pastebėję daromą pažeidimą.
* * * * * *
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos ir Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos, Jūros aplinkos apsaugos agentūros inspektoriai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais Kuršių mariose inspekciniu laivu „Jūrinis“ š.m. birželio 12-13 d. vykdė žvejybos kontrolę Kuršių mariose. Reido metu iš marių buvo ištraukta apie 1,5 km ilgio nelegaliai pastatytų tinklų, kurių požymiai būdingi verslinėje žvejyboje naudojamiems tinklams. Taip pat buvo patikrintos 4 verslinės žvejybos įmonės.
* * * * * *
2012 m. birželio 7 d. apie 4 val. Ignalinos r., Dysnų ežere, buvo sulaikytas Dūkšto miestelio gyventojas T. G. ir Visagino miesto gyventojas R. G., kurie žvejojo naudodami 180 vnt. plūdurėlių, gerokai viršydami leistiną vienu metu naudoti vienam žvejui įrankių skaičių, bei dar 2 statomais tinklais. Minėti piliečiai neteisėtai plūdurėliais buvo sugavę 2 sterkus ir 10 ešerių. Už šiuos pažeidimus pagal LR ATPK 87 str. 1 d. ir 3 d. piliečiams bus skirtos administracinės baudos ir teks atlyginti gamtai padarytą žalą - 253,68 Lt.  Utenos rajone, Limino ežere, buvo sulaikytas uteniškis A. K., kuris žvejojo 5 bučiais ir sugavo 1 karšį, 3 ešerius ir 1 raudę (žala gamtai 59,20 Lt). Taip pat A. K. sodyboje, esančioje Bajoriškių k., Daugailių sen., neteisėtai laikė 7 statomus tinklus ir 1 ūdą. Piliečiui už neteisėtą tinklų laikymą gresia bauda nuo 100 iki 400 Lt su šių įrankių konfiskavimu, už neteisėtą žvejybą – nuo 200 iki 700 Lt su bučių konfiskavimu.    

2012 m birželio 11 d. apie 16 val. GGAI pareigūnai sulaikė uteniškius brolius D. V. ir V. V., kurie poilsiaudami sugalvojo Pajuodupio pelkėje pažvejoti dviem statomais tinklais. Žuvų nesugavo, tačiau broliams surašyti ATP protokolai.

2012 m. birželio 12 d. ankstų rytą pil. S. F., atvykęs prie Samanio ežero, esančio Ignalinos rajone, pažvejoti, automobilį ne tik pastatė vandens telkinio apsaugos juostoje, bet ir su juo įklimpo.... Už vandens telkinių apsaugos juostų režimo pažeidimą pagal LR ATPK 55 str. 1 d. surašytas ATP protokolas.

2012 m. birželio 13 d. apie 22 val. Ignalinos r. piliečiai V. Š. ir D. Š. Asėko ežere pastatė 3 tinklus ir iš karto buvo sulaikyti. Matyt, nepakankamai budrūs buvo krante palikti du sargai, kurie vaikščiojo pakrante, kol kiti „dirbo“ ežere. Kaip jau minėjome, už tokią veiką asmenys traukiami administracinėn atsakomybėn pagal LR ATPK 87 str. 3 d.

Aplinkos ministerijos informacija