Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais, siekdami užtikrinti teisėtus mėgėjiškos žūklės būdus savaitgalį organizavo neplaninius reidus Kauno mariose.

Lapkričio mėnesio pirmą penktadienį buvo nustatyti 9 mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimai – žvejojant draudžiamuoju užkabinamuoju būdu, šeštadienį išaiškinti 6 mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidėjai, sekmadienį – 3 mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidėjai. Šį kartą už draudžiamuoju užkabinamuoju būdu sugautas žuvis ir nepaleistas atgal į vandens telkinį teks pažeidėjams sumokėti žalą padarytą gamtai o taip pat pažeidėjams bus skirtos administracinės baudos nuo 400 Lt iki 1000 Lt  su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu.

* * * * * * * * * * * *

Kiekviena darbo diena Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams yra nenuspėjama. 2012 m. lapkričio 6 d. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų keli ekipažai vykdė reidą Vilniaus mieste skirtą neršiančių lašišinių žuvų apsaugai. Neries upėje, ties Liepynės gyvenviete, Vilniaus miesto gyventojas A. G. neteisėtai sugavo lašišą ir nešė ją paslėpti. Pamatęs aplinkos apsaugos pareigūnus pradėjo bėgti upės link ir metė ją į vandenį, tačiau paslydęs pats įkrito į Neries upę, o su juo ir iš paskos bėgęs aplinkos apsaugos pareigūnas. Ištraukus pažeidėją iš upės, jam buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas. Tos pačios dienos vakare Vilniaus miesto teritorijoje, Vokės upėje, kur šiuo metu yra draudžiama žvejyba, Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pastebėjo spiningu žvejojantį asmenį, prie kurio bandant privažiuoti, kelią aplinkos apsaugos pareigūnams pastojo neblaivus ir agresyvus brakonieriaus draugas. Šis tyčia kliudė vykdyti aplinkos apsaugos kontrolę ir negana to bandė apgadinti skiriamaisiais ženklais pažymėtą tarnybinį automobilį, o sulaikomas išsitraukė atlenkiamą buitinį peilį. Tačiau greita pareigūnų reakcija ir specialiųjų priemonių – antrankių panaudojimas padėjo sulaikyti agresyviai nusiteikusį asmenį. Tuo metu brakonierius spėjo pabėgti, o jo draugas V. L. iškvietus policijos pareigūnus buvo pristatytas į policijos nuovadą, kur jam surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas už tyčinį kliudymą aplinkos apsaugos pareigūnams vykdyti aplinkos apsaugos kontrolę ir bus skirta bauda nuo 200 iki 400 litų. Be to, V. L. už chuliganišką elgesį dviem paroms buvo uždarytas į areštinę.

Šių metų spalio 27 d., Molėtų rajone,  Siesarties upės atkarpoje, kur mėgėjiška žūklė uždrausta nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d., Molėtų rajono aplinkos apsaugos pareigūnai sulaikė Vilniaus miesto gyventoją, kuris draudžiamu būdu mėgino pasigauti žuvies. Tikėtina, kad pilietis A. S. norėjo pagauti šiuo metu neršiančių lašišų ar šlakių, kurių žvejyba šiuo metu uždrausta. Spiningu, su prie valo prikabintu trišakiu kabliu bei svareliu, mėgino pakirsti žuvį už bet kurios kūno dalies. Pažeidėjo žūklė greitai baigėsi akistata su aplinkosaugininkais, todėl ir žuvų sugauti nespėjo. Piliečiui A. S. surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, jam bus skirta administracinė bauda nuo 400 iki 1000 Lt su pažeidimo padarymo įrankio konfiskavimu.

Lapkričio 4 d. toje pačioje vietoje Molėtų rajono aplinkos apsaugos inspektoriai sulaikė Molėtų rajono gyventoją V. P. bei vilnietį D. P., kurie turėjo neteisėtai sugavę 1 šlakį, 1 lašišą, 1 lydeką. Pažeidėjams bus skirtos administracinės baudos, teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 528,50 Lt.  

* * * * * * * * * * * *

Alytaus RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai  2012 m. lapkričio 04 d. apie 19.00 val. Prienų rajone, Nemuno upėje ties Nemajūnų kaimu sulaikė 4 asmenis, kurie vykdė neteisėtą žvejybą plukdomu tinklu.

Sulaikyti asmenys V.L., A.D., A.O., G.R. neneigė, kad žvejojo neteisėtai. Brakonierių laimikis 1 vėgėlė, kadangi žuvis buvo gyva, brakonieriai ją paleido atgal į Nemuno upę.

Nors žalos žuvų ištekliams išvengta, tačiau asmenims padariusiems šiurkštų mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimą surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, jiems gresia administracinė bauda nuo 400 iki 1000 Lt. Iš pažeidėjų bus konfiskuota guminė valtis bei plukdomas tinklas.

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos informacija