Vasario 9-10 d. Praėjusį savaitgalį Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai Klaipėdos ir Tauragės apskrityse surengė reidą ir patikrino, kaip žvejai laikosi mėgėjiškos žūklės reikalavimų, ar jie yra įsigiję žvejybos leidimus, ar turi privalomus žvejojantiems ant ledo smaigus. Buvo patikrinti 64 vandens telkiniai, tarp jų ir žvejų labai pamėgtos vietos Kuršių mariose ties Juodkrante ir Kairių poligonu, taip pat Minijos senvagė (Šilutės r.). Iš patikrintų 1308 žvejų mėgėjų 32 neturėjo žvejybos leidimų. Žvejojusiems be leidimo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai.
Reido metu Klaipėdos regiono aplinkosaugininkai konfiskavo 93 draudžiamas žvejybos priemones ir įrankius. Brangokai žūklė kainuos dviem Kniaupo įlankoje (Šilutės r.) sugautiems brakonieriams – už dvi sugautas lydekas jiems teks atlyginti tūkstančio litų žuvų ištekliams padarytą žalą.

Utenos regiono aplinkosaugininkai vasario 9-10 d. patikrino per šešias dešimtis mėgėjų, žvejojusių Molėtų rajone – Galuonų, Gėluoto, Išnarų, Kertuojų Žverno, Kamanio, Arino, Pravalo, Žaugėdų ir Kanios ežeruose. Pareigūnai išaiškino 11 pažeidėjų. Beveik pusė jų žvejojo masalui naudodami žuvelę. Rekordinį skaičių skritulių – net 23 – Kanios ežere buvo pastatę du Pabradės miestelio gyventojai. Jų laimė, kad nespėjo sugauti lydekų, nes aplinkosaugininkai juos užklupo ankstų rytą. Tačiau nepasisekė dviem brakonieriams, vakar gaudžiusiems lydekas Radviliškio rajone, Sulinkių karjere. Jie turėjo pastatę aštuonis skritulius, masalui naudojo žuvelę. Kai šiuos pažeidėjus užklupo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, jie buvo sugavę vieną lydeką. Už ją teks atlyginti 500 litų žuvų ištekliams padarytą žalą. Taip pat pažeidėjams gresia nuo keturių šimtų iki tūkstančio litų administracinė bauda, bus konfiskuoti 8 skrituliai ir ledo grąžtas.

2013 m. vasario 10 d. dviem piliečiams T.V. ir M.N.  nepasisekė, jie Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų buvo sulaikyti  Radviliškio rajone, Sulinkių karjere draudžiamu būdu gaudantys lydekas.  Piliečiai T.V. ir M.N. turėjo pastatę aštuonis skritulius, masalui naudojo žuvelę. Draudžiamu būdu buvo sugavę vieną lydeką. Minėtiems pažeidėjams surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai, jiems gresia bauda nuo 400 iki 1000 litų, bei bus konfiskuoti 8 skrituliai ir ledo grąžtas. Beje teks atlyginti ir gamtai padaryta žalą 543 Lt.

* * * * * * * *

Šių metų vasario mėnesio 12 d. Biržų rajono agentūros specialistai priėmė ATP byloje piliečiui D. U. nutarimą, kuriuo jam buvo paskirta administracinė bauda ir pateikta žala padaryta žuvų ištekliams. Už tris draudžiamu metu sugautas lydekas jam teks sumokėti 1629 Lt.

Nuostoliai, padaryti gamtai sunaikinus žuvis, skaičiuojami vadovaujantis LR Aplinkos ministro patvirtintu 2013-01-28 įsakymu Nr. D1-44 ,,Padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo baziniai įkainiai“. Už vieną neteisėtai sugautą lydeką teks padengti gamtai padarytą žalą, kuri lygi 500 Lt, ir pritaikius 2013 m. taikomą indeksacijos koeficientą 1,086, bus lygi 543 Lt. Žuvims, kurioms žala nenustatoma už vienetą, yra skaičiuojama už neteisėtai sugautą jų kilogramą. Pavyzdžiui neteisėtai sugavus 1 kilogramą ešerių, teks sumokėti 30 Lt, o  pritaikius indeksacijos koeficientą 1,086, bus lygi 32,58 Lt.

Taigi, jeigu žvejojant šiuo metu ,,papuolė“ lydeka, ją geriau paleisti atgal, kitaip papulti galit ir Jūs. Primename visiems žvejams, kad lydekas galima bus gaudyti nuo balandžio 21 d., be to už visas be leidimo sugautas žuvis teks sumokėti gamtai padarytą žalą.

* * * * * * * *

Alytaus rajono agentūros pareigūnai šių metų vasario mėnesio 12 d. vakare iš žvejų mėgėjų gavo informaciją, kad ant Simno ežero ledo neaiškūs asmenys ruošiasi žvejoti su tinklais, tam tikslui nešasi specialią įrangą. Buvo nuspręsta informaciją patikrinti. Ankstyvų vasario 13-osios rytą vienas pareigūnas ir du „žvejai“ imitavo mėgėjišką žvejybą, kiti stebėjo aplinką iš pasalos. Gal būt žvarbokas vėjas trukdė ne tik ešerių kibimui, bet ir neviliojo iš namų žvejybos įrangą nendrėse palikusių asmenų. Apie 10 val. pareigūnai patikrino iš vakaro paruoštas eketes. Jose buvo aptikta apie 10 m. ilgio kartis ir pora šimtų metrų virvės. Atidžiau apsidairius, nendrėse buvo rastas 100m. paslėptas žilkinis tinklas, du metaliniai specialūs kabliai tinklui iš eketės ištraukti, samtelis ledui. Dorų žvejų mėgėjų dėka buvo nutraukta nelegali žvejyba, išsaugota nors mažytė dalis ežero turto. Tikimės, kad sekantį kartą nelegalios žvejybos įrangos savininkų asmenybės bus nustatytos.

* * * * * * * *

Jau ne kartą rašėme apie Dysnų ežere (Ignalinos r.)  už neteisėtą žvejybą statomais tinklais sulaikomus vietos gyventoją V. B. ir vilnietį S. N. Vien praėjusiais metais Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai šiuos piliečius, neteisėtai žvejojančius tinklais, sulaikė 6 kartus, iš jų paėmė ir konfiskavo 53 statomus tinklus ir 3 valtis. Nuo 2005 metų pilietis V. B. aplinkosaugininkams buvo įkliuvęs 23 kartus!, o S. N. -  ,,tik“ 11.
Štai ir š. m. vasario 13 d. ant Dysnų ežero ledo Utenos RAAD GGAI pareigūnai užfiksavo, kaip du piliečiai tikrina ir perstato statomus tinklus. Aplinkosaugininkams nekilo abejonių, kad tai anksčiau minėti V. B. ir S. N. Baigę darbą pradėjo gudrauti – sudėję žuvį į maišą metė kuo toliau nuo tako, kad neliktų pėdsakų, o patys pasiėmę tik vieną ešerį ir karšį patraukė ledu link Moliakalnio kaimo, kur netoli kranto ir buvo sulaikyti.

Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad šie piliečiai su dešimčia statomų tinklų neteisėtai sugavo 14 lydekų, 1 starkį, 5 karšius ir 1,5 kg. kuojų ir ešerių, tuo padarydami  9279,87 Lt žalą gamtai. Už šį pažeidimą jiems bus skirtos ir administracinės baudos nuo 400 iki 1000 Lt. su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu, nes minėti po ledu perstatyti tinklai buvo surasti ir ištraukti.

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos informacija