2013-05-10

2013 m. gegužės 10 d. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato  Ekologinės policijos pareigūnais vykdė reidą Vilniaus  miesto Gariūnų turgavietėje, dėl prekybos ne mėgėjų žvejybos įrankiais – tinkliniais įrankiais teisėtumo. Patikrinus Gariūnų  turgavietę nustatyta, kad  Vilniaus miesto gyventojas V. G.,  neturėdamas leidimo prekiauti tinkliniais įrankiais  vykdė prekybą ne mėgėjų žvejybos įrankiais t.y. žiauniniais tinklais.  Prekybos vietoje V. G.  turėjo 18 vnt., kurių bendras ilgis 1206  metrų,  valinės medžiagos žiauninių tinklų.

Už neteisėtą tinklų prekybą ir laikymą  V.G. surašytas administracinio teisės pažeidimo  protokolas pagal 87 str. 2 d. ir paimti ne mėgėjiškos žūklės įrankiai-žiauniniai tinklai, kurie išnagrinėjus bylą bus konfiskuoti.

2013-05-10

2013 m. gegužės 10 d. apie 06.30 val. Tauragės rajono agentūros aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai sulaikė du Pagėgių miestelio gyventojus bei vieną Šilgalių k. (Pagėgių sav.) gyventoją, gaudančius žuvį draudžiamais nemėgėjiškais žvejybos įrankiais (keturiais statomais tinklais) žuvų neršto metu Gėgės upėje, Pagėgių sav., Pelenių kaime. Neteisėtos žvejybos metu pažeidėjai buvo sugavę 63 karšius, 4 lydekas, 8 lynus ir vieną karosą. Minėtiems piliečiams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, gresia baudos iki 1000 Lt, o už neteisėtai sugautą žuvį teks atlyginti 17453 Lt aplinkai padarytą žalą. Žvejybai pažeidėjai naudojo guminę pripučiamą valtį be skiriamųjų ženklų, priklausančią pil. A.G., gyvenančiam Pelenių k., Pagėgių sav. Jo sodyboje rasta 11 vnt. žvejybinių statomų tinklų. Už neteisėtą žvejybos įrankių laikymą minėtas pilietis tai pat bus baudžiamas administracine tvarka.

2013-05-18

Gražų praeito šeštadienio vakarą  grupelė Šakių rajono gyventojų susiruošė į žvejybą Nemuno upėje Plokščių kaime.  Kol  ant kranto stovėdami tarėsi prisistatė aplinkosaugininkai kurie tuo metu vykdė reidą ,,Karšis 2013“. O žvejoti buvo pasiruošta rimtai. Vienoje mašinoje rasta didelė guminė valtis, akumuliatorius, pakabinamas elektros variklis. Kitoje plastikinė vonelė žuviai susidėti ir... pagrindiniai žvejybos įrankiai – trys nauji stambiomis akimis, kaip liaudis sako karšiniai, statomi tinklai. Tinklai perkelti į trečią mašiną –aplinkos apsaugos darbuotojų. Žvejyba neįvyko. Teko išsiskirstyti. Tinklai konfiskuoti o vairuotojui už ne mėgėjiškos žūklės įrankių laikymą ir gabenimą paskirta 450 litų bauda.

2013-05-20

Šių metų gegužės 20 d. vakarą, Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Lazdijų rajono agentūros aplinkosaugininkai gavo informaciją, kad Zapselio ežere, Lazdijų r. bus traukiami tinklai. Informacija pasitvirtino, apie 21 val. 30 min. pilietis A. K. buvo pastebėtas traukiant tinklus. Sulaikius minėtą pilietį buvo rasti trys statomi žilkiniai tinklai bei du lynai juose. Už šį pažeidimą pažeidėjui surašytas ATP protokolas, bus skirta bauda nuo 400 iki 1000 lt., konfiskuota medinė valtis. Už draudžiamu būdu sugautus du lynus teks atlyginti žalą gamtai 434 lt.

2013-05-20

Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai praėjusio sekmadienio rytą darbo turėjo per akis. Vienas jų ekipažas dirbo prie Siesarties ežero  Molėtų rajone, o antras Zarasų rajone prie Drūkšių.

Ant Siesarties ežero kranto sodybą turintis vilnietis D. K. Utenos GGAI pareigūnams žinomas kaip užkietėjęs migruojančių ungurių gaudytojas, už ką yra ir ne kartą baustas. Ne išimtis ir šis pavasaris. Kadangi yra išduotas leidimas migruojančių ungurių žvejybai protakoje tarp Siesarties ir Kamužėlio ežerų, mūsų minėtam piliečiui nelegaliai žvejybai vietos kaip ir neliko, bet išeitį surado. Ežere, prie ištakų, pastatė ežerinę gaudyklę. Tikrinti atėjo vėlai, kai žvejai verslininkai jau buvo išvažiavę. Kad nesukelti įtarimo, nenaudojo net valties. Viską darė braidydamas. Tačiau pareigūnų pergudrauti nepavyko. Besinešantį į namus venterį, kuriame buvo 9 unguriai, aplinkosaugininkai sulaikė. Neteisėtai sugauti unguriai, kaip padaryta žala gamtai, įvertinti 9774 Lt. Be to dar bus skirta ir administracinė bauda nuo 400 iki 1000 Lt su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Tą patį rytą Drūkšių ežere ties Budinių kaimu ištraukti iš vakaro pastatytų tinklų išplaukė Latvijos Respublikos pilietis L. R. Ant kranto laukti liko du asmenys – vienas su šunimi, o antras su karučiais, skirtais valčiai ir tinklams su laimikiu pargabenti. Kai pažeidėjas grįžo į krantą ir visa trijulė pajudėjo namų link, juos pasitikęs aplinkos apsaugos pareigūnas iš karto buvo užpjudytas šunimi. Laimikį nešęs asmuo spruko į mišką, kiti nepakluso teisėtiems pareigūno reikalavimams, elgėsi agresyviai, todėl teko panaudoti spec. priemones – pipirines dujas. Išgirdę triukšmą į įvykio vietą atskubėjo dar keli, pareigūno atžvilgiu agresyviai nusiteikę, asmenys, kurie irgi nepaisė teisėtų  pareigūno reikalavimų, jam grąsino,  Siekiant išvengti sunkesnių pasekmių ir užtikrinti administracinio teisės pažeidimo išaiškinimą ir prieš juos buvo panaudotos spec. priemonės. Paaiškėjo, kad neteisėtos žvejybos metu 2 statomais tinklais minėtas pilietis sugavo 3 karšius. Šio piliečio asmenybė buvo nustatyta tik pristačius jį į Visagino m. policijos komisariatą, kur buvo surašytas ir administracinio teisės pažeidimo protokolas. Teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kuri yra 651,60 Lt. Reikia pažymėti, kad Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kiekvienais metais už neteisėtą žvejybą sulaiko po keletą piliečių iš kaimyninės Latvijos.

2013-05-21

Šių metų gegužės 21 d. apie 15 val. buvo gautas pranešimas, kad Skinežerio ežere, Lazdijų r. traukiami tinklai. Šį kartą brakonieriams pasisekė išsisukti nuo administracinės atsakomybės, jie spėjo pabėgti, tačiau likusi guminė valtis ir joje esantys tinklai buvo konfiskuoti.

2013-05-21

Šių metų gegužės 21  d. Vilniaus RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavę informaciją apie neteisėtą prekybą tinklais atliko reidą  Vilniaus miesto Gariūnų turgavietėje. Reido metu siekta patikrinti kaip pardavėjai laikosi prekybos ne mėgėjų žvejybos įrankių tvarkos.

Gegužės 10 d. Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų patikrinimas Gariūnų  turgavietėje dėl nelegalios  ne mėgėjiškos žūklės  įrankių prekybos (plačiau galite pasiskaityti čia http://vrd.am.lt/VI/index.php#a/6897) ne tapo pamoka prekiautojui V.Š. Atlikto reido metu paaiškėjo, kad pilietis V. Š. nelegaliai pardavinėjo tinklaičius. Pardavėjas stengėsi išsisukti nuo administracinės atsakomybės aiškindamas, kad dėl savo neapdairumo pamiršo tinklaičius išvežti iš prekybos vietos. Pareigūnų paaiškinimas neįtikino ir pažeidėjui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

Vilniaus RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai primena prekiautojams, kad įsakymas dėl prekybos ne mėgėjų žvejybos įrankiais įsigaliojo nuo 2013 m. gegužės 1 d.  Pagal administracinių teisės pažeidimų kodekso  87 str. 2 d. už šį pažeidimą numatytos baudos nuo 200 iki 700 Lt su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

2013-05-24

Atšilus orams daugelis traukia prie vandens telkinių. Žiemą pamiršti vandens telkiniai, šiomis dienomis vėl atgijo. 

Biržų rajone gausu vandens telkinių: Širvėnos, Kilučių, Gulbinų, Ruoliškio ežerai, Nemunėlo, Apaščios, Agluonos upės, Papilio tvenkinys ir kiti tvenkiniai, kurie vasarą tampa gausiai lankomi poilsiautojų, žvejų ir net gi brakonierių.

Tuo puikiai pavyko įsitikinti organizuojant reidus žuvų išteklių apsaugos kontrolei. Šių metų gegužės mėnesį Biržų rajono agentūros specialistai organizavo 5 reidus. Reidų metu patikrinti 84 žvejoję asmenys. Patikrinimų metu nustatyta eilė pažeidimų: vienas asmuo žvejojęs be mėgėjų žvejybos leidimo buvo pagavęs vieną žiobrį, jam surašytas LR ATP protokolas, skirta 112,50 Lt bauda, pasiūlyta geranoriškai atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą 217,2 Lt, kitas asmuo gudrauti sugalvojo krūmuose slėpdamas pagautus žiobrius. Stebint minėtą asmenį buvo pastebėta, kad jis sugautus žiobrius slepia po medžių šakomis, patikrinus nustatyta, kad asmuo viršijo pagauti leistiną žiobrių kiekį dviem žiobriais, dėl šio pažeidimo asmeniui surašytas LR ATP protokolas, skirta 112,50 Lt bauda ir pasiūlyta geranoriškai atlyginti žuvų ištekiams padarytą žalą 434,40 Lt. Reidų metu išaiškintas atliekų deginimo pažeidimas, žolės deginimo atvejis bei apsauginių vandens telkinio juostų pažeidimas. Nepavyko išsisukti ir dviem asmenims, sugalvojusiems žuvies pasigauti neteisėtu būdu, t. y. statomais tinklais. Organizuoto reido metu nustatyta, kad du asmenys Ripeikių vandens tekinyje buvo pastatę 4 statomuosius tinklus ir pagavę du karosus. Šiems asmenims surašyti LR ATP protokolai, paimti 4 statomieji tinklai ir pažeidimo padarymo priemonė – medinė irklinė valtis. Pažeidėjams bus skirtos baudos nuo 400 iki 1000 Lt su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu, bei bus pasiūlyta geranoriškai atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą.

Pažeidėjai skirtas nuobaudas per 20 dienų nuo jų priėmimo gali apskųsti apylinkės teismui LR ATPK nustatyta tvarka.

Specialistai nori priminti, kad žvejojant visi asmenys privalo su savimi turėti mėgėjų žvejybos leidimą (elektroninio mėgėjų žvejybos leidimo numerį), suteikiantį teisę žvejoti tame vandens telkinyje, ir dokumentą, leidžiantį nustatyti asmens tapatybę, arba nemokamą žvejybos teisę patvirtinantį dokumentą. Žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, turi teisę fiziniai asmenys iki 16 metų, valstybinio socialinio draudimo pensininkai ir neįgalieji.

Taip pat visiems poilsiautojams reikėtų prisiminti, kad autotransporto priemones draudžiama statyti arčiau, kaip 25 m nuo vandens telkinio kranto, o visas susidariusias po poilsio gamtoje atliekas reikia susirinkti ir perduoti atliekų tvarkytojams, kad ir kitą kartą atvykus būtų galima grožėtis puikiu kraštovaizdžiu.

2013-05-28

2013 m. gegužės 28 d. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Luodžio ežere (Zarasų r.) sulaikė šio rajono Salako seniūnijos gyventoją E. S., kuris neteisėtai žvejojo statomu tinklu ir sugavo du karšius bei vieną lyną.

Kelis kartus padidinti įkainiai už neteisėtai sugautas žuvis, be išlygų konfiskuojami pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės, nuo žvejybos draudžiamais būdais  atbaido ne visus. Bet tie, kurie nemeta šio amato, gudrauja kaip išmanydami. Štai kad ir šis atvejis... Pats vidurdienis, 13 valanda. Staiga iš nendryno išnyra valtis. Toje vietoje prie ežero jokio privažiavimo, jokio takelio. Valtyje esantis pilietis, paplaukęs keliasdešimt metrų, pradeda skubiai traukti tinklą. Kai tik apie 50 m ilgio statomas tinklas su žuvimis atsiduria valtyje, valtis vėl dingsta pakrantės švendrynuose. Visa tai trunka 4-5 minutes. Tuo tarpu dar du piliečiai stebi už kelių šimtų metrų praeinantį miško keliuką. Šiuo atveju reikia sutikti su pažeidėjų logika, kad per tiek laiko, jei kas praneštų apie daromą pažeidimą, aplinkosaugininkai nespėtų atvykti nei iš Zarasų, nei iš Utenos, o apie atsitiktinai pasirodžiusius – praneštų ,,sargai“. Tinklai traukiami kiekvieną dieną vis kitu paros laiku, kad kuo sunkiau gamtos sergėtojams būtų sulaukti pažeidėjų. Aplinkos apsaugos pareigūnų sprendimai tokiais atvejais turi būti žaibiški, nes laiko pažeidimui užfiksuoti ir pažeidėjui sulaikyti yra minimaliai, o pasiruošimas tokių pažeidimų išaiškinimui reikalauja didelio įdirbio.

Minėtam piliečiui už neteisėtą žvejybą surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, paimta valtis. Teks susimokėti ne tik administracinę baudą, bet dar atlyginti ir 651,60 Lt gamtai padarytą žalą.

2013-05-29

Šių metų gegužės 29 d. apie 6:00 valandą Imbrado ežere, Zarasų rajono agentūros  pareigūnai  pastebėjo valtį, kurioje esantis pilietis traukė tinklus. Grįžęs  į krantą pil. H. S.  išėmė iš trijų tinklų neteisėtai sugautą laimikį, o tinklus nunešė slėpti. Pačiame darbo įkarštyje jį ir  sulaikė Zarasų rajono agentūros inspektoriai. Nustatyta, kad šis pilietis neteisėtai sugavo 6 lynus, 2,5 kg. ešerių, ir 1 kg plakių.

Už neteisėtą žvejybą jam bus skirta bauda nuo 400 iki 1000 Lt, o už padarytą žalą gamtai reikės sumokėti  1417,23 Lt.  Plaukioti su šia valtimi daugiau irgi neteks – ji  bus  konfiskuota.

Aplinkos ministerijos informacija