Neskubėkite spręsti, kad jau esate viską matę ir puikiai pažįstate pasaulį – kasdien atrandame vis kažką naujo, kas priverčia mus išsižioti. Įsivaizduojate, šiuo metu pasaulyje yra 1 367 555 gyvūnų rūšių, o kol skaitysite šį straipsnį, jų bus atrasta dar daugiau.

Straipsnio galerijoje pateikta tik keletą įdomesnių žuvų ir vandens gyvių, kurie egzistuoja. Pamačius kai kuriuos iš tiesų norisi patikrinti, ar jie tikri.

Raudonlūpė raja

Ši žuvis randama Galapagos salose. Tačiau ji išties bloga plaukikė, todėl vandenyno dugnu vaikšto turimomis kojytėmis. Bet turint tokias lūpas, juk nesvarbu, kad ji blogai plaukia, tiesa?

Ryklys goblinas

Šis retas ryklys kartais dar vadinamas gyvąja fosilija ir atstovauja Mitsukuinidae šeimą, skaičiuojančią 125 milijonų metų. Rykliai goblinai gyvena gilesniuose nei 100 m vandenyse. Turint omeny šį gylį jie pavojaus žmonėms nekelia.

Glaucus Atlanticus

Šis mielas gyvūnėlis dar vadinamas mėlynuoju drakonu ir yra paprasčiausias... jūros šliužas. Gyvena drakoniukas šiltuose vandenyse, plūduriuoja paviršiumi dėl pilve esančių dujų.

Paku žuvis

Jums tikriausiai net nekils klausimų, kodėl Papua Naujosios Gvinėjos gyventojai šią žuvį vadina „ball cutter“ – kiaušiukų kirpėja. Vietiniams žvejams iš tiesų yra ko nerimauti...

Mėlynoji papūgžuvė

Ši ryškiai mėlyna žuvis randama Atlanto Vandenyne, ir 80 proc. savo laiko praleidžia ieškodama maisto.

Vienaragis

Vieno rago banginis aptinkamas Arktikoje ir skaičiuoja daugiau nei 1000 metų, maitindamas savo mėsa ir dovanodamas ragą vietiniams eskimams. Kaip bebūtų keista, šis gyvūnas ypatingai jautriai reaguoja į klimato kaitą.

Jūros kiaulytė

Ne, tai ne įprasta mums jūrų kiaulytė, kurią laikome narvelyje. Ir gyvena ji neįprastame – 1000 metrų gylyje, atokiose Atlanto, Ramiojo ir Indijos vandenynų lygumose.