2014-03-14

Š. m. kovo 14 d., anksti ryte Klaipėdos RAAD Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Jūros aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais pagal turėtą informaciją vykdė reidą Minijos upėje ties Rubuilių k. ir sulaikė du kretingiškius. Nustatyta, kad šie asmenys vykdė neteisėtą žvejybą statomais tinklais (7 vnt., 30 m ilgio). Tinkluose rasta 11 kg kuojų, 12 kg ešerių, taip pat 15 lydekų, 4 šapalai, 3 karšiai ir 44 žiobriai. Neteisėta žvejyba buvo vykdoma iš guminės valties, kuri vadovaujantis teisės aktų reikalavimais kartu su tinklais bus konfiskuota. Už neteisėtą žvejybą Minijos ichtiologiniame draustinyje pažeidėjams gresia administracinė atsakomybė nuo 400 iki 1000 Lt, jiems teks atlyginti gamtai padarytą žalą – apie 58,0 tūkst. Lt.

2014-03-21

Vykdant akciją „Lydeka-2014“, 2014 m. kovo 20 d. buvo organizuotas reidas Šakių r. savivaldybės teritorijoje, kurio metu nustatyti 2 šiurkštūs Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimai.

Apie 18 val. Ritinių k., Šakių sen. teritorijoje pastebėti du piliečiai, stoviniuojantys ant Bevardžio Orijos upelio intako kranto. Patikrinus, paaiškėjo, kad pil. R.U. „tykojo“ į nerštavietę plaukiančių lydekų, turėdamas duriamąjį įrankį – žeberklą, o jo kaimynas M.K. žvejojo meškere, naudodamas šiuo metu draudžiamą masalą – žuvelę. Žuvies nebuvo spėję sugauti.

2014-03-23

Š. m. kovo 23 d. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų ekipažas ir nutarė pabudėti prie šios vietos. Jau gerokai prašvitus, pareigūnai užfiksavo link žiočių palei krantą valtimi atplaukiantį pilietį. Krante pasirodė ir antras asmuo. Valčiai priplaukus prie kranto, pastarasis į ją įlipo ir pairklavę vos keliasdešimt metrų, minėti piliečiai pradėjo traukti tinklus. Netoli nuo tos vietos, iš kur išplaukė valtis, ant kalniuko pareigūnai pastebėjo ir trečią asmenį, kuris turėjo užtikrinti nelegalios žvejybos saugumą stebėdamas, ar nėra kur nors netoliese aplinkosaugininkų. Kai pažeidėjai su ištrauktais tinklais ir laimikiu priplaukė prie kranto, iš karto buvo sulaikyti, o ,,sargas’’, supratęs kad pražiopsojo, pasipustęs padus spruko į netoliese esančius namus, neaišku ko labiau išsigandęs – aplinkosaugininkų ar savo bendrininkų už netinkamą pavestų pareigų vykdymą. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad piliečiai V. Š. ir Š. A. dviem statomais tinklais neteisėtai buvo sugavę 4 lydekas, 4 karšius, 1 šapalą ir 4 kg  kuojų. Už tai jiems surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai, paimti tinklai ir valtis, kurie kaip pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės, bus konfiskuoti. Už neteisėtai sugautas žuvis teks atlyginti 3403,92 Lt gamtai padarytą žalą ir dar kiekvieno iš jų laukia administracinės baudos nuo 400 iki 1000 Lt.

2014-03-25

2014 m. kovo 25 d. vakare Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami akciją ,,Lydeka – 2014”, stebėjo lydekų nerštavietes Luodžio ežere (Zarasų r.). Kad šiuo metu sustiprinta žvejybos kontrolė, tur būt, žino beveik kiekvienas, bet atsispirti magiškam potraukiui neteisėtai sugauti neršiančią lydeką, kai kurie asmenys tiesiog bejėgiai. Štai ir tą vakarą Salako miestelio (Zarasų r.) gyventojas E. S., jau ne kartą baustas už žvejybos taisyklių pažeidimus, draudžiamu būdu ir draudžiamu laiku neteisėtai sugavo tris lydekas. Laimikiu šiam piliečiui ilgai džiaugtis neteko, kadangi čia pat buvo sulaikytas.  Jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, bus skirta administracinė bauda pagal LR ATPK 87 str. 3 dalį ir teks atlyginti 1636,50 Lt gamtai padarytą žalą.

2014-03-26

Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį garsiojoje brakonieriaus, neteisėtai Vilnelėje sužvejojusio 33 šlakius ir 2 marguosius upėtakius, byloje. Teismas skyrė pažeidėjui laisvės apribojimą ir įpareigojo neatlygintinai dirbti visuomenės labui.

Nuteistasis praėjusių metų rugsėjo 2 d. žvejojo be bilieto ir sugavo 33 šlakius, kurių ilgis nesiekė 65 cm, ir 2 marguosius upėtakius, kurių ilgis nesiekė 30 cm. Jo gamtai padaryta žala įvertinta daugiau kaip 72 tūkst. Lt.

Pažeidėją sugauti padėjo neabejingas įvykio liudytojas, užfiksavęs pažeidimą ir pranešęs apie galimai neteisėtai žvejojantį žmogų. Į vietą atvykus aplinkosaugininkams ir paprašius piliečio pateikti dokumentus, šis bandė bėgti.

Atsižvelgdamas į visas aplinkybes, sunkią piliečio materialinę padėtį ir tai, kad nebuvo nustatyta sunkinančių aplinkybių, teismas skyrė pažeidėjui 9 mėnesius laisvės apribojimo ir įpareigojo neatlygintinai išdirbti 60 valandų visuomenės labui. Jis tai pat privalės atlyginti 10 tūkst. Lt žuvų ištekliams padarytą žalą.

Nuosprendis gali būti skundžiamas.Aplinkos ministerijos informacija