2014-09-29

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento  Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai 2014 m. rugsėjo 26 d. gavo pranešimą, kad Elektrėnų savivaldybėje Elektrėnų mariose žvejai mėgėjai užkabino tinklus. Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su neetatiniu aplinkos apsaugos inspektoriumi operatyviai reaguodami į pranešimą surengė pasalą minėtoje vietoje. Prieš 21 val. buvo sulaikytas Elektrėnų savivaldybės gyventojas K. Ž. atplaukęs valtimi ištraukti pastatytų tinklų. Sulaikytas K. Ž. paaiškino, kad 500 metrų tinklą, pastatė norėdamas sugauti daugiau žuvies. Neteisėtos žvejybos metu pažeidėjas naudodamas ne mėgėjų žvejybos įrankius statomus tinklus sugavo 13 vnt. karšių, 1 vnt. lydeką, 3 vnt. lynų, 14,86 kg. ešerių, 39,16 kg. plakių, 2,6 kg. raudžių ir 1 kg. karosų.

Už Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimą K. Ž. pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 87 str. 3 d. gali grėsti administracinė bauda nuo 400 litų iki 1000 litų, 5959,94 Lt padarytos žalos žuvų ištekliams atlyginimas, bei valties ir tinklų konfiskavimas.

2014-10-01

Rudenį, pradedant aktyviau kibti per vasarą „atostogavusioms“ žuvims, taip pat dėl plaukiančių į nerštavietes lašišinių žuvų, suaktyvėja brakonieriai. Kauno aplinkosaugininkus nuolat pasiekia informacija, kad „karštajame taške“ Vilkijoje, Kauno rajone, asmenys nuolatos užsiiminėja neteisėta žvejyba, naudojant plaukiančius tinklus, ilgio sulig per visą Nemuno plotį. Tad, gavus patikimos informacijos apie pažeidėjų „darbo laiką“, pradėti rengti reidai (surengta daugiau kaip 5) , kuriuose aktyviai dalyvavo neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, suteikdami galimybę naudotis niekam nežinomu ir skiriamaisiais aplinkosaugos ženklais bei GPS  nežymėtu transportu. Tokia, pažeidėjus klaidinanti taktika, pasiteisino.

Iš trečio karto pavyko sulaikyti ilgą laiką niekur nedirbančius Vilkijos miestelio gyventojus K.L. ir A.D., pažymėtina, kad A.D. už neteisėtą žvejybą baustas jau du kartus, žvejojusius Nemuno upėje su plaukiančiu tinklu. Sulaikyti asmenys rimtai, tačiau nepakankamai profesionaliai organizavo savo darbą: būrys stebėtojų su automobiliais , tiek iš Vilkijos, tiek iš Pavilkijo pusės nuolatos zujo pakrantėmis ir stebėdavo aplinką, duodavo įvairius šviesos signalus, ar „dirbti saugu“. Pažeidėjai su laimikiu negrįždavo į ta pačią vietą iš kurios išplaukdavo, laimikį išsikraudavo tai vienoje, tai kitoje vietoje, o eidami brakonieriauti, tinklo su savimi nesinešdavo. Sulaikomi pažeidėjai tinklą paleido iš rankų, tačiau liko nusivylę, kai pasinaudodami prie tinklo pritvirtintomis švieselėmis, aplinkosaugininkai tinklą pagavo ir ištraukė.

Pažeidėjams teks sumokėti administracines baudas nuo 400 iki 1000 Lt, atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia 436,40 Lt, bei atsisveikinti su nepigiai kainuojančia įranga, nauja medine valtimi ir plaukiančiu tinklu.

2014-10-02

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Širvintų rajono agentūros pareigūnai vykdydami akciją “Lašiša-2014”, 2014 m. spalio 2 d. prie Neries upės organizavo specialų akcijai skirtą reidą. Reido metu buvo tikrinami žvejai mėgėjai, bei jų transporto priemonės. Širvintų rajono aplinkosaugininkai džiaugiasi kad patikrintų žvejų mėgėjų sąmoningumu- iš 15 patikrintų žvejų mėgėjų visi turėjo reikiamus dokumentus, žinojo apie vykdomą akciją,o žvejybos vietose jau nesimėto šiukšlės.

Deja dar pasitaiko ir žvejybos taisyklių reikalavimų pažeidimų. Ramoniškių kaime (Kernavės sen., Širvintų r.sav.) piliečio R G. sodyboje aptikti padžiauti 5 statomi tinklai.Už šį pažeidimą pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 87 str. 2 dalį. Piliečiui R.G. gali grėsti administracinė bauda nuo nuo 500 iki 1000 Lt., su tinklų konfiskavimu.

2014-10-12

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Visagino savivaldybės pareigūnai, bendradarbiaudami su Gražutės regioninio parko darbuotojais, spalio 12 dieną vykdė gyvosios gamtos apsaugos reidą Luodžio  (Zarasų raj.) ir Dūkšto (Ignalinos raj.) ežeruose. Reido metu buvo atliekama mėgėjiškos žūklės reikalavimų bei saugomų teritorijų nustatyto režimo laikymosi kontrolė.

Luodžio ežere patikrinti 22 žvejai mėgėjai. Dauguma jų žvejybą vykdė nepažeisdami Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių reikalavimų. Tik vienas žvejys iš Vilniaus neturėjo teisės žvejoti šiame vandens telkinyje, už tai jam ir buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas. Patikrinimo metu nustatyta, kad nemažai žvejų, nors ir turi įgiję teisę žvejoti, bet pažeidžia taisykles, nepasiimdami žvejybos leidimo su savimi arba neturėdami asmens tapatybę patvirtinančio dokumento.

Reido metu nustatyti net du asmenys, kurie, laikydamiesi senosios nebegaliojančios tvarkos, už žvejybos leidimus atsiskaito atlikdami pavedimus per banką. Šie piliečiai taip pat buvo įspėti ir turi pasirūpinti tinkamais leidimais.

Vienam žvejui, žvejojusiam nuo kranto, buvo surašytas protokolas už tai, kad jis žvejybos vietoje neužtikrino švaros. Kadangi šiukšlės po pažeidimo nustatymo buvo nedelsiant surinktos, šiam pažeidėjui buvo skirta tik bauda.
Dūkšto ežere buvo patikrinti 5 žvejai mėgėjai. Vienoje valtyje laimikis sukėlė inspektoriams įtarimų ir žuvis buvo išmatuota bei pasverta. Tiesa, atlikus patikrinimą  pažeidimų nenustatyta. Deja ir šitame vandens telkinyje atsirado žvejys, kuris leidimą žvejoti paliko namie, šiam piliečiui už „užmaršumą“ skirtas įspėjimas.

2014-10-15

Šių metų spalio 15 d. Molėtų rajono aplinkos apsaugos pareigūnai bendradarbiaudami su Utenos vyriausiojo policijos komisariato Molėtų policijos komisariato pareigūnais sulaikė povandeninės žvejybos mėgėją. Apie 3 valandą nakties Alaušų ežere, Molėtų rajone, sulaikytas pilietis A. H., kuris tamsiuoju paros metu nardydamas ir pasišviesdamas prožektoriumi medžiojo žuvis. Neteisėta žvejyba užsiėmęs pilietis nušovė 1 karšį ir 4 lynus.

Pažeidėjui bus skirta administracinė bauda pagal LR ATPK 87 str. 3 d. nuo 400 iki 1000 Lt, teks atlyginti gamtai padarytą 1091 Lt žalą, taip pat bus konfiskuotas povandeninis šautuvas bei neteisėtai žvejybai panaudotos nardymo priemonės.

2014-10-15

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kelmės rajono agentūros darbuotojai apsilankė Žebrių kaimo sodyboje. Pareigūnai turėjo informacijos, kad sodybos šeimininkas K.A. (1958 m.) gali verstis neteisėta veikla ir daryti pažeidimus. Aplinkosaugininkai buvo priblokšti, Kelmės rajono gyventojo sodyboje rastų tinklų kiekiu. Pirmieji tinklai aptikti šalia rūkyklos, paslėpti plastikinėje statinėje. Po to buvo apžiūrėtos ir patalpos. Tinklų rasta ūkiniame pastate ir garaže. Viso paimta 14 vienetų. Rastais tinklais, net keletą kartų, butų galima apraizgyti visą vyro sodybą. Bendras tinklų ilgis siekia daugiau kaip puse kilometro.

Už mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimą, o tai yra už draudžiamų žvejybos įrankių laikymą piliečiui K. A. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas (LR ATPK 87 str. 2 d.), namų valdoje rasti draudžiami žvejybos įrankiai paimti. Už neteisėtas žvejybos įrankių (išskyrus elektros arba ultragarso žvejybos prietaisus), kuriuos naudoti draudžia teisės aktai, laikymą vyrui gresia bauda nuo 500 Lt iki 1000 Lt su šių įrankių ir priemonių konfiskavimu.

2014-10-16

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Molėtų rajono agentūros pareigūnai šių metų spalio 16 d. organizavo mėgėjų žvejybos kontrolės reidą Stirnių ežere, Molėtų rajone. Vėlyvą vakarą, temstant, pareigūnams įtarimą sukėlė valtis, kurioje žvejys neturėjo jokių meškerių, todėl buvo nuspręsta stebėti tolesnius jo veiksmus.

Įtarimai pasitvirtino - „žvejys“ pradėjo traukti pastatytus tinklus. Krante pareigūnai atpažino sulaikytą pažeidėją, tai Molėtų r., Mindūnų sen., gyventojas K. P., kuris už neteisėtą žvejybą sulaikomas ketvirtą kartą. Kadangi žuvų pažeidėjas nesugavo, jam bus skirta administracinė bauda pagal LR ATPK 87 str. 3 d. nuo 400 iki 1000 Lt, taip pat konfiskuota valtis bei trys statomi tinklai.Aplinkos ministerijos informacija