2014-11-28

2014-11-28 dienos vakare, apie 17 valandą, LR AM Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Varėnos rajono agentūros pareigūnai gavo pranešimą apie galimai neteisėtą žvejybą Lavyso ežere, Varėnos r.

Buvo skubiai organizuotas išvykimas prie ežero ir vykdomas stebėjimas. Temperatūra tą vakarą nukrito iki 9 laipsnių šalčio, tačiau vyriškis vis tiek valtimi atplaukė pasiimti pastatytų tinklų. Pareigūnai išlaukė, kol pilietis susirinko tinklus ir išplaukė į krantą. Sulaikymo metu pilietis A.P. turėjo su savimi septynis statomus žvejybinius tinklus, pagamintus iš valo. Žvejo laimikis nedidelis, tačiau brangus. Tinkluose spurdėjo viena lydeka, vienas ešerys ir viena kuoja.

Pareigūnai paėmė guminę pripučiamą valtį, statomus žvejybinius tinklus, sugautą žuvį, surašė ATP protokolą už ATPK 87 straipsnio 3 dalies pažeidimą. Piliečiui gresia bauda nuo 400-1000 litų (115 – 289 EUR) su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Teks atlyginti ir aplinkai padarytą žalą, kuri, preliminariai įvertinus, bus apie 600 Lt (173 EUR).

2014-11-28

Š. m. lapkričio 28 d. gautas pranešimas iš Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos, kad Biržų rajono žvejams ir miestiečiams gerai pažįstamas brakonierius rekordininkas R.G., prieš susidarant ledui ežere ir artėjant turgaus dienai, bandys plaukti į ežerą statyti statomų tinklų. Šis pomėgis minėtam piliečiui jau senai yra tapęs nelegaliu verslu. Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nedelsė ir, pasitelkę į pagalbą Biržų rajono agentūros vedėją, patikrino minėto piliečio gyvenamąją vietą, brakonieriams dar net nesulaukus sutemų.

Įvažiavus į kiemą, vienas ten buvęs asmuo nubėgo slėptis į gyvenamąjį namą. Kieme stovėjo užkurta žuvies rūkykla, o pro atidarytas garažo duris matėsi maišuose naudojimui jau paruošti statomi tinklai. Iš gyvenamojo namo atėjęs pilietis R.G. dievagojosi, kad nesupranta, kaip jo garaže atsirado tiek statomų tinklų, kurių buvo net 12 vienetų. Šis pilietis būtų apjuosęs ežerą 265 metrais statomų tinklų. Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų šis pasiaiškinimas neįtikino ir piliečiui buvo surašytas ATP protokolas už draudžiamų žvejybos įrankių laikymą, jam bus paskirta administracinė bauda pagal ATPK 87 str. 2 d., kuriame numatyta bauda nuo 500 iki 1000 litų (nuo 144,81 iki 289,62 €) su įrankių konfiskavimu.

Šį niekur nedirbantį pilietį Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai administracine tvarka jau yra baudę devynis kartus. Rajono gyventojai, pirkdami iš brakonierių žuvį, galbūt ir nežinodami, kad žuvis sugauta nelegaliai, iš dalies prisideda prie manomai nelegalaus verslo.

Žmonės, pastebėję neteisėtą žvejybą ar medžioklę, turėtų paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Bendrojo pagalbos centro operatoriai informaciją iš karto perduos tuo metu budintiems pareigūnams.

2014-12-01

Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos, Baršėnų kaimo teritorijoje, ant gražaus Sartų ežero kranto, kartu su draugu A. D., gyvena pilietis S. D.

Turėdami laisvo laiko (niekur nedirbantys), abu piliečiai neteisėtai žvejodavo, naudodami draudžiamus žvejybos įrankius, statomus tinklus, išplaukdami į Sartų vandenis prie pat savo namų. Labai jau atsargiai, baikščiai dairydamiesi aplinkui, minėti piliečiai ištraukė išvakarėse pačių statytus tris statomus tinklus ir jau sutemus, nešėsi savo lobį į namus.

Tik nenujautė minėti piliečiai, kad Rokiškio rajono aplinkos apsaugos agentūros ir Panevėžio RAAD GGAI inspektoriai, surengę bendrą reidą, jau seniai, kitoje ežero įlankos pusėje, laukdami pasaloje, stebi jų neteisėtus veiksmus. Ar tai taip nepasisekė (o gal ir labai pasisekė, žinant šių dienų neteisėtai sugautų žuvų kainą) minėtiems brakonieriams, kad su trim tinklais nebuvo sužvejoję nė vienos žuvytės.

Už “Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklų” pažeidimą brakonierių laukia administracinės baudos nuo 400 iki 1000 Lt. (nuo 115,85 iki 289,62 eurų), be baudų dar bus konfiskuoti visi pažeidimo padarymo įrankiai, trys statomi tinklai ir irklinė valtis.

2014-12-01

Pirmąją žiemos dieną Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Anykščių rajono agentūros pareigūnai, gyvosios gamtos apsaugos reido metu, pačiame Anykščių r. pakraštyje, Laviškio ežere ant ledo patikrino 5 žvejus mėgėjus.

Keturiems žvejams aplinkosaugininkai pretenzijų neturėjo, tačiau juos sudomino vienas asmuo, kuris žvejojo atokiau nuo kitų žvejų... Geriau įsižiūrėjus, paaiškėjo, kad jis net neturi meškerės. Patikrinus pilietį K. P., gimusį 1962 m., gyvenantį Ukmergėje, paaiškėjo, kad jis žvejojo su dešimčia palaidynių masalui naudodamas gyvą žuvelę, t. y. daugiau nei dukart viršydamas leistiną žvejybos įrankių kiekį.

Nors žvejys aiškino, kad lydekų nesugavo, tačiau patikrinus jo kuprinę buvo surastos 4 sužvejotos lydekos.

Žvejui mėgėjui gresia nuo 400 iki 1000 Lt bauda su pažeidimo padarymo įrankių (dešimt palaidynių) ir priemonių (žvejybinis grąžtas) konfiskavimu, bei bus pateikta pretenzija atlyginti gyvajai gamtai padarytą žalą, kuri siekia 2182 Lt.

Primename, kad pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, žvejys mėgėjas žvejybos metu gali naudoti ne daugiau kaip keturis mėgėjiškos žūklės įrankius, o sugavus mažesnę nei 45 cm ilgio lydeką, ji nedelsiant turi būti paleista atgal.

2014-12-02

Spustelėjus pirmam šaltukui, seklesnius rytų Aukštaitijos ežerus sukaustė ledas. Pirmas ledas masina poledinės žūklės mėgėjus, todėl praėjusį savaitgalį ant pirmo ledo jų buvo gausu.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Visagino savivaldybės agentūros pareigūnai, į pagalbą pasitelkę neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius, vykdė žvejų mėgėjų patikrinimus.

Didžiausias dėmesys skirtas žvejų saugumui ant ledo. Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus. Juos privalo turėti visi žvejai, žvejojantys ant ledo, nepriklausomai nuo ledo storio ar kitų aplinkybių.

Sekmadienį vykusio reido metu patikrinti Ignalinos rajono ežerai: Skudutis, Varnys, Šaminis, Erzvėto, Lukošiškės, Tverečiaus, Svirkų, Asėko ir kiti. Ledo storis juose siekė nuo 7 iki 10 cm storio. Iš viso buvo patikrintas 71 žvejys mėgėjas.

Norėtume pasidžiaugti, jog didžioji dauguma žvejų laikėsi nustatytų taisyklių ir pareigūnai jiems priekaištų neturėjo. Tačiau būna, kad šaukštas deguto ir medaus statinę sugadina...

Patikrinimo metu buvo nustatyta, kad du žvejai neturėjo leidimo žvejybai, du neturėjo smaigų ir vienas viršijo leistiną pastatyti skritulių kiekį. Pažeidėjams surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai ir nustatyta tvarka bus paskirtos nuobaudos.

2014-12-04

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos departamento Molėtų rajono agentūros pareigūnai 2014-12-04 vykdė žvejų mėgėjų patikrinimus.

Reido metu buvo gautas pranešimas iš Bendrojo pagalbos centro dėl galimai neteisėtos žvejybos Dūrių ežere (Molėtų rajone).

Operatyviai nuvykus į nurodytą vietą, pareigūnai patikrino jau pažįstamus ir ne kartą baustus A.V. ir R.J.

Pareigūnams paprašius pateikti žvejybos leidimus bei parodyti smaigus (du lanksčia jungtimi sujungtus smaigus, kuriais pasinaudojus būtų galima įlūžus išlipti ant ledo) minėti asmenys to nepadarė, kadangi paprasčiausiai jų neturėjo.

Paklausus apie laimikį A.V. prisipažino, jog yra pagavęs 1 lydeką. Šalia žvejojęs R.J. žuvų sugavęs neturėjo.

Asmenims surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai už Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių nesilaikymą. Žvejams gresia baudos nuo 25 (7,24 EUR) iki 200 Lt. (57,92 EUR) su priemonių konfiskavimu. A.V. bus pateikta pretenzija atlyginti gyvajai gamtai padarytą žalą, kuri siekia 545,5Lt./ 157,98 EUR.

2014-12-04

Zarasų rajono ežerus sukaustęs ledas vilioja poledinės žūklės mėgėjus. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos departamento Zarasų rajono agentūros pareigūnai š. m. gruodžio 4 d. organizavo reidą, kuriuo metu vykdė žvejų mėgėjų patikrinimą.

Reido metu tikrinti Zarasų miesto, Zarasų ir Salako seniūnijų ežerai. Šią dieną žvejų būta negausiai, iš viso buvo patikrinta 15 žvejų. Tikrinimo metu nustatyta, kad du žvejai neturėjo smaigų ir du žvejai neturėjo leidimų žvejybai. Pažeidėjams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai ir nustatyta tvarka bus skirtos nuobaudos.Aplinkos ministerijos informacija