2014-12-06

Gruodžio pirmą savaitgalį žvejai pradėjo lipti ant ledo, paskui juos ir aplinkosaugininkai. Buvo organizuota 16 reidų, išaiškinta 19 pažeidimų. Sako kad pirmas ledas pats sėkmingiausias laimikiu. Kas tuo tiki iš dalies yra teisūs. Lydekos iš tiesų gerai kibo. Žvejai kurie žvejojo laikydamiesi Mėgėjiškos žūklės taisyklių, o tokių buvo absoliuti dauguma, - džiaugėsi. Tačiau buvo ir ,,gudresnių“, kurie norėjo pasipuikuoti dar didesniais laimikiais naudodami daugiau negu leidžiama mėgėjų žvejybos įrankių, arba imdami mažesnio nei galima dydžio lydekas – labai nusivylė. Per dvi savaites, kol buvo galima pakankamai saugiai vaikščioti ledu, buvo išaiškinta net 11 tokių pažeidėjų. Jiems buvo paskirta 2725 lt baudų, pasiūlyta atlyginti 4364 lt žalą padarytą žuvų ištekliams. Konfiskuotos 8 lydekos, 48 mėgėjų žvejybos įrankiai. Būta ir kuriozinių atvejų. Štai vienas žvejas naudodamas 8 įrankius aiškino, kad žvejojo su sūnumi pastarasis sušalo ir išvažiavo namo. Buvo paprašyta iškviesti. Atvežė keturių metų berniuką. Taisyklės nenumato nuo kiek metų galima žvejoti. Ar ne? Buvo ir tokių kurie aiškino kad žvejoja su draugu ir tas nuėjo mailiuko pasigauti prie švendrų ar į švendrus... Deja niekaip neateina ir atsiranda tik po dienos ar kitos. O štai Kauno rajono gyventojas pagavo ir nešėsi dvi mažas lydekėles ketindamas paleisti į savo nuosavą prūdą. Pasiūlius įleisti sugavus tinkamo imti dydžio, ar nusipirkti žuvininkystės ūkyje įžuvinimui skirtų lydekų – paaiškino: dideliais leisti gaila o pirkti brangu.

2014-12-14

Gruodžio 14 d. Stromio ežere (Zarasų r.) uteniškis E. K. žvejojo 8 skrituliais ir žiemine meškerėle. Žvejodamas tokiu būdu sugavo dvi lydekas. Jam bus taikomos aukščiau minėtos sankcijos ir už neteisėtai sužvejotas lydekas dar teks sumokėti 1091 Lt už gamtai padarytą žalą. Panašų pažeidimą 2014 m. gruodžio 16 d. padarė ir pil. V. K., Kauliniškio tvenkinyje (Utenos r.) žvejodamas net su 17 įrankių – 15 palaidynių ir 2 vėliavėlėmis. Sugavo 2 lydekas. Bandydamas išvengti akistatos su GGAI pareigūnais, švendrynais bandė sprukti, tačiau buvo sulaikytas. Jam irgi gresia aukščiau minėtos sankcijos. 2014 m. gruodžio 22 d. Almajo ežere (Ignalinos r.) žvejodamas 3 skrituliais pil. J. R. iš Utenos, sugavo 3 lydekas, iš kurių dvi buvo mažesnės nei 45 cm ilgio. Jam irgi surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, bus skirta bauda pagal LR ATPK 87 str. 1 dalį ir teks atlyginti 1091 Lt gamtai padarytą žalą.

2014-01-22

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių miesto agentūros darbuotojai šeštadienį iš pranešimų centro gavo informaciją, kad vienoje Šiaulių turgavietėje prekiaujama žuvimi, kuri yra daug mažesnė nei turėtų būti. Nuvykę į Lieporių turgavietę, aplinkosaugininkai išties rado vyrą, kuris ant prekystalio buvo pasidėjęs lydekas. V.K. (1949) paaiškino, kad yra žvejys ir žuvis sugavo Rėkyvos karjere. Pamatavus paaiškėjo, kad trys lydekos yra trumpesnės nei 45 cm. Tokias žuvis, kaip numato mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės, žvejoti draudžiama. Žvejys turėjo jas iškart paleisti.

Žuvys konfiskuotos, o žvejui surašytas protokolas ir už mažesnių, negu nustatyta, žuvų, skirtų maistui, pardavimą gresia bauda nuo 100 iki 500 Lt. (ATPK 87-7 str. 1d.) Be to vyrui teks atlyginti gamtai padarytą žalą, daugiau kaip 1600 Lt. Tad vietoj planuotų pajamų, prieš šventes, vyri teks gerokai patuštinti kišenę.

2015-01-06

Vėlyvą sausio 6 d. vakarą Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais aplankė ant Palangos tilto stintas gaudančius žvejus. Nors ir spaudė nemenkas šaltukas, tačiau tai neišgąsdino agurkais kvepiančių žuvų gaudytojų. Patikrinta apie 15 nestandartinius žvejybos įrankius turinčių žvejų. Vienas žvejas nubaustas už didesnio nei leistina žvejybos įrankio naudojimą (bauda nuo 115 iki 289 eurų su pažeidimo įrankio konfiskavimu), penki žvejai neturėjo įsigiję žvejo kortelės stintų gaudymui (bauda nuo 86 iki 173 eurų). Vieno draudžiamo žvejybos įrankio savininkas nenustatytas, todėl šis tinklinis samtis paimtas.

Tą patį vakarą buvo patikrinti ir Klaipėdos mieste, uosto akvatorijoje, nuo krantinių stintas gaudantys žvejai. Iš 20 žvejojusių asmenų, 4 neturėjo žvejo mėgėjo bilieto ir 2 žvejai naudojo daugiau kabliukų nei leistina (bauda nuo 7 iki 57 eurų arba įspėjimas).

Nors Aplinkos ministro savo įsakymu leidžiama sugauti neribotą kiekį stintų, tačiau nereikia pamiršti, kad tai būtina daryti teisėtai, nepažeidžiant mėgėjų žvejybos taisyklių. Klaipėdos regiono aplinkosaugininkai planuoja ir ateityje reguliariai tikrinti stintas gaudančius žvejus.

2015-01-07

Sausio 7 d. iš žvejų mėgėjų gautas pranešimas, kad Molėtų rajone, Kertuojų ežere, vienas pilietis žvejoja masalui naudodamas žuvelę bei viršydamas leistinų žvejybos įrankių skaičių.
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Molėtų rajono agentūros pareigūnai nuvyko į žvejų minėtą vietą ir sulaikė jau gerai pažįstamą O. M. Šis „žvejys“ jau nevieną kartą baustas už įvairius žvejybos taisyklių pažeidimus. Tądien pažeidėjas žvejojo su septyniais skrituliais masalui naudodamas žuvelę, neturėdamas smaigų ir žvejybos leidimo. Tokiu neteisėtu būdu jau buvo spėjęs sugauti vieną lydeką.

LR ATPK 87 str.- 1 d. už tokius pažaidimus numato įspėjimą arba baudą nuo 7 iki 57 eurų su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu ar be konfiskavimo. Taip pat už neteisėtu būdu sugautą žuvį teks atlyginti gamtai padarytą žalą.

2015-01-08

2015 m. sausio 8 d. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdė reidus Vilniaus, Trakų ir Švenčionių rajonuose.

Reidų metu buvo nustatyti penki Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimai, iš kurių du atvejai, kai Bagdanonių vandens saugykloje (Trakų raj.) ir Ilgio ežere (Švenčionių raj.) asmenys ant ledo vykdė mėgėjų žvejybą masalui naudodami žuvelę. Primename, kad nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. tokia mėgėjų žvejyba yra draudžiama.

Kitiems žvejams mėgėjams buvo surašyti administracionio teisės pažeidimo protokolai už tai, kad žvejojo be mėgėjų žvejybos leidimo, suteikiančio teisę žvejoti tame vandens telkinyje, bei su savimi neturėjo priemonių, kuriomis pasinaudojant būtų galima įlūžus išlipti ant ledo - dviejų lanksčia jungtimi sujungtų smaigų.

Visiems pažeidėjams pagal LR ATPK 87 str. 1 d. gali būti skirta bauda iki 57 Eur su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.Aplinkos ministerijos informacija