2015-03-10

2015 m. kovo 10 d. LR AM Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pareigūnai, tikrindami žvejus mėgėjus Neries upėje, Lazdynų mikrorajone, atkreipė dėmesį  keistai besielgiantį vyrą. Patikrinus minėtą vyriškį, jo kuprinėje rasti kabliai su pavadėliais bei meškerė su inertine rite, o netoliese šalia krūmų rastas žole pridengtas polietileninis  maišelis su dviem sugautomis jaunomis lydekomis. Ant lydekų kūnų akivaizdžiai matėsi kablių užkabinimo žymės. Vilniaus miesto agentūros pareigūnai patikrino vyriškio asmens tapatybę. Paaiškėjo, kad pilietis A. P. buvo sulaikytas žvejojant Neries upėje draudžiamu būdu 2014 m. kovo mėnesį . Piliečiui A. P. surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas pagal 873str. 1 ir 3 dalis, draudžiami žūklės įrankiai ir lydekos konfiskuotos. Artimiausiu metu piliečiui A. P. bus paskira administracinė bauda ir jam teks atlyginti padarytą žalą aplinkai.

2015-03-18

2015 m. kovo 18 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai ankstyvą rytą  Kauno mariose ties Dovainonių kaimu, Kaišiadorių rajone pastebėjo draudžiamais (ne mėgėjų žvejybos) įrankiais - statomais tinklais žvejojančius tris piliečius. Brakonieriai tinklus iš Kauno marių traukė būdami medinėje valtyje. Vyrai tikėjosi sugauti daug ir didelės žuvies, nes žvejojo net trimis 70 m ilgio ir 75x75 mm akytumo tinklais. Nors brakonierių lūkesčiai buvo dideli, tačiau rezultatai ne tokie džiuginantys, nes sulaikymo metu buvo sugavę tik 6 karšius, o atsisveikinti teko ir su tinklais ir su valtele.

Pažeidėjams surašyti Administracinio teisės pažeidimo protokolai nutarimais bus skirtos administracinės baudos (nuo 115 iki 289 EUR) bei teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą 360 EUR žalą.

2015-03-19

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai vykdydami akciją „Lydeka“ tikrino Rėkyvos ežero pakrantes ir sulaikė gerai jiems žinomą J.V. (1964 m.). Praėjusį sekmadienį brakonierius net du kartus buvo sulaikytas neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių. Pirmą kartą šiaulietis įkliuvo su dviem bučiukais ir dviem lydekomis, antrą – su žeberklu ir lydeka. Neetatiniai inspektoriai konfiskavo neteisėtus žvejybos įrankius, bridkelnes ir sugautą laimikį bei surašė vyrui du protokolus.

Šį kartą J.V. sulaikytas be kelnių ir su žeberklu. Vyras žuvies sugavęs dar nebuvo. Už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą padarytą panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu brakonieriui surašytas dar vienas protokolas (ATPK 87 str. 3d).

Už pirmąjį pažeidimą ŠRAAD Šiaulių miesto agentūra J.V. skyrė 289 eurų baudą ir paskaičiavo didesnę kaip 300 eurų žala padarytą gamtai. Už antrą pažeidimą buvo skirta 220 eurų baudą ir paskaičiuota beveik 160 eurų žala. Už paskutinį kartą, kuomet vyras žuvies sugavęs nebuvo, jam paskirta 250 eurų bauda. Tad lydekas gaudžiusiam šiauliečiui kišenę teks patuštinti daugiau nei 1230 eurų.

Konfiskuotos iš brakonieriaus žuvys, kaip greitai gendantis turtas, sunaikintos. Paimtos bridkelnės, du bučiukai, du žeberklai bus naikinami nustatyta tvarka.

Neršiančios lydekos vilioja ne vieną lengvo grobio ištroškusį brakonierių. Neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai Rėkyvos ežero pakrantėje sulaikė S.R. (1966 m.). Vyras nešėsi didžiulį, standartų neatitinkantį bučiuką. Šiaulietis prisipažino, kad norėjo susigauti lydeką Velykiniam stalui. Vyrui surašytas protokolas (ATPK 87 str. 3d). Už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą, padarytą panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu vyrui taip pat gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų.

Prie Bubių tvenkinio neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai du protokolus surašė žvejams, kurie žvejojo neturėdami leidimų.

2015-03-21

2015 m. kovo 21 dienos vėlų vakarą Jonavos miesto gyventojas prie Varnakos upės II tvenkinio išvedė pavaikščioti keturkojį augintinį. Lauke buvo pasnigę, todėl gyventoją sudomino tvenkinio pakrantėje sutryptas sniegas. Prie kranto buvo įsmeigtas kuolas, kurio anksčiau nebuvo. Įtardamas galimą neteisėtą žvejybą, Jonavos miesto gyventojas įvykdė savo pilietišką pareigą ir paskambino Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jonavos rajono agentūros pareigūnui. Apibūdinta galimai pastatyto tinklo vieta gerokai nustebino pareigūną, nes Jonavos miesto viduryje, daugiabučių namų mikrorajone statyti tinklų dar niekas nebuvo išdrįsęs. Išsiaiškinus kitas detales pareigūnui nekilo abejonių, kad vykdomas įžūlus Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimas.  

Nuvykęs į nurodytą vietą pareigūnas prie įsmeigto kuolo rado pritvirtiną pastatytą tinklą.  Tinklas buvo pastatytas judrioje vietoje, šalia pėsčiųjų ir dviračių takų apie 50 m nuo artimiausio daugiabučio. Pareigūnas į pagalbą pakvietė kolegą ir surengė pasalą, nes pagalvojo, kad kovo 20 dieną įvykusio saulės užtemimo poveikis brakonieriui gali baigtis bet kuriuo metu.

2015 m. kovo 22 d. apie 5 val. 00 min. sparčiu žingsniu pėsčiųjų taku atskubėjo 60 metų vyriškis. Daug nesidairydamas ir nestoviniuodamas, nes lauke buvo 6 laipsniai šalčio, priėjo prie pastatyto tinklo ir pradėjo jį nuo kranto traukti. Koks buvo piliečio nustebimas, kuomet traukiant tinklą prie pat jo atsirado du valstybiniai aplinkos apsaugos inspektoriai. Pažeidimo vietoje atsiradus pareigūnams, pažeidėjas bandė pasakyti, kad ėjo ir pamatė tinklą. Tačiau suprato, kad ankstų rytą pareigūnams pasakos neįdomios ir prisipažino, kad tinklas priklauso jam. 70m ilgio tinkle buvo vienas karpis.

Už „Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių“ pažeidimus piliečiui S.Š. surašytas ATP protokolas ir bus paskaičiuota žala žuvų ištekliams, už neteisėtai sugautą karpį.   

2015-03-22

2015 m. kovo 22 dienos ankstų ir šaltą rytą Alytaus regiono aplinkos departamento Varėnos rajono agentūros pareigūnai tikrino gautą informaciją, dėl neteisėtos žvejybos Nedzingio ežere. Penktą valandą ryto ežere buvo pastebėta irklinė valtis, kurioje du piliečiai iš ežero traukė pastatytus tinklus. Valtis pasuko link kranto, o krante "žvejų" laukė staigmena. Piliečiai A.K. ir E.V. nesitikėjo tokios žvejybos pabaigos. Sulaikyti pažeidėjai prisipažino, kad tinklus pastatė 2015-03-20 dienos vakare.

Už neteisėtą žvejybą statomais tinklais pažeidėjams buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, A.K. ir E.V. gresia baudos nuo 115 iki 289 eurų. Iš pažeidėjų paimti 6 statomi tinklai, plastikinė irklinė valtis. Pažeidėjų tinkluose rasta: 1 sterkas, 10 karšių, kurie svėrė apie tris kilogramus. Už neteisėtai pagautas žuvis A.K. ir E.V. teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia - 724 eurus.

2015-03-23

2015  m. kovo 23 d. Kauno žiemos uoste (kur žiemą saugomi laivai) Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai pagavo itin įžūlų brakonierių, kuris tinklais žuvis gaudė privačioje Kauno vidaus uosto teritorijoje.

Gavus pranešimą apie Kauno vidaus vandenų uoste esančius tinklus Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai organizavo reidą ir apie 7 val. ryto pastebėjo žmogų, kaip vėliau paaiškėjo - vieno iš tų laivų škiperį, t. y. kapitoną. Pagal elgseną, matėsi, kad žmogus tokiais darbeliais užsiima ne pirmą kartą - atėjęs į darbo vietą kapitonas persirengė darbiniais drabužiais ir pradėjo traukti prie savo laivo (kurį jis prižiūri) borto pririštą statomąjį tinklą. Pažeidėjas tinklą traukė profesionaliai mat iš karto dėjo į plastikinę tarą.

Brakonierius buvo sulaikytas pažeidimo padarymo vietoje, jam aplinkosaugininkai surašė Administracinio teisės pažeidimo protokolą (bauda nuo 115 iki 289 EUR) bei konfiskavo tinklą ir tarą į kuria buvo kraunamas tinklas. Žala gamtai buvo minimali, nes sugautas tik vienas pusės kilogramo ešerys.

Toks atvejis, kai prisidengiama saugoma teritorija ir darboviete yra pirmas. Vis dėlto, šis reidas aplinkosaugininkams sukėlė nemažai sunkumų, kadangi saugoma teritorija aptverta - pareigūnams teko lipi per tvorą, nes teritorijos sargai nepastebėjo aplinkosaugininkų (o gal nenorėjo pastebėti).

2015-03-23

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai savaitgalį vykdydami akciją „Lydeka“ tikrino Rėkyvos ežero pakrantes ir dar kartą sulaikė gerai jiems žinomą J.V. (1964 m.). Per savaitę tai jau ketvirtas kartas kai šiaulietis sulaikomas brakonieriaujantis.

Šį kartą J.V. buvo apsiginklavęs iš grėblio sukonstruotu žeberklu ir mūvėjo bridkelnes. Žuvies vyras šį syki sugavęs dar nebuvo. Paklaustas, kodėl, taip atkakliai, nepaisydamas didelių baudų vyras vis vien brakonieriauja, šiaulietis paaiškino, kad žuvis gaudo, nes neturi ką valgyti. Brakonieriui dar sykį surašytas protokolas (ATPK 87 str. 3d) už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą, padarytą panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius. Jam gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų.

Prieš savaitę, sekmadienį, brakonierius net du kartus buvo sulaikytas neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių. Pirmą kartą šiaulietis įkliuvo su dviem bučiukais ir dviem lydekomis, antrą – su žeberklu ir lydeka. Po kelių dienų šiaulietis vėl įkliuvo brakonieriaujantis. Tą kartą žeberklu žvejojąs vyras žuvies sugavęs nebuvo. Aplinkosaugininkai iš šiauliečio jau konfiskavo du bučiukus, tris žeberklus, dvejas bridkelnes ir tris sugautas žuvis. Vyrui jau yra paskirta baudų ir priskaičiuota gamtai padarytos žalos už daugiau kaip 1230 eurų.

Šį kartą J.V. vėl bus skirta piniginė bauda, mat įstatymas kitokių poveikio priemonių, nors ir užkietėjusiam brakonieriui, nenumato.

2015-03-23

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento  Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai 2015-03-23    13.45 val. gavo anoniminį pranešimą, kad Širvintų rajone ties Prienų kaimu iš Staravygalos ežero ištekančiame upelyje yra galimai vykdoma neteisėta žvejyba su draudžiamais įrankiais. Nuvykus į minėtą vietą aplinkosaugininkai nieko nelaukdami organizavo pasalą, kurios metu įkliuvo netoliese gyvenantis Prienų kaimo gyventojas J. J. Patikrinus minėtą asmenį, pareigūnai pas jį aptiko jau pagautų 10 lydekaičių, kurios buvo sugautos draudžiamu būdu t.y. tinkliniu įrankiu bučiumi, bei taip pat draudžiamu metu (nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d.) Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia šiuo laikotarpiu gaudyti lydekas. Už šiurkštų Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimą šiam piliečiui pagal LR ATPK 87 str. 3 d. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Už šį pažeidimą piliečiui gresia bauda nuo 115 iki 289 Eur su pažeidimo padarymo įrankių bei priemonių konfiskavimu. Taip pat jam teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 1584.85 Eur (5472.17 Lt).

Raginame žvejus ir neabejingus piliečius būti sąmoningais ir pranešti apie pastebėtus pažeidimus aplinkosaugininkams arba bendruoju pagalbos telefonu 112, nes saugomas ne vienas ar kitas ežeras, o visų bendras turtas – gamta.

2015-03-23

Verslas ar liga? Tokį klausimą Ukmergės rajono agentūros pareigūnai uždavė Lėno kaimo gyventojams, tėvui ir sūnui, kuriuos ankstų šeštadienio rytą sulaikė su įkalčiais prie Lėno ežero.

Pasigirdus kalboms apie nelegaliai pagautas žuvis siūlančius pirkti šio kaimo gyventojus tėvą ir sūnų O.Ž. ir E.Ž., buvo operatyviai organizuota pasala prie Lėno ežero. Šie asmenys žinomi Ukmergės aplinkosaugininkams.  Pastarieji yra labai atsargūs, todėl  pasalos metu nebuvo naudojamas tarnybinis automobilis,  uniformos ir kiti aplinkosaugininkų skiriamieji ženklai.

Vos prašvitus O.Ž. ir E.Ž. pasirodė pakrantėje. Įdėmiai apžiūrėję ežerą, jie paėmė nendrynuose buvusią paruoštą guminę valtį ir vienas iš jų išplaukė tikrinti tinklų, o kitas tuo metų labai įdėmiai stebėjo padėtį krante, pasiruošęs bet kada įspėti apie pavojų.

Patikrinęs ežere pastatytą tinklą, pažeidėjas išėmė jame buvusią žuvį, o tinklą vėl  pastatė žvejybai. Parplaukęs į krantą, jis  paslėpė valtį ir kartu patraukė namų link. Tuomet jie ir buvo sulaikyti. Su savimi turėjo sugautas žuvis – dvi lydekas, karšį ir kuoją. Iš netikėtumo jie jokių versijų nebekūrė ir sutiko parodyti, kur pastatė tinklą ir paslėpė valtį. Pažeidėjams gali būti skirtos iki 300 eurų siekiančios administracinės baudos ir teks atlyginti apie 350 eurų padarytą žalą žuvų ištekliams, be to bus konfiskuota valtis ir tinklas.Aplinkos ministerijos informacija