2015-05-19

Gegužės 19 dieną Jurbarko rajono agentūros pareigūnai pagal gautą informaciją patikrino Jurbarko mieste gyvenančio piliečio G.K. sodyboje esančius ūkinius pastatus. Prieš tikrinant pareigūnai paklausė šeimininko, ar nieko draudžiamo patalpose nėra. Pilietis G.K. užgarantavo, kad tikrai nieko nelegalaus nėra ir nebuvo... Nusprendus patikrinti ar tai tiesa, pareigūnai apžiūrėjo patalpas ir rado du žvejybinius tinklus. Pasiteiravus ar palėpėje nieko nėra, pareigūnai buvo patikinti, kad tikrai ten nieko nėra. Patikrinus palėpę pareigūnai buvo nustebinti – rado visą sandėlį tinklų. Iš viso iš piliečio G.K. buvo paimta 17 tinklų, kurių bendras ilgis 1335 m. Už neteisėtą draudžiamųjų žvejybos įrankių laikymą piliečiui G.K. gręsia bauda nuo 140 iki 289 eurų ir tinklų konfiskavimas.

2015-05-21

Šių metų gegužės 21 d. Mačiuliškių tvenkinyje Sasnavos sen., Marijampolės sav. nustatytas šiurkštus žvejybos taisyklių pažeidimas. Gavus informaciją, kad minėtame tvenkinyje gali būti neteisėtai žvejojama tinklais, Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai nutarė pabudėti prie minėto tvenkinio ir patikrinti šią informaciją.

Informacija pasitvirtino, pavakare į tvenkinį įplaukė valtis su vienu asmeniu, kuris kažko įtariai dairėsi aplinkui, bet nepastebėjęs surengtos pasalos, ėmė tikrinti tinklą. Šios veiklos metu brakonierius ir buvo sulaikytas. Paaiškėjo, kad neteisėtai žvejojo Marijampolės miesto gyventojas, kuris tvenkinyje buvo pastatęs du tinklus į kuriuos buvo papuolusi viena lydeka.

Už draudžiamą veiklą minėtam piliečiui bus paskirta bauda siekianti iki 289 eurų, teks atlyginti padarytą 158 eurų žalą aplinkai bei atsisveikinti su valtimi ir tinklais, kurie bus konfiskuoti.

2015-05-21

2015 m. gegužės 21 d. Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai sugavo du brakonierius, kurie tinklais žuvis gaudė Kauno mariose žemiau Birštono.

2015 m. gegužės 20 d. apie 23 val. vykdant reidą Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspektorių dėmesį patraukė ryškiai geltonos spalvos motorinė valtis. Kaip paaiškėjo po kelių akimirkų, ne be reikalo pareigūnų dėmesys buvo nukreiptas į ryškiaspalvę valtį, nes valtyje buvę du piliečiai, nuplaukę toliau nuo Kauno marių kranto, meistriškai pastatė tinklą ir vėl grįžo į krantą. Ir ne šiaip į krantą, o į sodybą, kurioje tuo metu vyko vakarėlis. Matyt „naujosios kartos“ brakonieriai darbuojasi linksmai ir patogiai, visgi valtis ne šiaip paprasta medinukė su irkliukais, bet ryški ir su varikliu – gi ne „lygis“ irklais darbuotis, kai tuo metu sodyboje draugai linksminasi.

 Pareigūnai nusprendė pasikvieti pastiprinimą ir sulaukti kol brakonieriai sugrįš išsitraukti tinklo. Valstybiniai aplinkos apsaugos pareigūnai pažeidėjų laukė ilgai, pasaloje tūnoti teko net iki ankstaus ryto, tačiau ne be reikalo – mat apie 4 valandą ryto ryškiaspalvė valtis vėl išplaukė į Kauno marių vandenis. Traukdami tinklą pažeidėjai ilgai neužtruko ir su grobiu kaip mat pasuko kranto link, kur sodyboje jų laukė žuvienę pasiruošusi virti linksma kompanija.

Išsilaipinę į krantą „naujosios kartos“ brakonieriai tikėjosi nustebinti visus gausiu laimikiu, tačiau nustebinti buvo patys, nes krante juos pasitiko ne linksmas draugų būrelis, o valstybiniai aplinkos apsaugos inspektoriai. Abiem pažeidėjams buvo surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai – už žvejybą draudžiamu ne mėgėjų žvejybos įrankiu jiems gresia  bauda  nuo  115  iki 289 eurų. Taip pat teks atsisveikinti su gražuole geltona valtimi, 50 metrų ilgio tinklu ir sugauta žuvimi, už kurias pažeidėjai turės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą.

2015-05-22

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas balandžio 20 d. – gegužės 20 d. vykdė akciją „Karšis – 2015“. Per šį laikotarpį įvykdyti 75 reidai, kurių metu patikrinta daugiau nei 1800 žvejų mėgėjų. Iš viso surašyta per 200 administracinių teisės pažeidimų protokolų, skirta 14000 eurų baudų, teks atlyginti 22500 eurų padarytos žalos žuvų ištekliams. 33 žvejai neturėjo žvejo mėgėjo bilieto, 48 – žvejo mėgėjo kortelės. Net 74 žvejai gaudė draudžiamus gaudyti karšius, iš jų paimta 60 meškerių. Taip pat konfiskuota 17 statomų tinklų, 3 valtys, 1 plaustas. Rasta 12 besavininkių tinklų. 40 atvykusių žvejų pažeidė Nemuno deltos regioninio parko reglamentą – statė automobilius ne tam skirtose vietose.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas ir toliau tęs sustiprintą kontrolę ir primena nuo gegužės 15 d. iki birželio 15 d. yra draudžiama gaudyti žiobrius.

2015-05-25

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai sekmadienį surengė reidą ir tikrino Šiaulių ir Radviliškio rajono vandens telkinius. Aplinkosaugininkai apvažiavo 17-ka vandens telkinių ir patikrino per pusšimtį žvejų. 13-kai iš jų surašyti protokolai.

Pažeidimas vienas – žvejyba neturint žvejo bilieto. Tiesa, kai kurie iš pažeidėjų turėjo įsigiję respublikinius žvejo mėgėjo bilietus, tačiau jie negalioja išnuomotose vandens telkiniuose. Išnuomotuose vandens telkiniuose žvejoti norintys asmenys turėtų įsigyti žvejybos leidimą, kuris galioja konkrečiam vandens telkiniui. Leidimus galima įsigyti pas nuomininką arba internetu aplinkos leidimų informacinėje sistemoje ALIS (https://alis.am.lt). Čia taip pat galima sužinoti kokiame rajone, koks vandens telkinys yra išnuomotas ar ne.

Leidimo žvejoti neturėjusiems asmenims surašyti protokolai už mėgėjų žvejybos taisyklių ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių mėgėjų žvejybą, pažeidimą. (ATPK 87 str.) Jiems gresia įspėjimas arba baudą nuo 7 iki 57 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.

Praėjusia savaitę kelis reidus surengė ir Mažeikių rajono agentūra. Čia už žvejyba be leidimo surašyti 7-ni protokolai.

2015-05-27

2015 m. gegužės 27 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija gavo informaciją, kad Vilko ežere, Druskininkų savivaldybėje, sustatyti tinklai.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija suorganizavo bendrą reidą kartu su Druskininkų aplinkos apsaugos agentūros ir policijos pareigūnais. Pareigūnai nuvykę prie Vilko ežero laukė iki kitos dienos ryto. Ryte, apie 9 val., prie ežero atvyko trys piliečiai. Netrukus du sėdo į valtį ir išplaukė tikrinti pastatytų tinklų, o vienas liko krante užtikrinti draugų neteisėtos žvejybos saugumo. Ištraukę tinklus, pil. V. V. ir J. K. su laimikiu: 1 lydeka, 1 karšiu, 2,4 kg ešerių parplaukė į krantą, kur netrukus „žvejai“ buvo sulaikyti pareigūnų.

Už neteisėtą žvejybą draudžiamais mėgėjų žvejybos įrankiais, t. y. 4 statomais tinklais, pil. V. V., J. B. ir J. K gresia administracinė atsakomybė pagal LR ATPK 87 str. 3 d., t. y. bauda nuo 115 iki 289 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Iš piliečių paimta medinė valtis ir 4 statomi tinklai. Taip pat teks solidariai atlyginti gamtai padarytą žalą 247,69 eurus.

Aplinkos apsaugos pareignai nustatė šiurkščius aplinkosauginius pažeidimus, tačiau problemos piliečiams tuo nesibaigė. Policijos pareigūnai nustatė ir Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

2015-05-28

Utenos RAAD GGAI pareigūnai šių metų gegužės 28 dieną apie 7 val. Ignalinos rajone, Sagardo ežere, sulaikė pil. G.G., kuris iš valties žvejojo draudžiamu tinkliniu ne mėgėjų žvejybos įrankiu – vienu seliaviniu statomu tinklu. Tokiu būdu minėtas pilietis neteisėtai sugavo 2 kg seliavų ir 2 kg kuojų. Žala gamtai 39,35 €. Paimta valtis, tinklas, kurie bus konfiskuoti bei bus skirta administracinė bauda nuo 115 iki 289 €.

2015-05-31

2015-05-31 apie 20 val. Utenos RAAD GGAI pareigūnų būdraujantis ekipažas iš Pranešimų priėmimo centro gavo pranešimą, kad Saldutiškio mstl., Utenos r., garaže pilietis laiko tinklus. Patikrinus pranešimą, nustatyta, kad Saldutiškio mstl. gyventojas A. S. jam priklausančioje sodyboje esančiame garaže neteisėtai laikė 8 vnt. neženklintų statomų tinklų. Minėti įrankiai paimti, pil. A. S. surašytas ATP protokolas, bus skirta administracinė bauda nuo 144 iki 289 € su įrankių konfiskavimu.

2015-06-02

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai ankstyvą pirmadienio rytą sulaikė vyrą, kuris Radviliškio rajone, Arimaičių ežere žvejojo su tinklais. Vieną jo tinklą užkabino ir ištraukė žvejas. Tačiau vyras apie radinį niekam nepranešė, o tinklą išmetė melduose.

Civiliai apsirengę ir žvejais apsimetę aplinkosaugininkai prie Arimaičių ežero nuvyko norėdami patikrinti gautą informaciją, jog čia žvejojama su tinklais. Apie 6-tą valandą į ežerą išplaukė dvi valtelės. Vienoje sėdėjęs žvejys mėtė spiningą, o kitą plaukęs vyras elgėsi tikrai įtartinai. Jis plaukiojo šalia žvejo ir sukdamas ratus kaip įmanydamas bandė sutrukdyti. Netruko paaiškėti ir to priežastis. Žvejys spiningu užkabino ir ištraukė tinklą. Įtraukęs jį į valtį vyras nuplaukė link kranto ir išmetė jį melduose.

Netrukus paaiškėjo ir antro vyro vaidmuo. Žvejui nuplaukus, aplinkosaugininkų stebimas, vyras ištraukė dar vieną tinklą, susirinko iš jo žuvis ir tinklą išmetė į krantą. Deja vyras laimikiu džiaugėsi ne ilgai. Sulaikytas inspektorių V.A. (1960 m.) dar bandė gintis, kad tinklas ne jo, tačiau galiausiai prisipažino. Brakonieriui už žvejybą su tinklais surašytas protokolas (ATPK 87 str. 3 d.). Jam gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų. Valtis ir tinklai konfiskuoti, o už sugautas 6 žuvis teks sumokėti per 330 eurų, už gamtai padarytą žalą.

Tinklą ištraukusiam ir apie radinį nepranešusiam žvejui A.K. (1970 m.) taip pat surašytas protokolas (ATPK 87 str. 1 d.). Už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą jam gresia bauda nuo 7 iki 57 eurų arba įspėjimas.Aplinkos ministerijos informacija