2015-07-07

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai 2015 m. liepos 7 d. 21.00 val. būdravimo metu gavo pranešimą, kad Trakų rajone, Madžiūnų kaime, Luknos upėje yra vykdoma galimai neteisėta žvejyba naudojant elektros prietaisą. Aplinkosaugininkai reaguodami į pranešimą operatyviai nuvyko į nurodytą vietą patikrinti gautą informaciją. Atvykus į nurodyta vietą prie Luknos upės kranto buvo rastas paliktas kabelis prijungtas prie samtelio su mediniu kotu ir aliumininiu žiedu ir kitas samtelis išgriebti žuvį iš vandens. Aplinkos apsaugos pareigūnai eidami palei kabelį priėjo piliečio T. B., garažą, kuriame buvo tas pats kabelis paruoštas įjungti į elektros lizdą. Kabelio ilgis nuo upės iki garažo siekė apie 300 metrų. Kaip paaiškėjo vėliau, pilietis T. B., ši prietaisą sugalvojo pasidaryti tą pačią liepos 7 dieną savo garaže. Kadangi T. B. žuvies tuo metu pagauti nepavyko, jis palikęs visą įrangą prie upės pasišalino. Žinoma „žvejys“ labai gailėjosi dėl tokio savo sumanymo. Į įvykio vietą buvo iškviesti Trakų rajono policijos komisariato pareigūnai, kuriems perduoti visi surinkti daiktiniai įrodymai. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 272 str. 4 d. policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, šiam piliečiui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas.

2015-07-15

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai Kelmės rajone sulaikė du brakonierius. Šiauliečiai buvo pastatę keturis tinklus ir sugavo keturias žuvis už kurias turės pakloti daugiau kaip 260 eurų.

Šiaulių agentūros būdraujantys pareigūnai pranešimą iš pranešimų priėmimo centro gavo po vidurnakčio. Žmonės informavo, kad Kelmės rajono, Užvenčio seniūnijoje, esančiame Naudvario tvenkinyje vykdoma neteisėta žvejyba statomaisiais tinklais. Nuvykę pareigūnai, brakonierius sulaikė pačiame darbų įkarštyje.

Šiauliečiai M.N. (1976 m.) ir D.J. (1979 m.) sulaikyti, kuomet į krantą ištraukė vieną tinklą. Netikėtai užklupti brakonieriai prisipažino ir geranoriškai parodė, kur pastatyti likusieji trys tinklai. Brakonierių laimei jų laiminis nebuvo didelis. Į tinklus įkliuvo vos 4 lynai.

Už sugautas žuvis brakonieriams teks atlyginti per 260 eurų gamtai padarytą žalą. Be to abiem vyrams surašyti protokolai (ATPK 87 str. 3 d.) ir gresia baudos iki 289 eurų. 4 žvejybiniai statomieji tinklai ir pripučiama guminė valtis bus konfiskuoti.

2015-07-17

Š.m. liepos 17 d. vakare iš Bendrojo pagalbos centro buvo gautas pranešimas, kad Trakų rajono Kulpio ežere iš valties yra statomi tinklai. LR AM Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, nuvykę į pranešime nurodytą vietą, sulaikė du Trakų rajono Kariotiškių kaimo gyventojus V. R. ir V. Č. Jiems buvo surašyti du ATP protokolai už 87 str. 3 d. pažeidimą. Iš jų buvo paimti 3 žvejybiniai tinklai bei guminė valtis. Žuvies tinkluose nebuvo, nes tinklus jiems teko išimti iš vandens iš karto po to, kaip jie buvo pastatyti. Pažeidėjams pagal LR ATPK 87 str. 3 dalį gręsia bauda nuo 115 iki 289 eurų su tinklų ir guminės valties konfiskavimu.

2015-07-18

Liepos 18 d Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Zarasų rajono agentūros pareigūnai tikrino poilsiautojus prie Švento ežero.

Apie 15:20 val. pareigūnai pastebėjo poilsiautoją, apsirengusį naro kostiumu. Greitai sureagavus ir prisiartinus prie piliečio paaiškėjo, kad šis pramogas sumanė paįvairinti povandenine žvejyba. Švento ežere povandeninė žūklė neleidžiama, tačiau ežere pasirodęs ir nelegalia žvejyba užsiiminėjęs naras nesitikėjo, kad pačiu netikėčiausiu metu pasirodys aplinkosaugininkai. Poilsiautojas povandeninę žūklę buvo tik pradėjęs, todėl žuvų dar nebuvo spėjęs sugauti. Jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, paimtas nardymo kostiumas ir povandeninis šautuvas.

2015-07-19

Liepos 19 d apie 17:30 val. Zarasų rajono agentūros pareigūnai gavo pranešimą iš VSAT prie LR VRM Ignalinos rinktinės pareigūnų, kad šie Raipuolės kaime (Zarasų r. sav.) sulaikė Latvijos pilietį, automobilio bagažinėje vežantį tinklus. Atvykus aplinkosaugininkams nustatyta, kad minėtas asmuo ruošėsi neteisėtai žvejybai Lietuvoje. O pasiruošta buvo gan rimtai, kadangi neteisėtai vežėsi net 14 vnt. įvairiaus ilgio statomų žvejybinių tinklų. Deja, šįkart nepasisekė ir svečias iš užsienio vietoj žvejybos gavo administracinio teisės pažeidimo protokolą ir atsisveikino su nelegaliai žūklės įrankiais – tinklais.

2015-07-22

Šių metų liepos 22 d. vakarą Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Lazdijų r. agentūros aplinkosaugininkai vykdė gyvosios gamtos reidą. Lazdijų rajone esančiame Veisiejo ežere buvo sulaikyti Lazdijų rajono savivaldybės gyventojai A. I. ir J. P., kurie žvejojo draudžiamais ne mėgėjų žvejybos įrankiais - tinklais. Pažeidėjai aplinkosaugininkams yra gerai žinomi ir yra ne kartą bausti už įvairius gyvosios gamtos apsaugos teisės aktų reikalavimų pažeidimus. Pažeidėjams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai pagal LR ATPK 87 str. 3 dalį. Iš pažeidėjų bus konfiskuota medinė valtis, vienas tinklas. Už šį pažeidimą gresia bauda nuo 115 iki 289 Eur.

2015-07-22

2015 m. liepos 22 d., apie 1 val. 50 min., Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Druskininkų PK budintis darbuotojas telefonu pranešė Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Druskininkų agentūros (toliau - Agentūra) pareigūnui, kad M. K. Čiurlionio gatvėje, Druskininkų mieste, sustabdytas įtartinai manevruojantis automobilis. Automobilį vairavo pil. G. Z., taip pat automobilyje buvo pil. R. M. ir K. J. Visi jie Druskininkų sav. gyventojai. Policijos pareigūnams patikrinus automobilį, buvo rastas baltos spalvos polietileninis maišas, kuriame buvo įvairios rūšies žuvų. Sulaikytųjų tvirtinimu, žuvį jie pagavo meškerėmis Nemuno upėje, tačiau automobilyje meškerių nebuvo. Nuvykus Agentūros pareigūnui į sulaikymo vietą, buvo nustatyta, kad automobilio bagažinėje buvo vežama 17,28 kg sugautos žuvies: 1 šalvys, 4 meknės, 29 kuojos, 1 karšis ir 19 plakių. Sulaikytieji leidimų mėgėjiškai žvejybai neturėjo.

Piliečiams R. M. ir K. J. surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai pagal ATPK 87 straipsnio 1 dalį. Šis mėgėjų žvejybos taisyklių ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių mėgėjų žvejybą, pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo septynių iki penkiasdešimt septynių eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo. Bauda nedidelė, tačiau žala padaryta gamtai kur kas didesnė, ji siekia 566,41 Eur.

Vienas iš pažeidėjų sulaikytas šiais metais jau antrą kartą. Pirmąjį kartą iš jo buvo konfiskuota mėgėjiškos žūklės meškerė, tačiau pažeidėjas iš to nepasimokė, taikomos sankcijos jam nebaisios. Galbūt šis kartas bus pamoka ir trečio sulaikymo šiais metais nebus.

2015-07-23

2015 m. liepos 23 d. pagal gautą pranešimą apie pastatytus tinklus Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai surengė pasalą Dėluko ežere, esančiame Alytaus rajone. Pareigūnams pasaloje teko išbūti aštuonias valandas ir tik užėjus smarkiam lietui pažeidėjas išplaukė tikrinti neteisėto žvejybos įrankio. Pil. V. S. naudojo vieną 50 m ilgio statomą tinklą, kuriame sugavo 9 lynus ir 0,1 kg karosų. Už neteisėtą žvejybą pažeidėjui gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų. Pil. V. S. teks atsisveikinti su statomu tinklu ir medine valtimi bei atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 590 eurų.

2015-07-24

Liepos 24 d Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Ignalinos agentūros pareigūnai vykdė akciją „Povandenininkai“. Šios akcijos tikslas - užkirsti kelią neteisėtai povandeninei žūklei.
Reido metu dirbo du pareigūnų ekipažai.

Ignalinos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke, esančius Lūšių, Lūšykščio , Šakarvų, Žeimenio, Linkmeno, Aseko, Asalnų, Asalnykščio ežerus pareigūnai žvalgė plaukiodami motorine valtimi. Nors asmenų, vykdančių povandeninę žvejybą nebuvo pastebėta, buvo užfiksuota kitų pažeidimų. Nustatytas vienas pažeidėjas, kuris žvejojo be reikiamo leidimo žvejybai. Dar vienas pažeidimas buvo nustatytas Asalnų ežero pakrantėje kur žvejai neleistinoje vietoje buvo sukūrę laužą.
Ekipažas, dirbęs Visagino savivaldybės teritorijoje, patruliavo tarnybiniu automobiliu. Buvo aptikti du žvejai povandenininkai, žūklę vykdę Drūkšių ežere. Patikrinus dokumentus nustatyta, kad abu žvejai turėjo tinkamus leidimus ir pareigūnai jiems priekaištų neturėjo.

Iš viso, reido Visagino savivaldybės teritorijoje metu, nustatyti 2 pažeidimai. Vienas žvejys žvejojo be reikiamo leidimo, kitas pilietis buvo sukūręs laužą ir pastatęs automobilį vandens telkinio apsaugos juostoje.

Visiems pažeidėjams buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai ir nustatyta tvarka bus paskirtos nuobaudos.

2015-07-28

Panevėžio RAAD gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai 2015 m. liepos 28 dieną, atlikdami aplinkosauginę akciją „Povandenininkai”, sulaikė du piliečius, A.K ir G.J., kurie povandeniniu pneumatiniu šautuvu šaudė žuvis rekultivuotame žvyro karjere prie Karsakiškio miestelio, Panevėžio rajone. Paimtas pneumatinis povandeninės žūklės šautuvas ir abiem pažeidėjams surašyti protokolai, kur numatyta, kad mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimas, padarytas panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu, užtraukia baudą nuo 115 iki 289 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Pažeidėjams pasisekė, kad dar nebuvo nušovę žuvų, nes būtų skaičiuojama gamtai padaryta žala.

2015-07-29

Buvo gautas pranešimas, kad Ivoniškio ežere Gudelių k., Igliaukos sen., Marijampolės sav., užstatytas įsibridus nuo kranto draudžiamas nemėgėjiškos žvejybos įrankis – statomas tinklas. Pasitelkus neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių pagalbą, buvo surengta pasala, pažeidėjams sugauti. Apie 8 val. ryto prie ežero pasirodė įtartinas asmuo, kuris apžiūrinėjo visą pakrantę ir netoliese jos esančius automobilius. Su savimi vedėsi šunį. Vėliau atėjo dar du asmenys, kurie taip pat įtartinai dairėsi ir vaikščiojo aplink ežerą. Šis pažeidėjas buvo ypač atsargus, pastebėjęs prie ežero žvejojantį pašalinį asmenį prie jo prieidavo, užmegzdavo pokalbį, vėliau atsitraukdavo nuo ežero. Užstatyto tinklo neskubėjo traukti iš vandens, esant pašaliniams nematytiems asmenims arba, jei netoliese paliktas jam nematytas automobilis. Nors aplinkos apsaugos inspektoriai ir buvo puikiai užsimaskavę ir prie ežero, nei žvejų, nei kitų pašalinių asmenų nebuvo, asmuo įtariamas užstatęs tinklą nepasirodė. Galiausiai, apie 10 val. 40 min. Vėl pasirodė trys asmenys. Viskas vyko greitai. Vienas iš jų įsibrido į ežerą, kiti išsiskirstė stebėti pakrantes. Tuo metu aplinkos apsaugos inspektoriai ėmėsi veiksmų. Asmuo buvo užkluptas brendant su tinklu į krantą, kuris pastebėjęs inspektorius, greitai plėšė valinį tinklą ir iš jo paleido įsipynusias kelias žuvis. Pažeidėjas buvo nustebintas. Tai jau puikiai žinomas asmuo D.U., kuris jau buvo sulaikytas praeitą mėnesį su tinklais ir jame esančiomis žuvimis, už kurias buvo paskirta žala. Šį sykį D.U. žalos padarytos gamtai išvengė. Pažeidėjui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

2015-07-31

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Anykščių rajono agentūros pareigūnai gavo pranešimą, kad pil. F. L.,  gyvenantis Paežerių k. Viešintų sen. Anykščių r. sav., garaže laiko tinklus su kuriais neteisėtai žvejoja Viešintų ežere.

Anykščių rajono aplinkosaugininkai, į pagalbą pasitelkę Anykščių rajono policijos komisariato pareigūnus nuvyko į nurodytą vietą. Atlikus sodyboje esančio garažo apžiūrą, informacija pasitvirtino – rasti ir paimti 4 žvejybiniai tinklai.
Už Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimą pil. F. L. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas ir gresia bauda nuo 144 iki 289 Eur. Neteisėtai laikyti tinklai bus konfiskuoti.Aplinkos ministerijos informacija