2018-09-20

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Utenos valdybos Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai rugsėjo 20 dieną gavo informaciją apie Ignalinos rajone esančiame Asėko ežere pastatytus tinklus. Toks pranešimas buvo gautas ne pirmą kartą, jau kelis kartus iš šio ežero buvo ištraukti bešeimininkiai tinklai, o pažeidėjui vis pavykdavo išvengti atsakomybės.

Aplinkosaugininkai nutarė pasaugoti tinklų pastatymo vietą. Šį kartą pavyko pergudrauti pažeidėją. Nors šis veikė visiškoje tamsoje (apie 22 valandą) ir be jokių šviesos šaltinių sugebėjo ne tik patikrinti tris pastatytus tinklus, bet ir pastatyti dar septynis. Pareigūnams pavyko nutraukti šią neteisėtą veiklą, tiesa, tinklai buvo ne itin ilgi, viso labo po 10–15 metrų. Bet į iš vakaro pastatytus tinklus jau buvo patekę 5 lydekos ir 2 lynai.

Iš pažeidėjo E. T. paimta medinė valtis, 10 tinklų, jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas, kuris kartu su daiktais bus perduotas į Utenos administracinių bylų nagrinėjimo ir teisės poskyrį nutarimui priimti. O įstatymas už šį pažeidimą numato nuo vieno šimto dvidešimt iki trijų šimtų eurų baudą su pažeidimo įrankių ir priemonių konfiskavimu, be to, dar bus pateiktas 870 eurų ieškinys už gamtai padarytą žalą.

2018-09-24

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai 2018 m. rugsėjo 24 d. Kaišiadorių r. Kauno mariose ties Anglininkų km. termovizoriumi pastebėjo, kaip du asmenys plaukioja valtimi. Kilus įtarimui dėl galimo brakonieriavimo atvejo, kitą dieną anksti ryte buvo organizuotas reidas, kurio metu sulaikyti puikiai aplinkos apsaugos pareigūnams žinomi asmenys M. K. ir V. V. Šie asmenys už nemėgėjiškos žūklės įrankių naudojimą bausti daugiau nei dešimt kartų. Pažeidėjai statomaisiais tinklais buvo sugavę 56 karšius, 2 šamus, 2 sterkus ir 1 karpį. Neteisėtos žūklės metu buvo naudojami trys statomieji tinklai, kurių bendras ilgis siekia 270 metrų. Sulaikymo vietoje abiems asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 291 str. 4 d. Taip pat iš pažeidėjų paimta plastikinė valtis su irklais, statomieji tinklai ir visa sugauta žuvis. Žuvys artimiausiu metu bus perduotos Lietuvos zoologijos sodui.

2018-09-29

Utenos valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Šakarvų ežere (Ignalinos r.) patikrino, kaip vykdoma specializuota seliavų žvejyba. Žvejybos procesas aplinkosaugininkams iš karto sukėlė įtarimų. Žvejai, ištraukę tinklą ir išrinkę iš jo žuvį, priplaukė prie kranto. Žuvų iškrovimo vietoje žvejybos žurnalo nepildė, kaip to reikalauja taisyklės, o ištrauktą tinklą nunešė ir padėjo į miške stovėjusį automobilį. Grįžę sulipo į valtį ir vėl išplaukė traukti tinklų. Baigę darbą grįžo į krantą ir vėl, nepildydami žvejybos žurnalo žuvų iškrovimo vietoje, tinklus ir laimikį nunešė į automobilį. Kai pareigūnas priėjo prie automobilio ir atidarė duris, prie vairo sėdėjęs žvejys verslininkas D. V. čiupo šalia jo gulintį žvejybos žurnalą ir grafoje, kur rašomas laimikio svoris, prieš jau buvusį įrašytą skaičių 9, tiesiog pareigūno akivaizdoje, dar spėjo įrašyti skaičių 2, tuo akimirksniu laimikį padidindamas 20 kg. Pagal išduotą verslinės žvejybos leidimą nustatytas seliavų sugavimo limitas Šakarvų ežere tik 300 kg, todėl suprantama, kodėl buvo stengiamasi nerodyti viso laimikio svorio. Pareigūnams pasvėrus sugautas žuvis paaiškėjo, kad visas laimikis svėrė 26 kg. Patikrinus žvejyboje naudojamus statomus tinklus nustatyta, kad jų ilgis 1,5 karto viršija žvejybos leidime nurodytą  maksimalų tinklų ilgį. Už žvejybos žurnalo pildymo reikalavimų pažeidimus ir žvejybą tinklais, kurių ilgis 1,5 karto viršija leistiną, atsakingam už žvejybą pil. D. V. surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 295 str. 2 d., paimti žvejyboje naudoti tinklai ir laimikis. Jam gresia bauda nuo 170 iki 350 eurų ir galimas žvejybos įrankių ir priemonių konfiskavimas.

Aplinkos ministerijos informacija