2020-07-22

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Alytaus valdybos Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami gyvosios gamtos apsaugos reidą, Metelio ežere, Lazdijų r. sav., sulaikė du pažeidėjus, žvejojančius draudžiamais ne mėgėjų žvejybos įrankiais – statomaisiais tinklais.

Asmenys naudojo du tinklus, kurių bendras ilgis siekė 300 m. Pažeidėjų laimikis – 80 kg kuojų ir ešerių.

Brakonieriams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų. Žvejyboje naudota medinė valtis ir tinklai paimti. Be to, už sugautas žuvis pažeidėjams teks atlyginti gamtai padarytą žalą, siekiančią 800 eurų.

2020-07-29

Vykdydami gyvosios gamtos apsaugos reidą, Veisiejo ežere, Lazdijų r. sav., Alytaus aplinkosaugininkai sulaikė pažeidėją, žvejojantį draudžiamais ne mėgėjų žvejybos įrankiais – statomaisiais tinklais. Asmuo naudojo tris tinklus ir sugavo tris lynus.

Apžiūrėjus pažeidėjo sodybą, rasti dar du draudžiami statomieji tinkai. Asmeniui surašytas administracinio nusižengimo  protokolas, gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų. Be to, už sugautus tris lynus  teks atlyginti 180 eurų gamtai padarytą žalą.

2020-07-30

Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai per reidą Nemuno upėje ties Birštonu sulaikė pažeidėją, žvejojantį draudžiamu užkabinamuoju būdu – žuvis gaudoma ar sugaunama kabliuku ar kabliu už bet kurios kūno dalies, išskyrus galvą.

Brakonierius žuvų sugavęs neturėjo, bet spėjo peiliu nupjauti valą, taip bandydamas paslėpti įkalčius ir norėdamas įtikinti pareigūnus, kad žvejojo teisėtai. Pažeidėjui išsisukti nepavyko – buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, paimta meškerė ir valtis. Asmeniui gresia  bauda nuo 120 iki 300 eurų ir žvejyboje naudotos meškerės ir valties konfiskavimas.

2020-08-04

Neteisėta žvejyba tinklais Petriošiškių ežere, Rokiškio rajone, dviem asmenims baigėsi pažintimi su Aplinkos apsaugos departamento pareigūnais.

Rugpjūčio 4-osios rytą buvo gautas pranešimas apie Petriošiškių ežere rastą tinklą. Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nusprendė ne ištraukti rastą draudžiamą ne mėgėjų žvejybos įrankį, o palaukti pažeidėjų.

Pareigūnų kantrybė pasiteisino – apie 17 val. du asmenys atplaukė išsitraukti statomųjų tinklų.

Pažeidėjams buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų. Taip pat konfiskuoti nelegaliai pagauti 3 lynai, ne mėgėjų žvejybos įrankiai – statomieji tinklai ir pažeidimo priemonė – medinė valtis. Nusižengusiems asmenims teks atlyginti gamtai padarytą žalą, siekiančia 180 eurų.

2020-08-07

Rugpjūčio 7-osios vakarą Klaipėdos rajone, vienoje sodų bendrijoje, policijos pareigūnai sustabdė automobilį, kuriame aptiko daug statomųjų tinklų.

Iškviesti Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai atpažino vairuotoją – jau puikiai pažįstamą brakonierių, per pastaruosius trejus metus už brakonieriavimą ir tinklų laikymą baustą 10 kartų.

Patikrinus patalpas, buvo rasta dar keletas dėžių su naudoti paruoštais tinklais. Visas arsenalas – daugiau kaip 20 tinklų – buvo paimtas.

Kadangi brakonierius buvo sulaikytas, kurį laiką Klaipėdos krašto vandens telkiniai pailsės nuo jo neteisėtų darbelių.Aplinkos ministerijos informacija