Šeštadienio rytas, devinta valanda.Mes jau ant ledo.

Šį kartą esame nusiteikę pažvejoti Kėdainių valdose.

Tai Anginių užtvanka. Vasarą čia yra tekę žvejoti su plūdinuke ir gana neblogai, todėl šiandien tikėjomės irgi pažvejoti baltos žuvies.

Tačia sinoptikai eilinį kartą apsimelavo su savo prognozėm... Visą savaitę žadėjo sąlyginai šiltą savaitgalį (-3 -2) , o kai atvažiavome į galutinį tašką, ore buvo -8 laipsnių šaltukas.Todėl ėmiau labai abejoti, ar kibs ta balta žuvis.

Mūsų ketveriukė pasiskleidžia kas kur. Vieni arčiau kranto ant sėkliaus, kiti giliau ant "rimtesnės" žuvies.

Aš renkuosi tarpinį variantą ir bandau laimę 3,5 m gylyje. Pirmi avižėlės nuleidimai ir du ešeriai jau ant sniego.

Bet tuo viskas ir baigiasi. Dar prasėdžiu pusvalandį, gręžiu keletą ekečių ir............nieko. Tada pereinu arčiau kranto kur turėtų laikytis "mazgiai" - mažieji ešeriukai.

Gręžiu eketę ir bandau laimę. Ir, pasirodo ne veltui, prasideda veiksmas."Mazgiai" kimba kaip pašėlę.

Kibimas seka vienas po kito.Tai pastebi likusieji kurie greitai mane "apsupa".

Kartu ir linksmiau, ir įdomiau. Klausiu kaip jiems ant gylio sekėsi. Sako net kybio nematė...

Liorenas išbando dar blizgutę, kitokias gudrybes, bet rezultato norimo nėra. Ešeriukai kimba maži ir tik ant nedidelio 1-1,5 m gylio.

Supratę, kad stebuklo čia nesulauksime, kraunamės daiktus ir sukame mašinos link. Greičiau iš čia. Nesvarbu kur, kad tik į kitą balą. Šį kartą Angiriai mums parodė užpakalį... Todėl nieko gero nepešę judame Kauno link.

Pusiaudienis, apie 12-ta valanda dienos. Mes ant Bernatonių balos. Palei krantą mus pasitinka purus sniegas, o po juo ~15 - 20 cm vanduo.  Brendame tolyn, kur kiek sausiau. Radę tokias vietas gręžiame eketes.

Mano naujasis Barnaulo grąžtas šiandien pirmą kartą "įdarbinamas". Nors ledas, kaip sako žvejai, dvigubas, bet grąžtas toks aštrus, jog reikia laikyti, kad pats neįlystų į eketę :) Skersmuo 100 mm, tačiau to pilnai pakanka, kad tilptų samtelis iškabinti ledinei košei.

Tenka išgręžti ne vieną eketę, kol pavyksta surasti kokį dryžuotąjį. O ir tas kimba nenoria,i nes pakirtus ir ištraukus dar pas kai kuriuos net uodo trūklio lerva "vėpso" burnoje.

Turiu pasakyti, kad čia irgi kibo nefantastiškai. O apie baltą žuvį iš viso teko pamiršti. Žodžiu, kybis panašus į tą, kurio nesitiki nors iš vakaro ir prikuri planų. Guodė gal tik tai, kad čia ešeriai buvo 2 cm didesni :)

Pabuvę dar kelias valandas ir supratę, kad yra kaip yra, ėmėme rinktis savo "žaislus" su mintimis apie namus....

Apibendrinus galima pasakyti, kad šių metų pradžia ben Kauno r. įspūdingais laimikiais nežavi. Kartais net pagalvoji - greičiau tas pavasaris. Na, o kol kas turime žvejoti tai ką mums gamta - motulė dovanoja ir ką patys iš jos sugebame pasiimti.

Belieka tikėtis, kad bus nauja diena, o su ja ir nauja viltis apie geresnius laimikius.....

SIGUTIS