Dar visai neseniai ant Kuršių marių ledo nuo vėjo besislepiantys žvejai kaldavo savadarbes užuovėjas iš brezento ar kito audinio. Ledas būdavo nusagstytas iš kranto atitystais kuolais, ant kurių plaikstėsi įvairiausi skudurai.

Šiek tiek vėliau mūsų žvejams parduotuvės pasiūlė "vienkartines" žiemines palapines, kurios, nors ir buvo patogios ir lengvos, nuo didesnio vėjo lūždavo ir plyšdavo.

Tačiau šiemet jau bene kiekvienoje parduotuvėje galima įsigyti vadinamųjų "kubų" – stabilių ir patogių žieminių palapinių, kurių mechanizmas ir pastatymo būdas atkeliavo iš JAV, kur žvejai jau seniai yra pamėgę komfortą ant ledo.

Kadangi vis dažniau žvejų forumuose pasigirsta klausimų "Kokį "kubą" pasirinkti, norėtume apžvelgti pačias populiariausias (ko gero ir geriausias) žiemines palapines.

Clam Legend Thermal

Palapinė pagaminta iš dviejų sluoksnių audinio, kurio tankumas – 300 den, puikiai išlaikančio šilumą jos viduje. Palapinės lubose iš karto įmontuotas diodinis apšvietimas. Vidinės palapinės sienos nudažytos neįkyria pilka spalva. Palapinėje įmontuotos patogios besisukiojančios sėdynės su daiktadėžėmis apačioje. Clam's Rapid Pole Slide Extreme sistema leidžia palapinę greitai surinkti ir išrinkti. Vienvietės palapinės matmenys:
1,2 m х 1,2 m 1,68 m.

Eskimo FlipMo 2 InfernoGamintojų teigimu, ypatingo audinio IQ Fabric dėka ši palapinė net 35% šiltesnė, nei kitos rinkoje esančios palapinės. Ši palapinė pasižymi itin tvirtais ir patogiais aliuminio mazgais, leidžiančiais greitai palapinę išrinkti bei surinkti. Palapinės komplektuojamos su 360 laipsnių besisukančiomis sėdynėmis Versa-Seat.

Frabill Fishouflage Ambush Headquarters

Ši 6 vietų palapinė akį traukia ne tik kamufliažo audiniu, tačiau ir savo dydžiu: 3,5 m ilgiu, 1,7 m pločiu ir net 2 metrų aukščiu. Palapinės audinys itin tankus – net 900 den. Jos stogas labai gerai laiko šilumą ir neleidžia susidaryti kondensatui. Oro cirkuliacijos sistema MaxVent užtikrina puikią ventiliaciją.

Frabill Fishouflage Thermal Ambush DLX With SideStep EntryPalapinėje – du įėjimai. Dėl vertikalios palapinės priekinės sienos ji yra dar erdvesnė. Palapinės audinys – net 3 sluoksnių. Karkasas – aliuminis. Palapinės matmenys: 2,4 m x 1,65 m x 1,87 m.

Jason Mitchell Thermal 5000 Five-Sided Hub

Ši palapinė populiari dėl savo kompaktiškumo supakavus, nedidelio svorio ir, aišku, nedidelės kainos. Šią palapinę kurė Jason Mitchell, garsus JAV žvejas, kartu su žūklės gamintojais Clam Outdoors. Palapinės plotas – 5 kvadratiniai metrai, jos aukštis – 2,05 m, todėl čia lengvai gali žvejoti net 6 poledinės žūklės mėgėjai. Palapinės audinio tankumas – 600 den. Patvarus aliuminio karkasas.

Otter Pro XT1200 Full Thermal Shelter
Šios palapinės gaminamos 4 modelių ir skirtos 1 - 3 žvejams. Palapinės pasižymi tvirtu Otter Pro aliuminio karkasu bei ypatingai tankiu 1200 den audiniu. Aplink visą palapinę yra labai ilgas ir platus "sijonas", apsaugantis nuo vėjo ir pustymo per palapinės apačią. Viduje sumontuotos besisukančios sėdynės bei langai su žaliuzėmis.

Shappell Bay RunnerŠi palapinė iš karto sumontuota ant rogių ir skirta patogiam transportavimui: palapinę galima traukti ledu ir surinktą, ir išrinktą. Palapinės viduje įmontuota didelė lentyna echolotui. Palapinė gaminama iš lengvo karkaso ir komplektuojama su sėdynėmis, po kuriomis – talpios daiktadėžės. Palapinė turi 2 duris, 4 langus ir 2 angas grindyse eketėms. Palapinės audinio tankis – 600 den, palapinės dydis: 1,5 m x 1,1 m x 1,53 m

Cabela's Ice Team Five-Sided 360TCYpatinga langų sistema žvejui leidžia matyti 360 laipsnių kampu, kas dedasi aplinkui, tačiau žvejai iš lauko nematys, kas dedasi viduje. Palapinė skirta 3-4 žvejams, jos plotas – 4,8 kvadratiniai metrai, o aukštis – 2,05 m. Kelių sluoksnių poliesterolio audinio stogas neleidžia išeiti šilumai ir susidaryti kondensatui. Sienų audinio tankis – 600 den. Aplink visą palapinę – platus "sijonas", apsaugantis nuo vėjo ir pustymo per palapinės apačią. Duryse – dvigubi užtrauktukai. Palapinė prie ledo tvirtinama iš vidaus.