Jaukai ir masalai

1. Viskas šviežia. Stenkis naudoti tik šviežią jauką ir masalus. Mūsų prekybininkai dažnai turi senų, užsigulėjusių jauko pakelių. Jei vasarą žuvis nėra tokia išranki, tai rudenį jai įtikti darosi vis sunkiau.

2. Mažiau, bet dažniau. Dažnesnis jaukinimas nedidele šėryklėle bus sėkmingesnis nei naudojant dideles šėryklas. Žuvims rudenį žymiai svarbiau kokybė nei kiekybė

3. Aktyvatoriai. Ir nors dauguma žvejų žiūri į juos su nepasitikėjimu, kartais tai gali būti vienintelis raktelis. Nedideli buteliukai su užrašais „worm“, „halibut“, „fish meal“ ir t.t. gali atnešti sėkmę. Svarbiausia sąlyga jais nepiktnaudžiauti.

4. Purus jaukas. Jei vasarą jauko paruošimui skiriame mažiau dėmesio, tai vėstant vandeniui gali nulemti žūklės rezultatą. Rudeninis jaukas turi būti smulkios frakcijos ir purus. To nepasieksite be sietelio skirto jaukui pratrinti.

5. Duona. Rudenėjant, tam tikrose upių vietose susirenka dideli būriai baltos žuvies. Radus tokią vietą vertėtų išbandyti baltą sumuštinių duoną ar „batoną“ tiek kaip masalą, tiek kaip jauką šėryklėlei. Ją dievina stambesnės kuojos ir šapalai.

6. Karpyti sliekai. Pigus ir puikus papildas jūsų jaukui. Į šėryklėlę dedant nedidelėmis porcijomis jie ne tik praturtins jūsų jauką, tačiau gali būti svarbiu akcentu sulaukiant rimtos žuvies kibimo.

7. Mažink masalą. Didelis ir kietas konservuoto kukurūzo grūdas gali nevilioti žuvies. Dėk puselę arba ketvirtadalį grūdo – toks masalas rudenį bus žymiai patrauklesnis.

8. Sūrus jaukas. Naudojant PVA kojinę vietoj šėryklėlės (tai ypač daroma didelių karpių ir karšių žūklėje) jauką galima labiau drėkinti naudojant sūdytą vandenį. Sūriame vandenyje PVA medžiaga netirpsta, o žuvies tai tikrai nebaidys.

9. Jauko kiekis. Sena gera taisyklė, kad tai ką įmetei jau nebeišimsi ypač galioja atvėsus vandeniui. Rudenį niekada nereiks daugiau nei poros pakelių jauko.

10. Žuvies miltai. Vėlų rudenį jaukai sukurti žuvies miltų pagrindu dažnai būna pranašesni už tradicinius kvapnius, naudojamus vasaros metu.

11. Gyvas masalas. Žūklaujant rudenį neapsieisite be smulkaus gyvo masalo. Trūkliai, nedidelės musės lervos ir jų kokonai, nedideli sliekai yra būtini atributai tiek ant kabliuko, tiek jauke.

12. Jauko maistingumas. Rudeninės žūklės metu reikia mažinti jauko maistingumą. Šaltu oru žuvis greitai pasisotina ir ją darosi sunkiau išlaikyti jaukinamoje vietoje. Tam galima naudoti paprasčiausią kurmiarausio žemę – sutaupysite ir jauko ir žuvis nepersisotins.

13. Eksperimentai su jaukais. Dažnai net labai garsūs gamintojai pagamina niekam tikusius jaukus, o nežinomo gamintojo paruoštas jauko pakelis žūklę gali paversti nepakartojama.

Taktika ir technika

14. Daug gaudymo taškų. Dėl sumažėjusio žuvies aktyvumo vėlų rudenį geriau dažniau permetinėti masalą vis į skirtingą žūklės tašką, tikintis surasti žuvies susibūrimo vietas. Na o jį radus, galima masalą išlaikyti ir ilgiau.

15. Būk kitoks. Jei kiek įmanydami stengsitės kopijuoti kitus žvejus – jūsų laimikis bus tik toks kaip jų, tačiau jeigu surasite ką nors naujo, jūsų laimikis gali būti daug gausesnis.

16. Nenuleisk rankų. Kelios tuščios žūklės valandos dar nereiškia, kad žūklė bus nerezultatyvi. Net laipsniu atšilęs oras ar nurimęs stiprus vėjas gali duoti teigiamų rezultatų.

17. Informacija. Naudokis informacija. Visuomet pakalbink vietinius žvejus, atlik žvalgybą. Juk rudenį žuvis laikosi tik tam tikrose vietose. Jei žvejai paslapčių neišduoda – stebėk juos.

18. Žaisk su žuvimi. Nesistenk greitai ir per prievartą išprašyti žuvies į krantą. Viską daryk neskubėdamas, tačiau niekada neatlaisvink valo ir neištiesink meškerykočio. Meškerė traukiant žuvį turi būti išlinkusi.

19. Neskubėk. Tik atvykęs į žūklės vietą neskubėk mesti masalo. Stenkis apžiūrėti vandenį, įvertinti dugno nelygumus, galimas žuvies susitelkimo vietas. Tai ypač svarbu gaudant upėje.

20. Šalia meškerės. Laikyk meškerę kiek galima arčiau savęs, kad būtų galima laiku sureaguoti į menkiausią žuvies kibimą, juk jis gali būti vienintelis tą šaltą ir drėgną rudens dieną.

Įrankiai

21. Pasiruošk įrankius. Nėra nieko blogiau nei žūklės vietoje pamatyti, jog taip reikalingas sėkmingai žūklei įnagis liko namuose.

22. Be šėryklėlės. Kartais rudenį žuvis gali vengti didesnio jauko kiekio ir jūsų pateikti masalai jos nevilios. Rankiodama pavienes jauko daleles ji sukiosis šalia pajaukintos vietos. Tereikia vietoj šėryklėlės naudoti nedidelį slankiojantį svarelį su ilgesniu pavadėliu ir kibimai vėl atsinaujins.

23. Jautrios viršūnėlės. Gaudant neaktyvią žuvį rudenį dažnai naudosite pačias jautriausias viršūnėles. Būtent jomis vertėtų pasirūpinti dar prieš žūklę, nes dauguma su naujais meškerykočiais komplektuojamų viršūnėlių yra per standžios.

24. Teisingi kabliukai. Nenoriu reklamuoti vieno ar kito modelio, tačiau rudenį jie turi būti ypač aštrūs ir lengvi, pagaminti iš plonos ir tvirtos vielos.

25. Žuvies atkabeklis. Atrodytų visiška smulkmena kainuojanti vos kelis litus, tačiau leidžianti momentaliai išimti giliai įrytą mažą kabliuką nepažeidžiant žuvies. Tai ypač aktualu jei žuvį ruošiatės paleisti.

26. Ritės stabdis. Gerai sureguliuotas ritės stabdis leis ištraukti ir didelį laimikį, o ypač rudenį, kada naudojami ploni valai ir pavadėliai.

27. Pintas valas. Jei vasarą žuvis kimba gan agresyviai virpindama viršūnėlę, tai rudenį esant šaltam vandeniui jų kibimai gali būti vos įžiūrimi. Geriau pastebėti smulkius žuvies kibimus ir laiku sureaguoti padės plonas pintas valas.

28. Šėryklėlės musės lervoms. Tai uždaro tipo plastmasinės šėryklėlės su skylutėmis. Į jas talpiname tik gyvas musės lervas, jas dedame ir ant kabliuko. Kai žuvis vengia augalinio jauko tai būna tikras išsigelbėjimas.

29. Paruošti pavadėliai. Plono diametro valas ir maži kabliukai dažnai priverčia žuvį kibti. Būk pasiruošęs pakankamą kiekį plonų pavadėlių – juk raišioti juos šaltu oru ypač nemalonu, o pražioplinti vienintelį dienos kibimą tikrai apmaudu.

30. Švarus valas. Sezono metu monofilamentinis valas dažnai pasidengia purvo ir riebalų apnašomis. Tereikia nedidelės kempinaitės su indų ploviklio tirpalu ir valo skendimo greitis vėl padidės. 

Bendrai

31. Maitinimo elementai. Ir prožektoriui, ir fotoaparatui. Nepamirškite juos įkrauti.

32. Įsitikinimai. Kiekvienas turime savo nuomonę ir tvirtus įsitikinimus, kurių laikomės. Tačiau būkime atviri ir naujovėms, juk kiekvienoje žūklėje galite sužinoti ką nors naujo.

33. Nešiukšlink. Tai ne tik dėl gręsiančios baudos – tai dėl gyvūnų. Valai, o ypač kabliukai dažnai tampa didžiausi vandens paukščių priešai. Visuomet turėk šiukšlių maišą su savimi ir jį panaudok.

34. Fotoaparatas. Pasiimk jį į žūklę. Tai gali būti ir fotografuojantis mobilus telefonas. Taip įamžintas laimikis išliks ilgiau nei žuvies kotletai.

35. Paprastumas. Dažnai sėkmė būna paprastume. Meškerės sistemėlė, jaukinimas ir masalai turi būti kiek įmanoma supaprastinti. Kiekvieno sudėtingesnio įnagio paruošimas ir priežiūra atima daug laiko kuris tirpste tirpsta trumpą rudens dieną.

36. Išlik sausas. Orai Lietuvoje rudenį tikrai nelepina – nepamiršk į žūklę pasiimti šiltesnių ir neperšlampamų drabužių, gerų vandeniui nelaidžių batų, juk geriau ateinantį savaitgalį sutikti žūklėje nei lovoje.

37. Tinkami bičiuliai. Vykstant į žūklę su nepažystamuoju dažnai rizikuojate. Burbantis, nemokantis žvejoti, tingintis kompanionas visada gadins žūklę. Geriau metų metus pažystamas kolega mėgėjas nei nepažystamas profesionalas.

38. Termosas. Nepalikite jo namie. Puodelis karštos kavos ar arbatos šaltą dieną suteiks palaimos ir sielai ir sužvarbusioms rankoms.

39. Užuovėja. Jei vasarą specialiai renkamės vietą, kad vėjas pūstų į veidą, tai rudenį geriau ieškoti užuovėjos. Ir pačiam šilčiau ir žuvis renkasi kiek ramesnes vietas.

40. Rankšluostis. Nėra nieko blogiau nei sužvarbę rankos rudeninėje ar žieminėje žūklėje. Nedidelis frotinis rankšluostis leis išspręsti šias problemas.