Ar norite, kai Jūsų mažasis sūnus, o gal ir duktė, padėtų į šalį išmanųjį telefoną ar atsitrauktų nuo kompiuterio ir kartu su Jumis išvažiuotų į žvejybą? Štai keli patarimai, padėsiantys įpratinti mažuosius žvejoti.

1. Kibti turi nuolados

Pirmais kartais imdami savo atžalą žvejoti pasirūpinkite, kad kibtų kuo dažniau ir vaikas nepradėtų nuobodžiauti. Įspūdžiai iš rezultatyvios žvejybos vaiko atmintyje užsifiksuoja ilgai. O nekiba vaikui atsibos per pusvalandį ir jis pradės nuobodžiauti.

2. Paparasti įrankiai

Kad ir kaip vaikas norėtų žvejoti taip pat, kaip tėvelis, pirmiausia duokite paprastą meškerykotį be ritės su valu ir fiksuota plūde – mažiau vargo ir vaikui, ir Jums.

3. Trumpa žvejyba

Nieko gero nebus, jei pirmosios vaiko žvejybos bus nuo aušros iki sutemų. Vaikai neišlaikys dėmesio vienam užsiėmimui tiek laiko ir žvejyba taps ne malonumas, o kančia.

4. Žuvies dydis nesvarbus

Negalvokite, kad vaikui pirmose žūklėse pagavus didelį laimikį jo motyvacija žvejoti išaugs. Gali būti net atvirkščiai – po pirmos sėkmingos žūklės, kai kibo stambūs laimikiai, po to nesinorės gaudyti smulkesnių, todėl susidomėjimas gali dingti. Pirmai pradžiai aukšlės, karosiukai, maži ešeriukai – geriausias pasirinkimas.

5. Savo įrankius palikite namie

Visas Jūsų dėmesys turi būti nukreiptas į vaiko mokymą žvejoti. O tai žvejyboje galima padaryti tik tuo atveju, jei pats nežvejosite.

6. Klaidos - normalu

Vaikai daro daug klaidų, kurios jiems ir leidžia daug išmokti. Nesikarščiuokite, kantriai ir be priekaištų painiokite valą ir riškite eilinį nutrūkusį kabliuką, nes ir menkutė užuomina ar priekaištas apie klaidas gali pradanginti vaiko susidomėjimą žūkle.

7. Palaikymas

Džiaukitės kartu kiekviena užkibusia žuvimi. Vaikas privalo gauti kuo daugiau teigiamų emocijų.

8. Piknikas

Jei matote, kad vaikui darosi nebeįdomu žvejoti, padarykite pertraukėlę, kurios metu paruoškite vaiko mėgstamiausius užkandžius.

9. Jauko laidynė arba kobra

Jauko rutulių laidynė arba kobra baltyminiams kukuliams mėtyti – puikis žaislas vaikui, padėsiantis pamiršši visokius Minecraft‘us ir Angry Bird‘us. Duokite vaikui žaismingą užduotį – pataikyti iš laidynės jauko rutuliu į plūdę. Veiksmo ir džiaugsmo turėsite į valias!

10. Žuvis – ne maistas

Galite išgąsdinti vaiką, leidę jam sužinoti, jog ši nuostabi auksašonė žuvytė, kurią jis kątik pagavo, bus nužudyta ir suvalgyta. Geriau kartu su vaiku paleiskite kiekvieną laimikį akcentuodami apie tai, kokia žuvis laiminga grįždama į savo stichiją.