Vėgėlė – vienintelė menkinių žuvų atstovė, gyvenanti gėluose mūsų šalies vandenyse. Žvejai šią žuvį pamėgę ne tik dėl ekstremalios naktinės žūklės, tačiau ir dėl kulinarinių savybių. Ypač vertinamos vėgėlių kepenys, kurias, kaip ir menkių kepenis, daugelis laiko delikatesu ir itin sveiku maistu.

Norėdami pagauti šią archajinę žuvį pirmiausia turėtumėte tiksliai pasirinkti masalą. Ir nors paskaičius žvejų forumus galima padaryti išvadą, kad vėgėlė kimba ant visko, kas mėsiška, yra keletas masalų, kurie šią žuvį vilioja efektyviau.

Patys populiariausi ir žvejų dažniausiai naudojami masalai vėgėlei yra:
-    mailius;
-    žuvies gabalai (porcijos);
-    varlės;
-    mėšlinių sliekų kuokštas;
-    naktiniai sliekai;
-    vištos kepenys;
-    vėžiai;
-    dėlės.

Kartais, ypač Kuršių mariose, pasitaiko, kad vėgėlė stveria ir ir guminuką džigaujant, ir poledinę blizgutę.

Nors išvardinome ir daug masalų, vėlyvą rudenį rekomenduojame vėgėlę gaudyti ant mėšlinių sliekų kuokšto arba naktinio slieko. Priežastys kelios ir labai paprastos: sliekai ne tik skleidžia stiprų kvapą po vandeniu bei savo rangymusi vilioja žuvį. Dėl masalo smulkumo juos vėgėlei iš po nosies gali nugvelbti kuoja ar ešeriukas, todėl vėgėlė nieko nelaukdama puola masalą, kad tik niekas kitas pirmas nepagriebtų. Todėl ir vėgėlės kibimas ant slieko gerokai labiau pastebimas – meškerė iš karto pradeda kratytis.

Žiema – mėgstamiausias vėgėlės metų laikas. Kai kitos žuvys viduržiemį tampa visiškai neaktyvios ir vangios, vėgėlės šmirinėja po visą vandens telkinį ieškodamos sau maisto. Būtent tokiu laiku didžiausia tikimybė ją pagauti ant žieminės blizgutės ar velnio.

Pavasarį, nutirpus ledui, vėgėlės delikatesu tampa varlės. Nors mūsuose klaidingai galvojama, kad vėgėlės kimba tik rudenį ir žiemą, dar šaltame pavasariniame vandenyje jos maitinasi vis dar aktyviai, todėl tikimybė turėti sėkminga marmurinių žuvų žvejybą – labai didelė.

Vasara – pats nedėkingiausias laikas vėgėlių žūklei. Sušilus vandeniui jos pasitraukia į gilesnes duobes, o ir maitinasi ne taip aktyviai. Žvejai jų pagauna ir šiuo metų laiku, tačiau dažniausiai tai atsitiktinis laimikis, gaudant karšius ant slieko.

Na, o pats universaliausias ir visais metų laikais „dirbantis“ masalas vėgėlei – ešeriukas arba pūgžliukas. Tai – didžiausias vėgėlės delikatesas. Jei gaudysite vėgėles ant šio mailiaus, nenaudokite per didelių žuvelių. Vėgėlė ne lydeka, jos burna gerokai mažesnė.