Kiekvienas tikras šamų žvejys, paskyręs šių monstrų žūklei ne vienerius metus, turi ne tik slaptas duobes, kur šamai laikosi, tačiau ir slaptus masalus, kuriuos naudoja esant vienoms ar kitoms sąlygoms. Galite juoktis, tačiau visi žemiau išvardinti „preparatai“ puikiai tinka šamų žūklei.

Karvės kraujas

Imkite kibirą ir keliaukite pas pažįstamą mėsininką. Kurį laiką kraujas bus skystas, tačiau vėliau jis pradės tirštėti ir galų gale virs į lipnią, tarsi plastilinas, masę.

Naudojimas masalui: į nedidelį tinkliuką ar moteriškos kojinės gabaliuką susukite 2,5 cm diametro sukrešėjusio karvės kraujo masę ir maukite ant kabliuko.

Obuolių skonio kramtomoji guma

Obuolio kvapas puikiai vilioja šamus. O kramtomoji guma – puikiai laikosi ant kabliuko. Todėl važiuodami į šamų žūklę užsukite ne tik į žūklės parduotuvę, tačiau ir į kioską, kur parduodamos itin stipriai kvepiančios kramtomosios gumos.

Naudojimas masalui: kelias minutes pakramtę kramtomą gumą (kramtymas suminkština gumą ir leidžia pradėti skleistis aromatui) maukite ją ant trišakio kabliuko.

Sugedę krevetės

Šviežios virtos krevetės savo specifiniu kvapu puikiai vilioja daugelį gėlavandenių ir jūrinių žuvų. Šiek tiek pašvinkę jos taps geriausiu masalu šamams. Kai kurie žvejai parduotuvėje įsigytą krevečių maišelį specialiai kelias dienas laiko ant saulės, kad delikatesas pradėtų gesti.

Naudojimas masalui: krevetė paprasčiausiai veriama ant kablio (nuo galvos).

Bulvytės fri

Neįitikėtina, bet faktas! Sunku pasakyti, kam pirmam šovė į galvą šamą bandyti pagauti ant bulvytės, tačiau šį atradimą jau įvertino pasaulio šamistai. Ko gero, šamą vilioja aliejus, kuriame įmirkusios bulvytės.

Naudojimas masalui: prieš maunant ant kabliuko bulvytės gabaliuką kelias valandas galima palaikyti ant saulės, kad riebalai pradėtų skystėti ir, užmetus į vandenį, iš karto pradėtų skleistis.

Konservuotas šunų ėdalas

Mėsa ar paštetas, skirtas šunims, bus puikus masalas šamams. Šiame maiste daug aromatingų medžiagų, kurios iš toli vilios trofėjinę žuvį.

Naudojimas masalui: mėsa ar paštetas sudedami į marlės ar moteriškos kojinės gabaliuką,  kurį užrišus mauname ant kabliuko.

Česnakas ir vištos oda

Riebi vištos oda – delikatesas šamams. Šis masalas labiausiai tinka nedidelių šamų žvejybai. Geriausia vištienos odą masalui naudoti šiltame vandenyje, tuomet riebalai, esantys joje, greičiau pradės skleistis.

Naudojimas masalui: vištos oda tvirta, todėl užmovus ją ant kablio laikysis ilgai. Norėdami pastiprinti aromatą ir masalo signalą, odos gabaliuką palaikykite česnako išspaudose.

Muilas

Daugelis šamistų net ir Lietuvoje žino, kad šamų žūklėje galima naudoti muilą. Nors niekas dar neišsiaiškino, kodėl šias žuvis muilas vilioja. Dažniausiai interneto forumuose minimas Procter&Gamble gaminamas Ivory muilas.

Naudojimas masalui: muilas supjaustomas 2,5 cm kubeliais ir maunamas ant kablio.

Alkoholis

Yra grėsmė, kad žvejai ties šiuo punktu pradės piktintis: „Nu jau ne, šnapso į vandenį tikrai nepilsiu“, tačiau faktas yra faktas. Dažname šamų masalo ar jauko recepte profesionalai nurodo naudoti įvairius marinatus, o dar geriau – tam tikrus alkoholinius gėrimus:
• anyžinį likerį
• stiprų vynuogių vyną
• alų

Naudojimas masalui: pasirinktą masalą pamirkykite alkoholyje prieš metant į vandenį.Kumpis

Ko gero, tai mažiausiai keistas masalas, kurį rekomenduojame naudoti šamų žūklei. Būtent ant tokio kumpio, kaip pavaizduota nuotraukoje, JAV žvejys iš Arkanzaso valstijos pagavo didžiausią pasaulyje šamą.

Naudojimas masalui: kumpis pjaustomas 2,5 cm dydžio kubeliais ir maunamas ant kabliuko.WD-40 ir Preparation H tepalas nuo hemorojaus

Apie WD-40 naudojimą aromatizuojant masalus turbūt jau yra girdėję daugelis šamistų. Žvejai galvojo, kad šio tepalo sudėtyje yra žuvų taukų, kurie ir vilioja šamus. Tačiau gamintojams paneigus šią nuomonę liko neaišku, kodėl šamams patinka šis techninis tepaliukas...

O štai tepale nuo hemorojaus Preparation H yra net 3% ryklio taukų.

Naudojimas masalui: WD-40 galima purkšti ant bet kokio masalo arba švirkštu įleisti į mėsos, ant kurios gaudoma, vidų. Preparation H tepalu galima ištepti bet kurį masalą prieš metant jį į vandenį.