Starkis – tai žuvis, kuri aktyvesnė naktį. Todėl kaip ir vasarą, nuo ledo starkį žvejoti rekomenduojame anksti ryte arba jau vakarėjant.

Šis plėšrūnas medžioja viduriniuose ar net viršutiniuose vandens sluoksniuose, o likusį laiką leidžia apačioje, pasirinkdamas kietą dugną ir įvairius nelygumas ar išvartas.

Žiemos metu dieną starkis dažniausiai laikysis gilumoje, kur temperatūra šiek tiek aukštesnė, nei viršutiniuose sluoksniuose. Na, o vakarop kyla medžioti į seklesnius vandenis. Starkius nuo ledo gaudančių žvejų patirtis sako, kad šis plėšrūnas geriau kimba t ir šaltomis dienomis, nei per apsiniaukusį atlydį. Kadangi starkio medžiagų apykaita šaltame vandenyje sulėtėjusi, net ir atradus po ledu šią žuvį ne visuomet pavyks išprovokuoti kibimui. Tačiau jei jau žuvis užkibo, būtinai užfiksuokite ne tik tikslią vietą, tačiau ir laiką. Gali būti, kad kitą dieną tuo pačiu metu čia vėl galite pagauti kitą starkį.

Blizges ir balansyrus šios žuvies žūklei rekomenduojame rinktis nedidelius. Na, nebent gaudote srovėje, tuomet teks rinktis sunkesnį masalą.

Blizge reikia dirbti laikantis paprastos taisyklės:
- stuktelėjimas per dugną;
- pakėlimas į 50 cm aukštį nuo dugno;
- paleidimas atgal prie dugno paliekant iki jo 5 cm;
-vėl pakėlimas;
- stuktelėjimas į dugną.

Jei starkių žūklei renkatės balansyrą, į šalį padėkite itin agresyviai dirbančius masalus. Dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos žuvis lėtesnė, todėl ir vilioti ją reikia subtiliau.

Kai kurie žvejai net ir žieminei starkų žūklei renkasi guminukus ir galvakablius. Guminis masalas labiausiai pasiteisina atsargaus žuvies kibimo metu, kai tik prisilietęs prie blizgutės starkis pajunta metalą ir atsitraukia, o minkštas guminukas jį suklaidina sekundei, kurios užtenka pakirtimui.