2004-11-20

Seniai norėjau pažvejoti nuo Klaipėdos molo. Prisiklausęs, kaip ten kimba žuvys ir kokia jų įvairovė, vis dėlto nutariau pabandyti laimę. Sutarę su Klaipėdos žvejokliais, šeštadienio naktį pajudėjom iš Šiaulių. Tačiau kelionė iškart prasidėjo nuo nuotykių. Pirmiausia kieme užstatė mano automobilį ir kol išvažiavau, teko sugaišti tokių brangių 20 minučių. Vėliau niekaip negalėjom užsipilti dujų net penkiose kuro pilstymo kolonėlėse: tai naktį nepila, tai nėra reikalingo antgalio...

Tik šeštoje kolonėlėje pavyko užsipildyti dujų ir tai tik laimingo atsitiktinumo dėka, nes priešais mane pylęs dujas vairuotojas turėjo savo antgalį, kurį sutiko paskolinti. Tačiau be to, kad mes vėlinomės, dar ir Uodui, kuris turėjo mus pasitikti Klaipėdoj, užsitrenkė automobilis, užvestas, su visais raktais. Na, per valandą laiko jam visgi pavyko jį atsuktuvo pagalba atrakinti ir pagaliau susitikę nieko nelaukdami nuriedėjom prie molo.
Ten jau vietas užsiėmę žvejojo Coyotas ir Akiniai. Tačiau kibimų jie kol kas neturėjo. Uodas surado neblogą vietą ir mes visi, šiek tiek pasikarstę didžiuliais molo akmenų luitais, persikėlėm ten. Kibimo ilgai laukti nereikėjo ir pradėjom tikrai neblogą žūklę.
Kibo praktiškai visą dieną su nedidelėm pertraukėlėm. Plekšnės griebė viską: ir sliekus, ir žuvies gabaliukus, ir krevetes. Iš viso pagavom penkių rūšių žuvies: plekšnių, porą jūros velnių (autorius aš), vieną stintą (autorius Duba), vieną strimelę (autorius Uodas), ir vieną apie 0,5 kg menkę (autorius Coyotas). Plekšnių pagavome tikrai nemažai ir įvairaus dydžio. Daugiausia vyravo plaštakos dydžio plekšnytės, bet buvo ir didesnių, o didžiausia svėrė 250 g.
Diena ėjo į pabaigą, molo akmenys pradėjo trauktis šerkšnu, todėl nerizikuodami ir nieko nelaukdami nusprendėme baigti žūklę, nors plekšnės ir toliau vis kibo. Matėme nemažai laivų, kurie žvejojo menkes. Žvejus, grįžtančius su gumine valtimi pakalbinom ir sužinojom, kad pasigirti jie tikrai neturi kuo - viso labo 3 menkės.
Na, o vakarinė dalis taip pat pavyko, nes Uodas pakvietė mus pasėdėti prie židinio, pavalgyti ir pernakvoti. Rytas mus pasitiko gausiu sniegu. Tačiau nuėjome iki jūros dar turėdami vilties pažvejoti, bet bangos jau buvo labai didelės ir lipti ant molo būtų buvę tikra savižudybė. Bet laiką praleidome tikrai puikiai ir manau, jog tai tikrai ne paskutinė žūklė nuo molo. Sugrįšime čia pavasarį ir manau pagausime dar daugiau įvairios žuvies.

Balčius