Senoji Varėna, 2006-06-11
Varžybos, kaip ir buvo numatyta, vyko Senosios Varėnos pašonėje, nuostabaus grožio esančiame Glūko ežere. Labai graži poilsiavietė, puikus organizatorių pasiruošimas pačiai šventei, o ir nuostabi gamta su gražuolėmis pušimis, augalija, tarsi susiliejo į bendrą visumą ir nuteikė pačius dalyvius garbingai, bekompromisei kovai. Į pirmąją dzūkų olimpiadą, kaip sakė gerbiamas G. Jakavonis, susirinko “dzūkai” iš Aukštaitijos, Suvalkijos, didžiųjų ir mažųjų miestų, miestelių.

Tarp daugelio vyrų komandų buvo ir viena merginų komanda. Tai dar labiau intrigavo ir darė varžybas patrauklesnes. Užbėgant įvykiams už akių, turiu pasakyti, kad ši jauna, debiutuojanti (tokio aukšto rango) varžybose merginų komanda tikrai neliko paskutinė ir pelnė specialų jom įsteigtą prizą. Kada varžyboms rimtai ir atsakingai rengiamasi, tada ir sportinė kova vyksta tarsi šventė. Tikrai reikia pasakyti daug šiltų žodžių varžybų rėmėjams: ŪKIO BANKAS, KŪNO KULTŪROS IR SPORTO DAPARTAMENTAS PRIE LR VYRIAUSYBĖS, IKI, RANGA IV, RESPUBLIKA, ALYTAUS NAUJIENOS, HUMMEL, GIRUŽIS ir kitiems. Ypatingai norisi padėkoti Seimo nariui G. Jakavoniui, “Kiršlio” klubui, V. Mundriui, visiem teisėjam, spaudos atstovams kurių dėmesio niekas nestokojo bei likusiem, neišvardintiems asmenims.
Visų šitų asmenų, organizacijų dėka žvejai – sportininkai tikrai buvo visi apdovanoti, pamaloninti. Netrūko ir žiūrovų ir palaikymo komandų. Žodžiu visi turėjome didžiulę, nuostabią sporto šventę.
Dalyvių registracija prasidėjo sekmadienį ryte 7:30val. ir 8:00val. Komandos (du asmenys) startavo, atsišvartuodamos nuo kranto. Valčių įvairovė, dalyvių meškerės, jaukai, spalvingumas sudarė gražų akiai reginį. Sportininkai pasiskleidė po visą ežerą. Vieni nusiyrė į kitą krantą, kiti paliko netoliese, kas kur. Prasidėjo varžybos. Per nepilnas penkias valandas (reikia turėti laiko dar grįžti po varžybų į krantą) komandoms reikėjo sugauti kuo didesnį kiekį žuvies. Žuvys buvo įskaitomos tik ežere sugautos aukšlės ir jokios kitokios žuvies skiaurėse būti neturėjo. Matėsi, kad ežeras tikrai žuvingas, nes sėdinčių ar snaudžiančių tikrai nebuvo - žvejojo visi. Traukė žuvytę vieną po kitos. Sportininkai buvo susikaupę, atidūs, skubėjo rinkti taškus bendram komandos labui. Ėjo laikas. Teisėjai vis žvelgė į laiką, ruošė ilgio matuoklį, svarstykles bei dokumentaciją. Netrukus juk reikės priimti paplaukiančius su laimikiais žvejus. Varžybų metu vieniem trūko inkarai, neišlaikę apkrovų, kiti perplaukdavo iš vietos į vietą tarsi ieškodami didesnių žuvų. Žodžiu buvo emocijų, įspūdžių, visko, kaip ir visose varžybose.
Pagaliau 11:45 val. nuaidi įspėjamasis šūvis, skelbiantis varžybų pabaigą. Sportininkai vangiai traukia skiaures, deda žuvį į katilus, kelia sunkius valčių inkarus. Lygiai 12:00 val. pagal teisėjų komandą valtys gražiai švartuojasi prieplaukoje. Čia teisėjai pasitinka jiems priskirtas valtis su sportininkais. Nešamos į krantą žuvys, prasideda jų skaičiavimas, svėrimas. Taip pat didelės, stambios aukšlės išmatuojamos nes viena jų pretenduoja į didžiausios aukšlės prizą. Vyksta aktyvus darbas krante. Tuo tarpu žvejai tarpusavyje bendrauja, šypsosi, šnekasi kaip kam sekasi ir dalinasi varžybų įspūdžiais.
Ir štai rikiuotė. Skelbiami prizininkai, nugalėtojai bei jų sugauti laimikiai. Čempionais tapo ir daugiausiai žuvies šiemet sugavo “Meškerės broliai” komanda iš Alytaus. Šie vyrai sugebėjo sugauti virš 15 kg aukšlių! Iš tiesų puikus rezultatas. Antri tapo patyrę žvejai iš Varėnos, sugebėję sugauti virš 12 kg šių sidabrinių gražių žuvų. Ir tik “Salmolita” komanda iš Kauno sugebėjo įsisprausti į prizininkų tarpą. Šie sportininkai sugavo beveik 10 kg aukšlių.
Dzūkų triumfas ir sugebėjimas gaudyti aukšles buvo daugiau nei akivaizdus. Merginų komanda taip pat sugebėjo neblogai pasirodyti. Komanda ”Jaunosios Amazonės” sugavo net 4 kg žuvies. Irgi puikus rezultatas. Baigiantis varžyboms buvo imami interviu, daromos nuotraukos. Visi gyrė organizatorius. Buvo tik vienas išreikštas noras, kad jei galima ateityje varžybas ruošti šeštadienį, o ne sekmadienį. Bet tai jau pačių organizatorių reikalas. Manome, kad jie atsižvelgs į sportininkų pageidavimą. Dėkojame ir sveikiname visus dalyvius, organizatorius ir tariame:
-Iki susitikimų sekančiais metais, Dzūkija!

Sigutis