Apie išvyką į Skirvytę buvo šnekama visą savaitę. Tam buvo ruoštasi iš anksto. Skambučiai, pranešimai į įvairius Lietuvos miestus, miestelius skriejo nuolatos. Visi buvo išsiilgę senai lauktos žvejybos - išvykos į šią Žemaitijos upę.

Turiu priminti, kad pirmą kartą į tokią tolimą žvejybą važiavo ir mūsų jauniausias Žvejoklis Shark, kurį daugelis žino tik iš pasisakymų forume ir chat‘e. O iš arti šį jaunuolį matė labai nedaug kas. Bet nenukrypkime nuo temos. Pentadienį po pietų du ekipažai su pusvalandžio intervalu pajudėjo iš Kauno. Vienam buvo du. kitam trys žvejai. Dar keletas vyrų (ir ne tik) žadėjo atvykti iš Klaipėdos ir Šilutės raj.
Kelias tikrai neprailgo ir mes po dviejų su trupučiu valandos jau pirkome licenzijas garsiojoje Rusnės salos kolonėlėje .Didžiulis pluoštas išrašytų licenzijų ant darbuotojos stalo mus nuteikė dvejopom mintim. Reiškias žuvis kimba jei tiek daug žvejų perka leidimus į Skirvytę. Antra mintis buvo ta, kad ar rasime norimą vietą žvejybai. Bet, kaip toliau parodė įvykių eiga, nuogąstavom be reikalo. Privažiavę pakrantę pamatėme itin aukštą Skirvytės vandens lygį ir didelę srovę. Tai mums priminė tarsi pavasarinį laiką kada atvykę čia žvejoti, pamatydavome lygiai tą patį. Laikrodis rodė 18 val. vakaro. Reikėjo skubėti nes žinojome, kad rudenį temsta anksti.

Dugno tyrinėjimas
Pasiėmę į rankas 9 m botus, o kiti 13 m štekerius pradėjome tyrinėti dugną, ieškoti gylio perkritimų. Praėjome ne vieną dešimtį pakrantės metrų kol pagaliau suradę „duobę” su gylio perkritimu apie 30-50 cm apsistojome. Dugnas tyrinėjamas vykta taip: imama meškerė su gramo ar dviejų plūdele, o ant sistemos galo, ant kabliuko prikabinamas 15 g. svarelis. Tik nuleidus pludelę ši iš karto atsistoja kaip įkalta. Visa sistema šitaip einama pagal krantą ir kilnojama kartas nuo karto stebint kiek iškyla plūdelė virš vandens. Radus tą vietą kur plūdelė iškyla aukščiausiam taške, sustojama ir pora trejetą metrų grįžtama atgal. Tai priklauso nuo to, kokį ilgio pravedimą žvejas darys žvejodamas. Elementaru, kad visas jaukas užmestas pagrinde užsilaikys ant išėjimo (gylio pakilimo) kaip ir visa žuvis.

Taktika
Kievienas iš mūsų turėjome paruošę savą gaudymo taktiką. Na, gal tik Shark, kaip jaunas žvejas daugiau klausė mūsų patarimo ir tik po to maišė jaukus. Šiame straipsnyje išdėsiu keletą taktikos būdų kuriuos pasirinkome mes žvejai ir vėliau matysite kaip ji pasiteisino.

Vytautas – „Marijampolietis“

Active Image


Įrankis – 11 m štekeris. Cralusso plūd.ė kurios keliamoji galia 18 g. Lenkiškas firmos „Gut-mix” jaukas, skirtas gaudyti kuojai, karšiui. Šis sportininkas buvo nusiteikęs pagauti karšių. Deja, iš anksto galiu skaitytoją nuliūdinti. Karšių jam pavyko sugauti vos keletą. Pastoviai buvo jaukinama ir metama į gaudymo zoną. Masalui naudojant pinkas kibo kiek smulkesnės kuojos, o užkabinus slieką griebdavo stambios virš puskilio kuojos. Kibimai buvo reti, bet galingi. Keletos jų metu ir buvo sugauti keli nedideli karšiai. Žvejas per dvi dienas pakeitė keturias žūklavietės vietas. Sėkmingesnė žūklė buvo pirmąją dieną.

Darius - “Dariukas“

Active Image Active Image


Įrankis - 13 m štekeris. Diskinė E. Gutkiewyč plūdė, kurios keliamoji galia – 16 g. Jaukai prancūziški “Sensas” firmos ir kiti priedai kurių kilmė neaiški. Dariukas taip pat norėjo sugauti karšių ir jei viskas būtų gerai, vieną gražuolį būtų tikrai įsidėjęs į skiaurę. Mes ir pačią žuvį jau matėme, ir “iš akies” nustatėme svorį (virš gero kilo) tačiau fortūna buvo nepalanki žvejui ir karšis eilinį kartą suspurdėjęs atitrūko. Kita žuvis buvo kuojos. Kelios jų siekė kilogramo svorį. Šis žvejas sugavo iš tiesų įspūdingą žuvų kiekį. Jis taip pat ieškojo laimingesnės vietos. Žuvis jam geriau kibo pirmą dieną.
Miroslavas - „Klaipėdos berniukas“
Įrankis-11 m. štekeris. Jaukai lenkiški ”Gut-mix” firmos. Masalai identiški kai ir visų žvejų – pinkos, uodo-trūklio lervos, musės lervos, sliekai ir visi augaliniai masalai tai pat. Tai kviečiai, kukurūzai bei žirniai. Tai bene didžiausią patirtį turintis žvejas, kuris buvo mūsų tarpe. Tačiau ar blogai parinkta vieta, ar tai, kad žvejota vos tik keletą valandų, bet šiam žvejui pavyko sugauti vos keletą žuvų. Jam tas nebūdinga, bet mes nusprendėme, kad tai nutiko dėl atsitiktinai pasirinktos vietos. Juolab, kad šis sportininkas turėjo greičiau tikslą susitikti su savo draugais, pabendrauti, nes buvome ilgą laiką nesimatę, nei “prilupti” žuvies.

Ignas - „Shark"

Active Image Active Image

Įrankis-6 m boloninis kotas. Plūdė 6-7 g “bomba”. Jaukai paprasti, lietuviški, lenkiški, dar nemaža dalis žirnių, kviečių. Pirmą dieną atgaudęs sąžiningai ir sugavęs keletą kuojų šis vaikinukas kitą dieną nutarė išbandyti feederiuką. Ant jo taip pat pavyko sugauti kuojų. Tik jaunystė ir nepatyrimas bei finansiniai apribojimai neleido šiam jaunam žvejui pasirodyti kiek geriau, nei jam pačiam norėjosi. Bet stebėdamas iš šalies šio jauno žvejo užsispyrimą ir atkaklumą aš supratau, kad su laiku jis taps puikiu šios srities specialistu. Vaikinukas prisipažino, kad jam pirmą kartą teko žvejoti tokioje stiprioje srovėje ir tokiom neįprastom jam sąlygom.

Jolanta – „Vakarė“

Active Image Active Image


Įrankis – 7 m botas ir 4 m meškerė. Plūdės-7 g ”bomba” ir 5 g plūdelė.Masalas - musės lervos. Jaukinama nebuvo. Tai sena mūsų buvusi Žvejoklė, mano mokinukė. Jos sesutė Dainora taip pat žvejė-mėgėja.

Active Image

Abi sesutės pasikeisdamos žvejojo su vienu ir kitu kotu. Nors jos žvejojo vos keletą valandų, bet taip pat sugavo ne vieną kuoją. O apie jas “mylinčius” Skirvytės eseriukus aš geriau nekalbėsiu. Tegul už mane kalba nuotraukos. Malonu tai, kad dar ne viskas merginų per metus užmiršta. Nors, aišku, mokytojas visada būna nepatenkintas ir randa laiko kada pabarti, o kai reikia, duoti patarimą. Merginos, neapleiskite žvejybos ir kol turite laiko bei galimybių, žvejokite į sveikatą.

Žydrūnas – „Atkaklusis“

Active Image


Įrankis – 7 m botas. Plūdė-8 g “bomba”. Jaukai lietuviški ir prancūziški. Tai “Žvejo takas” ir “Sensas” jaukas kartu sumaišytas. Šis jaukų tamdemas veikė tiesiog nuostabiai. Buvo žvejojama šiuo jauku vos keletą valandų, bet žuvies dydis ir kiekis pranoko visus lūkesčius. Kai reikėjo važiuoti namo, tai tiesiog nesinorėjo keltis iš šios pajaukintos vietos. Bet ribotas žvejybos laikas (licenzija) ir sugautos žuvies limitas bei tiesiog paprastas žmogiškumas darė savo. Kuojos kibo labai stambios ir labai aktyviai. Galima drąsiai sakyti, kad šiam žvejui antros dienos rytas buvo iš ties malonus. Pirmą dieną buvo žvejojama kitais jaukais ir rodikliai buvo kuklesni. Viena iš Žydrūno pagautų kuojų svėrė net virš kilogramo.

Sigutis – „Vėjas“

 

Active Image Active Image


Įrankis – 7 m botas. Plūdė –7 g “bomba”. Jaukas (pirmą dieną) augalinis. Tai kviečiai, žirniai, kukurūzai, lenkų “VIMBA” ir klijuojančios medžiagos. Visada atvykęs į Skirvytę mėgstu eksperimentuoti. Pirmą dieną jaukinau būtent itin stambiu jauku, nes tikėjausi prisivilioti kokį šapalą, sazaną ar pan. „mutantą”. Deja, deja… Išskyrus keletą smulkių kuojų, didesnių žuvų sugauti nepavyko. Antrą rytą pakeičiau taktiką. Už bazę paėmiau praeityje garsaus sportininko V. Barcevičiaus jauką ir lenkų “VIMBĄ” bei prancūzų aromiksą, skirtą kuojų gaudymui. Visa tai paskaninau porcija pinkų ir uodo-trūklio lervų bei pridėjęs balasto (kalibruotų akmenukų) pradėjau jaukinti. Ilgai laukti neteko. Pirmu pravedimu pajutau smūgį. Yra….tačiau žuvies būta galingos ir ji atitrūko. Pabėgus dar trim žuvim supratau savo klaidą - atšipęs kabliukas. Pakeičiau ir reikalai pradėjo eiti “į kalną” - žuvis pasikirsdavo ir keliaudavo skiaurėn. Baigdamas galiu pridurti, kad kibo gerai, bet kuojos nebuvo norimo dydžio. Ech……….ne likimas matyt šį rytą.

Apibendrinimas
Baigdamas noriu pridurti, kad žvejyba vyko itin sunkiom sąlygom. Jei būtų tik srovė ir vanduo tai būtų niekis, bet vietoje žadėto 5 – 10 m/s vėjo pūtė 15-20 m/s rytys. Jis be gailesčio ginė sraunius Skirvytės vandenis ir tuo pačiu labai sunkino žvejybą. Dvi dienos, praleistos prie kranto labai skyrėsi savo laimikiais. Teko nemažai pasukti galvas, apmastyti taktiką, parinkti iš naujo jaukus kol viskas galų gale stojosi į savo vietas. O pati upė, vėjo genama, rodos norėjo parodyti visą savo galybę bei rūstybę, bet kas ją mylėjo ir rado bendrą kalbą, nuskriaustas tikrai neliko. Tuo galite įsitikinti pažiūrėję puikias nuotraukas. O mes tikrai dar nepasakėme Skirvytei „Viso gero“. Šiemet tikrai dar grįšime ir manau, kad visai neužilgo. Tik šį kartą grįšime dar su didesniu užsidegimu, dar su didesne meile ir pagarba šiai upei.

Active Image
Active Image
Active Image Active Image
Active Image Active Image

Sigutis


Komentarai