Ruduo - lydekų metas, todėl ir mes nutarėm rimčiau užsiimti spiningavimu. Daug girdėjome apie Mūšos upę, apie įvairiausius laimikius džiuginančius žvejus, todėl ir mes nusprendėme išbandyti savo laimę šiame telkinyje.

Pirmasis rytas buvo gan šaltas, tačiau kol prisipūtėm valtis, gerokai apšilom ir nieko nelaukdami pradėjom žūklę. Pradžia buvo gerai nuteikianti, nes tik pradėjęs žūklę Duba ištraukia viena visai neblogą lydeką. Saulė kyla, vėjo nėra, kibimas irgi nekoks… Bet vienas kitas aplink žvejojantis pagauna po aštriadantę. Man visiškai nieko. Taip beveik visą diena ir pramojuoju tuščiai, porą kibimų teturėjęs ir nei vieno nerealizavęs. Gerokai po pietų, netoli mūsų vienas žvejys įkerta rimtą lydeką, tačiau neturi jokio graibšto ir atrodo visiškai beviltiškai, bet čia vienas iš mūsų ekipažų nusprendžia suteikti pagalbą ir priplaukę padedą ištraukti žuvį, kuri tik papuolus į graibštą atsikabina. Graži lydeka - apie 4 kg. Dar kiek pažvejoję nutariam, kad šiandien užteks, nes 8 valandos aktyvaus spiningavimo pradėjo varginti. Rezultatas: per 4 žvejus pagavom 6 lydekas, kurių bendras svoris buvo apie 8 kg.
Kitas savaitgalis vėl saulėtas ir šiltas. Malonus oras, bet lydekoms visiškai netinkantis. Valčių nemažai, bet rezultatai dar blogesni nei praeitą savaitgalį. Kibimo visiškai nėra. Net šių vietų asui Makenziui nieko nepavyksta suviliot. Tik Duba, užsidėjęs savo slapta ginklą, mažiuką salotinį vobleriuką, vadinama ešerių kilerių, suvilioja pirmą legalią lydeką, paskui beveik toje pačioje vietoje dar tris sprindžio dydžio lydekaites, vieną ešerį ir šapalioką. Parplaukiant, nutariau velkiauti vobleriu ir sulaukiau rezultato - po stiprokos kovos 2,2 kg lydeka jau mano rankose. Tai ir visi dviejų žūklių rezultatai. Bandysim, žinoma, ten dar ne kartą spiningaut, tik reikia, kad oras būtų ne toks malonus žvejui, bet manau malonesnis lydekoms...

Balčius


Komentarai