Prieš Kalėdas, draugo įkalbėtas, išėjau pabandyt stintų pagaut. Buvo tamsus penktadienis. Po darbo nusprendžiau išbandyt laimę Smiltynėje.

 Prieš keletą dienų ten pat (Smitynėje), tik kitoje vietoje sėkmingai gaudžiau plekšnes, ir pakeist sėkmingą vietą nebuvo lengva. Kaip tikras optimizmo pilnas žvejys nutipenau link būrio žveju, kurie kartas nuo karto traukė vieną kitą stintą. Tą vakarą pagavau tik 2vnt, ir keletą imamų plekšnikių. Įdėmiai stebėjau žvejus, sėdinčius po išganingom dviem, arčiausiai kranto esančiom lempom. Vienas pažįstamas, prisiartinęs kiek įmanoma arčiau jų, per gana trumpą laiką pagavo 5 stintas. Pradėjau tikėt, kad tos lempos tikrai kažkoks išsigelbėjimas. Juk ne paslaptis, kad stinta mėgsta šviesą. Vadinasi, kuo daugiau šviesos, tuo daugiu jų koncentruojasi apšviestajame ruože. Tą vakarą, anot žvejų, kibo tikrai silpnai, ir tie, kurie sėdėjo "stebuklingoje" vietoje pagavo "tik" po 20-40 vnt.
Atėjo šeštadienis. Mano nusiteikimas buvo rimtas ir karingas. Užsiprašiau dviejų pažįstamų, kad jie užimtų man vietas po minėtomis lempomis. Vienas jų atvyko į vietą 12 val. dienos, kitas - 14 val. Atvykusysis vėliau, turėjo gerokai pakariaut, kad "prasimuštų" vietą sau ir keliems savo draugams. Vakarop žmonių prisirinko nerealiai daug. Stovėjome petys į petį. Daugiau nei 2 meškeres užmest nebuvo kur, o ir nereikėjo. Nebuvo kada nė parūkyt, nes tai ant vienos, tai ant kitos matydavai aiškų kibimą. Buvo dupletų, tripletų. Kolega iš kairės sugebėjo pagaut net 2 stintas ant vieno kabliuko! Oras buvo idealus. Nei vėjo, nei kritulių. O ir stintos, tik užsižiebus išganingiems šviestuvams pradėjo savo šou. Vieni, rimtai nusiteikę žvejai, sugebėjo atvažiuot mikroautobusu, atsivežt kiekvienas po "nedidelį" 18 litrų kibiriuką, elektros generatorių, pasikabint virš vandens 100 W lemputę ir bandyt "pasišienaut" stintų. Bet kiek supratau iš jų praleisto laiko tarpo, nepasiteisino jų taktika, ir, susivynioję įrangą, nepatenkinti nuspūdino namo. Manau, kad jų klaida buvo įsikūrimas per arti "stebuklingųjų" šviestuvų.
Nuotaiką labai pakėlė jauna mergytė, kuri labai azartiškai žuvavo, o žuvis nuo kabliuko jai nukabint padėdavo tėtė.
Visi ant kabliuko kabino kuojos ar žiobrio porciją, ir jokiu eksperimentų nesimatė. Tą vakarą pagavau 89 stintas. Užteko Kūčių bei Kalėdų stalui man, ir visai šventėms susirinkusiai mano giminei. Taigi - SINTOS JAU EINA !!!!

 

TIX


Komentarai