2007 02 16

Stintų žvejyba Juodkrantėje prieš užšąlant marioms mums paliko daug gerų įspūdžių. Tad nutarėme šį kartą savo laimę pabandyti jau ant marių ledo… Perkalbėjęs su Alexu apie visas reikalingas smulkmenas ir susiruošę visa stintinę amuniciją nusprendėm 24.00 val. pajudėti link Klaipėdos, nes teko girdėti kad perkėla dirba visą naktį. Prieš tai dar paskambinau Klaipėdoj gyvenančiam kolegai Kieshai ir pasiūliau prisijungti prie mūsų nedidelio dviejų žmonių ekipažo. Nors Kiesha praktiškai ne žvejys, bet jis sutiko pirmą kartą paimti meškerę į ranką, ir parodytį „pirmoko“ meistriškumą.
Kelionė ilgai netruko: muzikėlė tirli pirli, kelias geras ir mes jau 2.30 val. Klaipėdoje. Prigriebiam kolegą Kieshą ir lekiam į perkėlą, kuri, pasirodo nedirba. Bet didelės žvejų virtinės padaro savo - perkėla 4 val. pradeda kelti meškerės brolius. Persikėlėme ir važiavome toliau, bet dar tiksliai nežinodami kur patraukti žvejoti: ar į Preila ar į Nidą. Kai privažiavom Preilą, nusprendėm traukti link Nidos. Atvažiavę ten pamatėm pilnas aikšteles žvejų automobilių, bet šiaip ne taip radom vietą ir savajam. Greitai susikrovėme savo daiktus į roges, skubėjome ant pirmojo marių ledo. Šviesų ant ledo netrūko, tad priartėję prie pirmųjų žvejų ir pamatę, kad stinta po truputi kimba, nusprendėme judėti toliau. Nuėję apie 1,5 km apsistojome. Pradėjome montuotis savo šviestuvus, gręžėme pirmąsias skyles ir laukėme kibimo. Belaukdami pradėjome švęsti Kieshos krikštynas - juk pirmas kartas su meškere rankoj. Didelė šventė! Tiesą sakant reikėjo šiek tiek kantrybės, nes stinta buvo neaktyvi. Bet po to visas darbas po truputį pajudėjo, pasigavę pirmąsias stintas nusprendėm pastatyti trejetą turimų skritulių. Jau prašvitus kibimas suaktyvėjo labiau, tad teko gerai pasportuoti. Kiek padirbėjus nusprendžiau patikrinti skritulius - priėjęs prie pirmo ir paėmęs pajutau kad anam gale kažkas juda. Kaip ir reikėjo tikėtis tai ne stinta, kuri buvo padžiauta ant kobinio, o „plačiažiaunis ungurys“, kaip vėgėlę pavadino Kiesha :). Nei didelė, nei maža - 2,5 kg. Greitai padarėme keletą vėgėlės nuotraukų puolėm vėl skritulius perstatinėt. Bet daugiau nieko gero ir nebesulaukėm.
Laikas tądien greit prabėgo ir teko ruoštis atgal. Dideliais rezultatais nepasižymėję tądien, bet gerai pailsėję ir praleidę laiką, patraukėm link namų.

Valodė