Dykuma ir saulė, smėlis ir vanduo, deginantis karštis spyna surakino JAE ir Persijos įlankos vandenis, nors JAE visi ja vadina Arabijos įlanka. Jos plotis tik nuo 65km iki 388km, ilgis 1138km, vidutinis gylis 90m.

Jūra stipriai druskinga, paplaukęs giliau ir atsipalaidavęs, panyri iki kaklo, kaip gerai sureguliuota plūdė :), Vandens temperatūra nuo 16 iki 36 šilumos priklausomai nuo metų laiko. Koralai ir akmenys sutinkami retai ir pagrinde visa dugninė žuvis kaip tik ir laikosi tokiose vietose. Laivyba labai intensyvi, nuo visokiausių laivų - baltutėlių jachtų ir senovinių žvejybinių laivu DOU akys raibsta. Kitoj pusėj link kranto stūkso naujieji miestai, kurių istorija skaičiuoja max. 30 metu

Active Image
Active Image

Jau esu JAE buvęs ne kartą ir ne pirmą kartą teko pažvejoti. Praėję kartai buvo visiškas „atsosas“, švelniai šnekant, nes buvo bandyta netinkamu metu laiku - vasarą, kai karštis siekia apie plius 45-50C, ir žuvis pasitraukus tolyn ir gilyn.
Šįkart atvykau žiemą, kai oras tik šiltas 24C, o vanduo apie 25C. Apsistojęs viešbutyje, kuris turi smėlėtą paplūdimį, susisiekianti su jura ir nuo bangu apsaugota dviem molais.

Active Image


Džiugina, kad pilna pakrante gyvasties - krabų, sepijų, vėjažuvių (nuotraukoje jos apibrauktos plona raudona linija), vakarop i pakrantes smėliuką kokio metro gylyje prigula krūva bliūdo dydžio mantų ar rajų, su kokio metro plona kaip botagas uodega.

Active Image


Džiugina, kad pilna pakrante gyvasties - krabų, sepijų, vėjažuvių (nuotraukoje jos apibrauktos plona raudona linija), vakarop i pakrantes smėliuką kokio metro gylyje prigula krūva bliūdo dydžio mantų ar rajų, su kokio metro plona kaip botagas uodega.

Active Image
Active Image
Active Image
Active Image

Kitą dieną vykstame i AL-AIN miestą, šalia kurio trykšta karšto mineralinio vandens šaltiniai. Po tas vandenėlis susirenka i tvenkinį, kuriame užveista nemažai žuvytės, o ją savo malonumui dykai šeria atvykstantys turistai. Vietiniai ją gaudo ir parduoda. Bizniukas :)

Active Image
Active Image

Mieste, kur gyvenu, irgi kažkaip žvejyba suaktyvėjusi - visi molai aplipę vietiniais, net viešam pliaže surfais dangus suramstytas. Netoli nuo viešbučio užtinku kelias žvejybos įrankių parduotuvėles. Asortimentas aiškiai jūrinis - nuo milžiniškų kabliukų iki karabinų, kuriais ne gėda būtų kokią telyčaitę prikabinti. Jūriniai spiningai normalios kiniškos kokybės, multiplikatoriai neblogi, tik va neinercinės ritės tai baisios baisios. Parduotuvėlėje užtinku man tinkamu YO-ZURI pilkerių 40 ir 60 gr. svorio, bei įdomių sistemėlių su kruopščiai išlietomis fosforinėmis krevetėmis, bei kitų smulkmenų. Siela džiūgauja - jei nerasiu kokio laivo, vis tiek ką nors nuo kranto sugausiu.
Einu ieškoti kokios nors info apie laivus į jurą. Randu vieną ekskursijų firmelę, kuri tą reikalą pagal susitarimą organizuoja, bet reikalingi 5 žmonės, kad kaina, 650$ nesikandžiotų. Kol kas norinčių du - aš ir žmona. Man pažada, kad painformuos po pietų, gal dar atsirado norinčių rytdienai. Po 15 val. lekiu klausti, ar neatsirado. Pasirodo ne, bet kapitonas, pats būdamas aistringas žvejys iš Astrachanės, čia jau gyvendamas 11metu, sutinka mus paplukdyti už pusę kainos. Valiooo!!!
Po valandos paskambina pats kapitonas Olegas Melnikovas, ir sutariame laika 4-30 atvažiuoja mūsų paimti. Olegas perspėja, kad pasiimtume pasus ir šiltus drabužėlius, nes ryte ant vandens ne taškentas. Pasirodo, jis buvo visiškai teisus.
Ryte atskriejęs Olegas mus nuveža 5 gretimo miesto uost1, šiaip ne taip prisižadina mieguistą indusą, kad atrakintu vartus, ir mes jau lipam i baltutėlę 11m jachtą su visais GPS ir echolotais. Kol šyla dyzelinis motoras, kaičiame kavą ir lekiame i jurą, pakeliui neužmiršę atsižymėti pasieniečių poste. Žmona skundžiasi šaltu oru, nors jis koks 20 šilumos ir iškaulina Olego kepure :)

Active Image

Nuplaukus kokius 5km, gylmatis rodo 15m, pradedame velkiauti. Tikslas - karališkoji Atlanto skumbrė (Scomberomorus cavalla) Kraštiniai spiningai užtaisyti žuvytės spalvos STORM 15 vobleriais ir išleidžiami atitinkamai 100 ir 80 sek, o vidurinis - raudongalvis baltu kunu Stormu leidziamas 60 sek. Plaukiame kokį pusvalandį - tylu. Staiga kraštinis 80 sek. spiningas sulinksta ir užgroja multikas - kertu, kažkas pora sekundžių pasispardo ir atsipurto. Dar po 20 min tas pats pasikartoja ant raudongalvio - bet šį kartą sėkmingai - karališkoji skumbrė laive. Dar po 10 min vėl raudongalvis suvilioja barakudą, i kurios dantis pasižiūrėjus, suprantu, kodėl metaliniai pavadėliai vos ne 1m ilgio. Po gero pusvalandžio dar kažkas paragauja viena voblerį, bet sugeba nuo kabliuku po keliu sekundžių atsipurtyti.

Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image

Saule jau aukštokai, todėl keičiam taktiką - plaukiam dar 5 km tolyn, ir traukiam spiningus su 7-10 uncijų švinais ir aukščiau surišta sistemėle iš dviejų 1 numerio kabliukų, ant kurių mauname po pusę žuvytės, panašios į mūsų kilką. Šią sistemėlę metame į 18-19m gelmę ir dreifuojame, kartas nuo karto ją trukteldami. Kibimo GPS atžymėtose Olego vietose ilgai laukti netenka, ir į jachtą keliauja įvairiausio dydžio ir spalvų žuvys, kurių pavadinimus vis vardija Olegas - karanksai, snaperiai, gruperiai, sultonai, barakudos, porgai, pagelai, cheryy ir tt. Nors žuvytės nelabai dideles, didžiausia apie koki 1kg, bet priešinasi labai įnirtingai, žmona kelių nepajėgia išvelėti ir prašo mūsų vyriškos pagalbos.

Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image

Staiga Olegas sumurma, kad kažką įkirto neeilinio, bet valas po kelių sekundžių atsipalaiduoja, dar karta įrodydamas, kokio neeilinio aštrumo yra barakudos dantukai. Paskui mums pademonstruoja, skersai barakudos dantų įkišęs 1.0 mm valą ir truktelėjęs - atrodo, kad jį kažkas be jokio pasipriešinimo nukirpo aštriausiomis žirklėmis.

Active Image
Active Image
Active Image

Kimba dar vienos rusies nedidelės žuvytės, bet apsiginklavę gan aštriais spygliais ir nenormaliai spurdančios, nu niekaip atkabint neina, viena ant mano odinio bato nukrito, tai perdūrė kiaurai :) Bet jeigu paimi už apatinės lūpos su pirštu, atrodo, jog ją stabas ištiko.

Active Image
Active Image
Active Image

Apie pietus visai nutilo vejas, sumažėjo dreifas, bet, kaip nekeista, žuvys kibo. Nors turiu pasakyti, kad ne visur vienodai. Atplaukus i GPS užžymėtą vietą - „kliovas“ iš kart. Paskui dreifuojant tolyn, po pusvalandžio nusilpdavo, o užplaukus iš naujo, vėl „šniokšdavo“.

Active Image
Active Image
Active Image

Saulei pradėjus įnirtingai kepinti ir nurimus vėjui, nusprendžiame ,kad jau gana, lekiame namo. Pakrantėje mūsų laukia būrys išalkusių indusų, kuriems su mūsų atsiklausimu, Olegas atiduoda laimikį. Pasiliekame sau tik Karališką skumbrę ir vieną barakudą. Indusai per pora sekundžių pasidalina laimikį, išplauna kibirus ir išsilaksto. Krante nufotografuoju įdomų vietinių laimikį

Active Image

Olegas parveža mus žiauriai laimingus viešbutin, pakeliui iškaulyju koordinates, gal kitam kartui... www.captain-hook-uae.com

Laikas praleistas puikiai!

ArunasBaze