Mieli Kolegos, pirmoje eilėje norėčiau atsiprašyti, kad čia pateikiama informacija yra pavėluota. Kauno MŽD organizuota šventė – varžybos įvyko 2008 m. vasaros pradžioje Skirvytėje, o aprašymas apie tai pasiekė Jus žiemą. Na bet geriau vėliau, nei niekada.
Nenoriu skaitytojų apkrauti šventės smulkmenomis, daugiau apie tai pasakos jos nuotraukos. Na bet keletas žodžių apie tai...

Iš Kauno link Skirvytės pajudėjo Kauno MŽD užsakytas autobusas, surinkęs pakeliui keliasdešimt žvejų. Buvo numatyta ne tik vasaros sezono atidarymo šventė, bet ir draugiškos varžybos. Žvejai galėjo „kautis“ įvairiose žvejybos kategorijose: plūdinės, dugninės, spiningo. Kiek žinau, museliautojų tikrai nebuvo. Kadangi aš ruošiausi žvejoti dugnine meškere, tai ir papuoliau į berods dar 5 žvejų - konkurentų tarpą. Buvau pasiruošęs sunkiąją „artilerija“, nes ketinau žvejoti karšius, bet teko jos atsisakyti. Pagal varžybų taisykles teko žvejoti viena meškere. Parodykite man dugninės žvejybos faną, kuris žvejotų viena meškere... Po nedidelio šoko teko perdaryti savo dugnines lengvesnei žvejybai. Pasirinkau super lengvą piker klasės kotelį, uždėjau šeryklėlę. Na ir pradėjau retokai, bet patikimai traukti „mamytes“ kuojas. Neturėjau ilgo graipšto, todėl dalis jų nutrūko priekrantės žolėse, nes žvejojau 0,10 mm skersmens pavadėliu. Na bet varžybos juk draugiškos – bala jų nematė. Ipusėjus varžyboms buvo suorganizuoti bendri pietūs, į kuriuos organizatoriai pažiūrėjo išties rimtai. Išvirta buvo žuvienė, ant laužo pakeptos dešrelės, užteko ir kitų užkandžių bei gėrimų. Ačiū, viskas buvo labai skanu. Po pietų vėl kibome į žvejybą, tačiau po kiek laiko vėjas sustiprėjo iki škvalo kategorijos. Vartė kėdes, palapines ir įrankius, užėjos liūtis. Teko ne tik baigti žvejybą, bet ir slėptis kas kur gali. Pro šalį upe dviem baidarėmis plaukė jaunuoliai turistautojai. Vėjas jų vos neapvertė ir gerokai išgąsdino. Jie skubiai švartavosi prie musų krantelio. Teko pagelbėti ištraukti jų baidares ir gerokai jas panėšėti, o sušlapusius jaunuolius siųsti į mūsų autobusą apšilti ir pradžiūti. Škvalas baigėsi gan greitai, tačiau tęsiančių žvejybą neliko. Kiek jau pagavome, tiek. Tiesa, nepaminėjau, kad intensyvaus kibimo ir nebuvo. Spiningautojai pagavo porą lydekų ir įspūdingą ešerį, plūdininkai – ne per didelių kuojų ir plakių, išskyrus vieną žveją, kuris pasivaikščiojęs krantu parsinešė artipilnį kibirą gražių kuojų ir net puskaršių. Dugninėmis žvejoję kolegos pagavo gal ir mažiau, bet stambesnių egzempliorių. Pasvėrus laimikius, nugalėtojai buvo apdovanoti atminimo dovanomis. Šių eilučių autorius užėmė pirmąją vietą dugninėmis meškerėmis žvejojusių tarpe ir buvo apdovanotas teleskopiniu fyderiu. Linksmybės tęsėsi ir kelyje atgal.

Noriu padėkoti šventės organizatoriams už puikią šventę ir gerus įspūdžius.

Studentas