Tikiuosi, jau perskaitėt kelis jūrinės žvejybos aprašymus. Tai tiek šiam kartui apie egzotišką žvejybą. O šis straipsnelis - ne apie žvejyba, o apie gyvenimą laive. Rašau šį straipsnelį ne tam, kad pareklamuot, kaip gera klajoti pasaulio vandenimis, toliausiai nuo namu, o greičiausiai tam, kad apsigint, parodyt, kad jūreivių gyvenimas ne toks jau ir prastas, kaip daugelis mano, ir netgi turi savų privalumų.

DARBOVIETĖ Taip, pirma, ko mes čia visi jūreiviai renkamės. Romantikos truputį liko, bet pagrindinis tikslas, žinoma – pinigų užsidirbt. Laivas - pragyvenimo šaltinis, todėl tikrai iš visos širdies gerbiame ir mylime tas keistas konstrukcijas, kurios laikosi vandens paviršiuje ir dar, pasirodo, gali plaukt ir krovinius gabent. Pavadinčiau save tinginiu. Kur dar rasi tokį darbą, kad atsikeli, apsiprausi, nusileidi porą laiptų žemyn ir tave pamaitina (geriau ar prasčiau priklauso nuo virėjo). Nors maitinti prasčiau virėjas nelabai drįsta, nes su jūreiviais juokauti neverta...:) Po to porą laiptų atgal - grįžti dantų išsivalyti, dar pora laiptų - ir tu jau darbe! Smagu, ar ne? Pati kelionė.

„Oi, vargšeliai, taigi siūbuoja jus pastoviai, turbūt iš namų su savim visą dėžę vaistų pasiimat, kad jūros liga nesirgt?“ - kai kuriems kyla klausimas. Atsakau - tai jau praeitas etapas. Veikia pripratimo faktorius. Nors, tiesa, būna, kad papuoli į tokią audrą, kad net gi priveržti prie stalo daiktai pradeda skraidyti po visus kampus. Nėra lengvas darbas jūroj, tai tiesa. Bet kur gi dar pamatysi delfinų būrį, kuris lydi laivą gan ilgai, iššoka iš vandens, paneria po laivu ir pasirodo jau kitoje pusėje?

Kur dar gali nufilmuot porą didžiausių ir, mano manymu, nuostabiausių pasaulyje gyvūnų - banginių, kurie netgi negalvojo panert ar pasitraukt į šalį, kad praleist laivą.

ŽVEJYBA Turbūt, daugelis iš jūsų skaitėt kelias mano jūrinių žvejybų apžvalgėles. Prisipažinkit -nors truputi ima pavydas? Kur dar NEMOKAMAI ta gali įgyvendint? Nors laivas yra laivas, darbo - iki kaklo, bet pažvejoti kartą kitą visada sugebėsi. Gali, pavyzdžiui, nutvert tokį tigriuką („garopa“ arba „tiger fish“)įdomų, kuris daugiau į dinozauriuką panašus, nei į žuvį.

Net ir auksinę žuvelę gali pagaut, paprašyt, kad tavo norus išpildytų.

POILSIS Poilsis laive. Nekalbant apie žvejybą, po darbo laive gali pasižiūrėt TV (aš jo netgi namuose neįsijungiu), pasportuot, paskaityt knygas visokias, vieną kitą bokalą alaus ar stipresnio gėrimo išmaukt. Kartais net vakarienę padarom neįprastą, kurioje daugiau privalumu turi būtent įvairūs gėrimai.

Ir patikėkit, joks kočėlas ar „petelnė“ iš žmonos pusės tavęs čia nepasieks!:) Tik…tik labai jau ta kompanija primena „Blue Oyster“ bariuką - trūksta, oi trūksta greta nuostabiųjų ir gražiųjų moteriškos lyties atstovių…:( Poilsis krante. Paskutinius šešerius metus dirbu konteinervežiuose, kurie į uostus „užeina“ žymiai dažniau, nei kiti laivai. Architektūra ir paminklais užsienio uostamiesčiuose grožėjausi, kai buvau jaunesnis. Dabar, ko gero, kiti pasigrožėjimo objektai turi pirmenybę. Pavyzdžiui gali nuvažiuot į safari, pažiūrėt Afrikoje gyvūnijos visokios iš džipuko. Labai smagu sėdėt sustojusiam džipe ir laukt, kada gi tas puikus drambliukas duos tau galu gale kelią judėt toliau.

O kur dar su tokiu puikiu žmogeliuku pasiginčysi ne tik dėl siūlomų prekių kainos, o ir dėl to, kad rupkis pareikalavo atlyginimo už padarytą nuotrauką?

O vakare gali nusigabent ten, kur groja muzika, jei yra noras, pašokt arba biliardą sužaist pavyzdžiui su šia simpatiška aborigene - pietų afrikiete Durbane. Oi, pavarė ji gerai, beveik visus biliardo rutulius vieną po kito įmušė į savo vietas.

Daug kam iškils klausimas - o kaip gi apie tuos du rutulius, kurie, kaip sakant, ne ant biliardo stalo sudėti? Čia jau kiekvieno asmeninis dalykas reikalas... Taigi, brangieji, mes, jūreiviai - kontrasto žmonės. „Guliat tak guliat“, bet dirbt tai dirbt iš peties. Kad ir kaip begirčiau jūreivio duoną, bet VISADA NORISI NAMO! Norėt ne blogai, blogiau – nenorėt... Kelionės metu labai traukia į Lietuvą, į Namus, pas savo artimuosius ir draugus. Kaip mano pažįstamas (irgi jūreivis) sako: “Namo grįžt norisi nuo tos pačio akimirkos, kai žmona į taksi palydėdama įsodina“ :).Užtat tie susitikimai krante, tie pojūčiai, kai važiuoji iš oro uosto namo…Žodžiais nenupasakosiu... Deja,kartais laivai,kaip ir gyvi žmonės, gali susirgti ir netgi patirti "klinikinę mirtį"... Kaip ir atsitiko šį kartą su mumis...

Makel