Pirmosios šiais metais varžybos įvyko birželio 4-5 d. Tai buvo Lietuvos sportinės žūklės čempionatas, kuriame norą kovoti dėl taurių ir medalių pareiškė net aštuonios stipriausios LSŽF komandos. Varžybų vieta buvo numatyta už Kulautuvos, Nemune, bet šiemet didžiulis vandens lygis įnešė savo pataisas ir varžybų vieta buvo perkelta į Bublių tvenkinį, esantį Kėdainių raj. Tvenkinys buvo žinomas, bet spėjome, kad šeimininkai turėtų turėti savotišką pranašumą – vis dėlto „savas telkinys“, kaip sako sportininkai. Kaip matysime vėliai, mes neklydome taip manydami.

I diena
Tiek vėjas, tiek oras mūsų tikrai nelepino, bet niekas į tai nekreipė ypatingo dėmesio. Visi žinojome, kad turėsime vienodas sąlygas. Ištraukus burtus paaiškėjo, kas su kuo tarpusavyje varžysis. Vieni šypsojosi, kiti rimtais veidais su komandos nariais aptarinėjo, kaip reikės žvejoti. Tarėsi ir mūsų abi Kauno komandos, kokios taktikos reikės imtis. Nuaidėjus šūviui sportininkai įžengė į sektorius A, B, C. Kiekviename iš jų po 8 sportininkus. Moterys susikovė atskirai nuo vyrų tam specialiai paruoštame sektoriuje. Užvirė bekompromisė kova. Sportininkai traukė žuvį po žuvies, retsykiais persimesdami su artimiausiu varžovu vienu kitu žodžiu. Bandymas gaudyti aukšles šį kartą daugumai nepasiteisino ir teko imtis gudrumo gaudant kitą žuvį. Bublių tvenkinys tą dieną be aukšlių dar mums padovanojo ešerių, kuojų, karšių, lynų ir plakių. Kibimas buvo ne itin aktyvus, bet aukštos klasės pašarai tokių firmų kaip „Žvejo takas“, „Trabucco“ ir „Sensas“ darė savo ir tai vedė „iš proto“ žuvis. Jos kibo sportininkams ir keliavo į skiaures. Po trijų valandų nuaidėjus šūviui prasidėjo laimikių svėrimas. Neilgai trukus buvo suvesti ir pirmos dienos rezultatai. Reikia pastebėti, kad šeimininkai tikrai nepasikuklino užimdami dvi pirmąsias ir vieną antrąją vietas pirmą dieną, taip surinkdami 4 baudos taškus ir tapo po pirmos dienos lyderiais. Kėdainių rinktinę sudarė tikrai garsūs sportininkai – V.Kuzminych, A.Unikas ir I.Unikas. Antri tą dieną su 10 baudos taškų liko Kauno antroji rinktinė – G.Kavaliauskas, S.Kazlauskas ir V.Zinkevičius. Treti su 11 taškų buvo Kauno pirmoji rinktinė – J.Jablonskis, R.Ignatavyčius ir S.Kavaliauskas. Rodos viskas buvo neblogai, Kauno vyrai atrodė patenkinti, bet tai buvo audra prieš tylą...
Reikia nepamiršti, kad varžybos vyksta dvi dienas ir jose didelę svarbą turi tai, kokią vietą ar sektorių pavyksta ištraukti tiek vieną, tiek kitą dieną.
II diena
Naktis buvo labai vėjuota, lietus šėlo vos ne visą naktį. Net ryte po truputį lynojo ir mes jau ruošėmės žvejoti per lietų. Burtai buvo mesti ir mes vėl pasiskleidėme po sektorius. Turiu iš karto pastebėti, kad šį kartą burtai buvo itin nepalankūs net dviem Kauno rinktinių sportininkams, kas ateityje suvaidino labai svarbų vaidmenį. Nuaidėjus šūviui ir pradėjus žvejoti lietus nurimo, kiek švystelėjo saulutė, tarsi pagailėdama sportininkų, bet vėjas vis nerimo. Netgi tarpais sustiprėdavo tarsi bandydamas „atimti“ iš rankų sportininkams meškerykočius. Žuvis kibo itin vangiai ir nenoriai. Po pirmos valandos buvo sportininkų, kurie nebuvo dar „išlipę iš nulio“, t.y. neturėjo sugavę dar nei vienos žuvies. Sportininkai ėmėsi įvairiausios taktikos, ieškojo geriausių sprendimų, o žuvys kibo, bet labai nenoriai. Galų gale išvarginti tokios sunkios varžybų eigos, nualinti vėjo atakų sportininkai išgirdo šūvį, kuris skelbė varžybų baigtį. Visi laukė vėl eilinio svėrimo. O po to krovėsi inventorių į mašinas, prausėsi, užkandžiavo, gyvai aptarinėjo varžybų momentus.
Ir štai rikiuotė. Vyriausias varžybų teisėjas V.Ignatavyčius skelbia rezultatus. Pirmąją vietą, praktiškai be kovos laimėjo Kėdainių sportininkai. Antrą vietą ir sidabro medalių laimėtojais tapo visiems netikėtai Alytaus „Meškerės broliai“ komanda – V.Užalas, V.Paškevičius ir Z.Kontautas. Dėl trečios vietos susikovė abi Kauno komandos. Jos surinko vienodą baudos taškų kraitį ir tik didesnis sugauto laimikio svoris lėmė Kauno pirmąjai komandai bronzos medalius. Smagu, kad nors viena Kauno komanda stovėjo ant apdovanojimų laiptelio. Tačiau nepamirškime kokią skaudžią pamoką šį kartą kauniečiams pateikė Dzūkijos sportininkai. Gal tuo sportas ir įdomus, kad visuomet pilnas netikėtumų. Tarp moterų Lietuvos čempione tapo Kauno sportininkė R.Chromcova, antra liko Elektėnų atstovė L.Jackaitytė ir trečia buvo sportininkė iš Vilniaus Dūdienė. Asmeniškai geriausiai pasirodė A.Unikas, po jo V.Kuzminych abu iš Kėdainių ir trečias J.Jablonskis iš Kauno. Visus sportininkus taurėmis ir medaliais apdovanojo LSŽF prezidentas A.Rapkevičius. Sėkmės ir šiltus žodžius tarė taip pat Kėdainių sporto komiteto atstovas bei Kėdainių vicemeras ir kiti garbingi svečiai. Visus sportininkus LSŽF prezidentas A.Rapkevičius pakvietė dalyvauti liepos 2 d. Pasaulio lietuvių žaidynėse – žvejyboje, kuri vyks Vilniuje, Neries upėje ties Baltuoju tiltu. Dėkojame visiems už šią nuostabią šventę kuri įvyko Bublių tvenkinyje ir iki greitų susitikimų Vilniuje. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti artėjančioje šventėje ir palaikyti, „pasirgti“ už savų miestų sportininkus.

Sigutis