Buvo visko: saulės, vėjo, lietaus, geros nuotaikos ir nusivylimų. Tačiau sportas yra sportas. Šį kartą į žaidynes, kurios dar neoficialiai vadinamos lietuviška olimpiada atvyko sportininkai net iš 18 pasaulio valstybių, iš penkių kontinentų. Nebuvo sportininku tik iš Afrikos žemyno. Nesiimu pasakyti, kiek ir iš kur atvyko žvejų - sportininkų, bet kad buvo nemažai, tai tiesa. Vienus tokius sportininkus teko asmeniškai pažinti, pabendrauti. Tai p. Vytas su dukra Regina iš tolimojo Altajaus krašto. Matėsi, žmonės pasiilgę Lietuvos, jos žmonių, noras bendrauti, girdėti gimtąją kalbą. Sakė, kad čia atvyksta jau ne pirmą kartą ir kad labai patinka.

Varžybos vyko liepos 2 d. Neries upėje. Sportininkus rikiuotės metu pasveikino eilė valdžios, sporto atstovų, palinkėjo gerų rezultatų ir bekompromisės kovos. Varžybose dėl aukščiausių apdovanojimų dalyvavo net 14 moterų, 14 miestų komandų bei daugybė individualiai startavusių žvejų. Kada buvo „išmušinėjami“ sektoriai, tai varžybų grandinė nuo Baltojo tilto nusidriekė net per keleta kilometrų !!!

12:30 val. buvo duotas startas, leista eiti į sektorius ir ruoštis varžyboms. Pasiruošimas truko 2 val., o po to, 14:30 val., prasidėjo pati žvejyba. Iš šono nuo kalno atsivėrė iš tiesų nuostabus reginys, kai tokia gausa sportininkų pradėjo jaukinti žuvį ir žvejoti. Kas dėl oro, tai reikia pastebėti, kad buvo visko. Kartais stipriau papūsdavo vėjelis, tarpais nukrisdavo vienas kitas lietaus lašas, bet saulė ir nušviesdama viską greitai džiovindavo. Taip tęsėsi ištisas keturias valandas.

18:30 val. varžybų laikas pasibaigė ir atėjo eilė žuvies svėrimui. Pasvėrus žuvį sportininkai valėsi kibirus, daiktus, krovėsi inventorių bei vienas kito klausinėjo, kaip vienam ar kitam sekėsi. Kas kokią žuvį sugavo ir kokie svoriai buvo. O sugauta buvo iš tiesų nemažai ir gan įvairios žuvies. Žvejų laimikius sudarė karšiai, kuojos, plakiai, strepečiai, žiobriai, ešeriai, aukšlės ir gal dar kas, ko man nebuvo žinoma. Net keletas sportininkų sugavo virš trijų kilogramų žuvies, o žinant, kokia Neris ties tomis vietomis įnoringa, tai rezultatas tikrai pritrenkiantis.

Asmeniškai didžiausius svorius sugavo ir išsirikiavo šie sportininkai:

Vyrų grupėje
1. I. Unikas – 3600 g (Kėdainiai)
2. J. Jablonskis – 3060 g (Kaunas)
3. S. Kavaliauskas – 2940 g(Kaunas)

Moteru grupeje
1. R. Chromcova (Kaunas)
2. L. Jackaitytė (Elektrėnai)
3. A. Bardauskienė (Šiauliai)

Pirmas komandų šešetukas
1. Kauno I-oji komanda - 9 tšk.
2. Kėdainių I-oji komanda – 10 tšk.
3. Alytaus II-oji komanda – 11 tšk.
4. Alytaus I-oji komanda – 11 tšk.
5. Kauno II-oji komanda – 11 tšk.
6. Tauragės komanda – 18 tšk.

Visi prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, o kiekvienas dalyvis asmeninėmis dovanomis, žaidynių marškinėliais. Varžyboms sklandžiai teisėjavo vyr. teisėjas V. Ignatavičius su visa brigada teisėjų. LSZF prezidentas A. Rapkevičius visiems dalyviams padėkojo už puikią šventę ir pakvietė vakare į Siemens arenoje vyksantį žaidynių atidarymą. Šventė praėjo iš tiesų puikiai, su nuotaika kaip ir pridera. Šampano taurės skambėjo nugalėtojų rankose. Visi tarėme:

- Iki naujų susitikimų VIII-ose Pasaulio lietuvių žaidynėse.

Sigutis