Nors už lango rodos žiūri pavasario saulė ir rytas atrodo giedras, švelnus ir ramus, tačiau žiema dar spėja panaudoti nuožmiausius savo rezervus. Termometro stulpelis nekyla aukščiau nei -25.

Tas negąsdina pačių drąsiausių, pačių tikriausių poledinės žūklės mėgėjų ir visi renkasi į tradicinėmis jau tampančias poledinio blizgiavimo varžybas “Kuusamo taurei laimėti”. Tik prieš metus startavusios varžybos sulaukia vis daugiau ir daugiau neabejingų šiam žūklės būdui žvejų. Varžybų metu surinktos lėšos vėliau paverčiamos žuvų mailiumi ir puikiai prigyja mūsų ežeruose. Taip varžybų organizatorius klubas “Ant- Bangos” stengiasi atsidėkoti Lietuvos vandenims.

Šį puikų renginį kaip ir pernai gausiai parėmė Suomių žūklės reikmenų gamintojas KUUSAMO įteikdamas ne tik pagrindinį prizą – bene geriausią rinkoje esantį poledinei žūklei skirtą kostiumą, tačiau ir apdovanodami Kuusamo masalais visus varžybų dalyvius be išimties. ISOSTEEL nugalėtojus apdovanojo  puikiais vokiškais termosais. SONAX, kaip visada, gausiai parėmė automobiline kosmetika, o ELMENHORSTER sulčių skonį dar ilgai prisimins dauguma varžybų dalyvių.

Šiose varžybose laimę bandžiau ir aš, ir nors rezultatų lentelėje buvau gan tolokai nuo pirmos vietos, bet iš dešimtuko neiškritau, tačiau apie viską nuo pradžių.

Dar neprasidėjus registracijai automobilių stovėjimo aikštelėje šalia kavinės „Du Angelai“ būriavosi būsimi varžybų dalyviai. Viso varžyboms užsiregistravo 52 dalyviai. Tai mažiau nei pernai, tačiau bene daugiausia tam įtakos turėjo Vasario speigas. Na o visus susirinkusius dalyvius reikia pagirti, kad nepabūgo taip žemai nusileidusio termometro stulpelio. Belaukiant varžybų starto dalyviai vaišinosi kavinėje išvirta kava ir kaupė šilumos atsargas būsimai „ledinei“ kovai. Klubo „Ant Bangos“ pirmininkas Naglis Miknevičius primena pagrindinius taisyklių niuansus ir skelbia varžybų startą. Dalyviai pasipila ant ledo, panikos nesimato ir visi traukia tik į jiems žinomas vietas, tik ten kur jų laukia ir tik jiems skirtas laimikis. Dar prieš savaitę ledas buvo labai nesaugus tokiam renginiui, tačiau Dievas buvo maloningas ir sutvirtino silpną ledą. Žuvys nors ir buvo įnoringos, tačiau vienas kitas dryžuotasis plėšrūnas kibo. Jau po pirmos valandos pasipylė informacija ir apie sugautus didžiulius veik pusė kilogramo sveriančius ešerius ir apie kimbančius „degtukinius“. Asmeniškai aš galiu pasigirti didžiausiu savo sugautu 50 gr svėrusiu ešeriuku – visi kiti tilptų į degtukų dėžutę.

Kęstučiui Arbačiauskui sekėsi žymiai geriau. Ir nors per treniruotę šis varžybų dalyvis sugavo vos keturis sprindinius ešeriukus dabar jis triumfavo, man tiesiai iš po nosies ištraukė bene penkis puikius ešerius. Atrodė galo nebus, ir jo laimikį vis papildydavo smagūs dryžuočiai.

Visgi kiti varžybų dalyviai nebuvo linkę pasiduoti: atkakliai gręžė eketes, blizgiavo  ir vėl gręžė… Iki pat finišo.

Kad kova dėl prizinių vietų buvo be galo atkakli, apie tai galite spręsti pažvelgę į rezultatų suvestinę. Pirmajame dešimtuke vieną nuo kitos vietos teskyrė tik kelios dešimtys gramų. Kiekvienas net mažiausias ešeriukas galėjo nulemti vietą galutinėje įskaitoje. Marius Semaška praėjusiais metais sugavęs keturių šimtų gramų dryžuotį buvo penktas, na o šiemet sugavęs beveik 600 gramų papuolė į trejetuką.  Ramūnas Stundžia 2011 metais  buvęs 8 šiemet pakilo į 2 vietą ir sugavo didžiausią varžybų ešerį svėrusį 457 gr.

Tradicinėmis Lietuvoje tampančių  2012 metų poledinio blizgiavimo varžybų nugalėtoju tapo Kęstutis Arbačiauskas. Dauguma jį žino kaip dideleszuvys.lt komercinės žūklavietės šeimininką. Praėjusiais metais Kęstui pagrindinį prizą iš po nosies nunešė penkis kilogramus svėrusi lydeka ir teko tenkintis antrąja vieta. Na o šiemet ir vėl bene vieninteliam peržengusiam kilogramo ešerių ribą, atiteko gražuolė „Kuusamo“ taurė ir pagrindinis prizas – naujos kartos „Kuusamo“ žieminis kostiumas. Tokį rezultatą nulėmė neeilinis užsispyrimas, treniruotės ir ištikimybė Kuusamo Varma blizgei. Laimingas nugalėtojas pasakojo, kad tiek pernai, tiek ir šiemet ši blizgė buvo kibiausia.

Varžybų pabaigoje, skanaudami karštą kavinės „Du Angelai“ sriubą ir užkąsdami organizatorių keptais kibinais, žvejai džiaugėsi pavykusiu renginiu. Besiskirstant varžybų dalyviams, „Ant Bangos“ klubo pirmininkas prižadėjo į varžybas visus sukviesti ir kitąmet. Na o aš viso žvejų klubo „Ant Bangos“ vardu dėkoju renginio rėmėjams ir dalyviams.

Visi varžybų rezultatai bei nuotraukos: http://www.ant-bangos.lt/4792/ziemine-blizge-turi-nauja-nugaletoja/