Sigitas Kazlauskas (SIGUTIS)

Plūdinės žūklės specialistas

Kelmės pasididžiavimas - gotikinio stiliaus bažnyčia ir miestiečių tvenkinys kitaip dar vadinamas Vilbėnų tvenkiniu.

Dar viena kelmiškių garsenybė tai Vilbėnų dvaras, skaičiuojantis kelis šimtmečius.

Tai štai šioje mano paminėtoje gražioje aplinkoje ir vyko pirmo turo arba tiksliau pirmos dienos varžybos.

Viso renginio metu buvo sudaryta nemaža grupė savanorių, kurie visapusiškai padėjo rengiant šias varžybas. Be jų būtumėme buvę kaip be rankų. Ačiū šiam gražiam jaunimo pulkui, kuris mums pagelbėjo.

Jaunieji savanoriai mums padėjo ir sektorius suženklinti, ir med. pagalbą (buvo tokie nutikimai) suteikti, pietus atvežti, laužą pakūrenti, žuvienę paruošti ir aibes kitų darbų, darbelių nudirbti.

Kol vieni dirbo savus darbus, kiti rimtai ruošėsi būsimom varžybom. Dvi valandos pasiruošimui ir po to 4 valandų bekompromisė kova.

Tenka tik apgailestauti, kad neturiu statistikos, kiek ir iš kur buvo atvykusių dalyvių. Mano duomenimis turėjome svečią iš Baltarusijos, tris Anglijos lietuvius, o daugiau nežinau, nes nebuvau informuotas.

Alinantis vos ne 30 laipsnių karštis darė savo. Žmonėms sunku buvo atlaikyti per visą dieną, bet dėkui Dievui, niekas nenualpo, negavo saulės smūgio. Užtat  vakare kokia palaima buvo pasilepinti Kražantės vandenyse.

Kol buvo ruošiama žuvienė iš pačių sužvejotų žuvų niekam nesinorėjo lipti į krantą. Rodėsi, kad mirktum ir mirktum amžinai, bet žuvienės kvapas irgi maloniai kuteno nosį bei viliojo lipti iš vandens.

Antrą dieną varžybų antras turas buvo numatytas jau Kražantėje.

Tiek pietinis, tiek šiaurinis upės krantai buvo nusėsti varžybų dalyvių. Laukė vėl alinantis karštis ir bekompromisė kova.

Vaizdas nuo vyriausiojo teisėjo vadavietės. Abi dienos buvo saulėtos, labai karštos ir nors buvo baimintasi dėl lietaus (jį žadėjo sinoptikai), tačiau viskas klojosi palankiai.

Tarpe moterų geriausiai pasirodė profesionali sportininkė iš Elektrėnų Lina Jackaitytė. Ji taip pat rungėsi ir tarp vyrų profesionalų. Deja, tarp jų ji tenkinosi septinta vieta. Šaunuolė Linutė.

Kol vyko varžybos, buvo galima truputį pasižvalgyti po apylinkes. Ypač gražiai atrodo patvenkta Kražantė.

Kražantės vandenys.

O kokia čia žuvies gausa: ešeriai, kuojos, gružliai, raudės, aukšlės ir kt. žuvys rodės savo gausumu norėjo uždengti upės dugną!

Ančių rojus.

Ta pati Kražantė plukdo savo vandenis žemyn.

Maisto paukščiams tikrai netrūksta. Įdomu kas kita: ir kaip jų srovė nenuplauna nuo slidžių užtvankos akmenų.

Be ančių, kirai, žuvėdros taip pat čia jaučiasi pilnateisiais šio vandens telkinio šeimininkais. O kai skrandis pilnas, galima ir papozuoti.

Ir kaip Kražantė nebus žuvinga, jei išsiritęs mailius taip pat sėkmingai renka nuo dugno maistą bei saugiai plaukioja pakrantėje bei šildosi saulės spinduliais.

Pietinis upės krantas. Čia stovi miestiečių penkiaaukščiai. Priešingame krante miesto parkas. Viskas puikiai išplanuota ir teisingai apstatyta. Telpa ir upė su savo vandenim, ir miestiečiai su savo būstais. Daugelis norėtų gyventi tokioje aplinkoje.

Vietinis kelmiškis Arūnas Navickis per antrą turą ištraukė net dešimti karosų, sveriančių apie 300 g ir porą lynukų. Kai papuola geras sektorius, tada užtenka saujos batono ir vienos meškerytės. Šis žvejas per antrą turą parodė fantastinį rezultatą ir sugavo ypač daug gražios taurios žuvies. Jo laimikis svėrė net 3740 gramų. Pavydėtina sėkmė.

Prie Arūno sektoriaus visą laiko prabuvo sirgaliai. Smagu žiūrėti, kai taip žvejojama.

O tuo metu karšta buvo visiems. Gerti norėjosi ne tik žmonėms...

Savanoriai.

Skelbiami varžybų rezultatai. Juos skelbia varžybų direktorius Kelmės savivaldybės sporto dapartamento vyr. specialistas Povilas Sabaitis.

Bendra rikiuotė.

Šiaulių regioninė televizija.

Šį kartą teisėjai ir savanoriai dirbo ranka rankon. O padarius darbą galima ir atsipūsti.

Kurgi tie rezultatai? Laukiam, laukiam tų apdovanojimų...

Dar pamiršau paminėti: varžybų direktoriaus dešinioji ranka ir pavaduotoja Linutė bei pagrindinis kompiuteristas Modestas Gajauskas, kurio dėka operatyviai gaudavom visus blankus, suvestines ir kitus atspausdintus  dokumentus.

Specialų prizą už geriausią antros dienos rezultatą gauna Arūnas Navickis

Specialiu prizu už parodytą kantrybę ir universaliausią meškerę apdovanota kaunietė Elena Križauskienė

Specialiu prizu už "nepadarytą žalą gamtai" apdovanotas klaipėdietis Marius Montvydas.Šis žvejas nesugavo per dvi dienas nei vienos žuvies.

Specialiu prizu apdovanota kelmiškė Jurgita Norušienė.

Apdovanojant sportininkus žodį tarė ir pats Kelmės meras.

Profesionalų tarpe pirmą vietą laimėjo Šiaulių sportininkas Kęstutis Juodelis. Jo sugautas laimikis svėrė 4920 g.

Antrą vietą laimėjo Eligijus Dautartas iš Kėdainių. Jo laimikis svėrė 3990 g.
Trečią vietą laimėjo Modestas Antipovas iš Kėdainių. Jo laimikis svėrė 2870 g.
Nuotraukoje E.Dautartas iš dešinės.

Mėgėjų tarpe pirmą vietą laimėjo Stanislovas Ambrasas Jo laimikis svėrė 5120gr
Antros vietos laimėtojas iš Šiaulių Mindaugas Alekna. Jo laimikis svėrė 4420gr.

Nuotraukoje čempionas ant raudonos pakylos.

Trečios vietos laimėtojas - lietuvis iš Anglijos Gediminas Kazlauskas. Jo laimikis svėrė 4360 g.
Prizininkas stovi centre.

Smagu kada čia susirandi bendraminčių žvejų tarpe, o tokias varžybas finale vainikuoja draugystė. Sveikiname visus varžybų dalyvius ir prizininkus.

Ir pabaigai kaip jau įprasta.

Profesionalų rezultatų lentelė:

Mėgėjų rezultatų lentelė: