Žvejų klubas ,,Spiningavimas.lt" ir UAB,, Straideris" (Runos, Jaxon, Globe) tęsia savo pažadus kasmet organizuoti velkiavimo vidaus vandenyse varžybas, kurios yra vienintelės tokio tipo varžybos Lietuvoje. Liepos 21 dieną šio žvejybos būdo entuziastai buvo pakviesti pasivaržyti į Kauno marias. Į renginį atvyko dalyviai iš visos Lietuvos: Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Alytaus ir kitur. Šiais metais, beje, kaip ir pernai, komandų skaičius išliko stabilus - 16 pilnai ekipiruotų laivų ir valčių. Dieną prieš Kauno marios buvo nelabai svetingos - pūtė stiprokas vejas, lietus. Tačiau varžybų dieną gamta jau buvo malonesnė - nedidelis 2-3 m/s vėjukas, debesuota, be lietaus - pats tas starkių žvejybai. Ir kas pasirinko starkių gaudymo taktiką liko tikrai nenusivylęs. Pastarųjų žuvų kibimų buvo gausu. Tiesa, nemaža jų dalis neatitiko įskaitinių varžybų dydžių, kurie, beje, yra padidinti palyginus su tradiciniais nustatytais dydžiais: galima buvo imti lydekas nuo 55 cm, šamus nuo 75 cm, salačius nuo 55 cm, starkius nuo 50 cm, ešerius nuo 25 cm. Tad varžybų dalyvių laukė rimtos užduotys ir konkurencija. Tačiau, nežiūrint į padidintus įskaitinių žuvų dydžius, daugumai komandų pavyko juos įveikti ir svėrimui pristatyti tinkamus laimikius. Kai kurių dydžiai stebino - ne kiekvieną dieną dieną tokius galima pamatyti. Pavyzdžiui gerbiamas Gintaras Nauckūnas pagavo 4,1 kilogramą sveriantį starkį. Arba gražuolis 4,2 kilogramo svėręs salatis, kurį pagavo Vytautas Kurmis. Žiūrint į visų dalyvių laimikius visumoj dominavo starkiai. Įskaitinė lydeka buvo vos viena. Dar apie 10-12 ešerių (nuo 285 iki 400 g).

Kaip ir pernai lyderių pozicijas išlaikė komanda LEGERTAS (Audrius Šupienis ir Martynas Valiukas), kurie pagavo 6 starkius sveriančius nuo 1 iki 1,9 kilogramo. Laimėtojai tiek pernai, tiek šiemet visus laimikius surinko gaudydami su MANNS vobleriais. Antrąją vietą su dviem gražuoliais (4,2 ir 2,6 kg) salačiais užėmė Vytautas Kurmis (GESTAS 2). Trečios vietos laimėtojais tapo Gintaras Nauckūnas ir Valdas Vyšniauskas iš komandos KAUNO MOCARTAI pagavę rimtą, 4,1 kg starkį (plius mažesnis 0,985 g kitas starkis). Beje, pastaroji komanda vos 15 gramų aplenkė ketvirtoje vietoje likusią komandą UŽUPIS (Marius Maslauskas ir Martynas Paškonis). Jų bendras svoris 5,07 kg (4 starkiai). Be pastarųjų, įskaitinius laimikius pagavo dar 8 komandos. Tai gi Kauno marios buvo dosnios. Tikimės, kad ateinančiais metais jos dosnumu atvyks pasidžiaugti dar daugiau dalyvių, o varžybų dalyviai degs noru ir sportiniu pykčiu užimti kuo aukštesnę vietą.

Dėkojame UAB,,Straideris" už puikius prizus. Be to kiekvienas varžybų dalyvis buvo apdovanotas simboline Runos dovana bei traukiama loterija, kurios nugalėtojai gavo savo pačių išrinktą geriausią spiningą bei masalą. Taip pat dėkojame klubui ,,Vienam gale kablys" už pagalbą teisėjaujant ir visiems varžybų dalyviams ir svečiams už gražius laimikius, šaunią kompaniją ir puikią nuotaiką. Iki susitikimo sekančiais metais!

Spiningavimas.lt