×

Error

[sigplus] Critical error: Image gallery folder SK20130424 is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

[sigplus] Critical error: Image gallery folder SK20130424 is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Sigitas Kazlauskas (SIGUTIS)

Plūdinės žūklės specialistas

Nors nesame aukšlininkų varžybų pirmo turo organizatoriai, bet niekada neatsisakome organizatoriams padėti vienaip ar kitaip.

Visi puikiai žinome, kad pirmas turas turėtų įvykti jau po savaitės ir, kaip planuota, Nemune ties Bubiais. Tačiau nors mus ir mėgsta kai kas pašiepti dėl nekonkretumo, bet peržvelgus šių metų varžybų tvarkaraščius pamačiau, kad praktiškai visi klubai, būreliai kelia savo numatomus renginius - varžybas į vėlesnes datas. Turbūt ne išimtis būsime ir mes.

Atrodo, jei trukdo aukštas vanduo upėse, tai kodėl nedaromos varžybos stovinčiame vandenyje. Atsakymas paprastas - per šaltas vanduo ir aukšlė nebus aktyvi. Jei srovėje dar pasigauna vienas kitas žuveliokas tai ką bekalbėti apie stovinčius vandens telkinius.

Iš pačio ryto kuriu mašiną ir pradedu savo odisėją po pakaunės vandenis. Aišku renku informaciją papildomai ir telefonu. Nevėžis - upė kurioje aukšlės pirmiausiai turėtų pradėti kibti, bet vandens lygis neatlaiko kritikos. Elektrėnų kanalas - vanduo šaltas ir aukšlės dar "neįplaukė". Nemunas taip pat ne išimtis - šviesiai drumzlinas ir stipriai išsiliejęs.

Tačiau vis tiek bandau griebtis šiaudo. Kauno mieste prie Combo klubo aukšlės kimba labai vangiai, bet sąlygų ten varžybom pravesti nėra. Važiuoju į seniai nužiūrėtą vietą - keletas kilometrų žemiau vakarinio apvažiavimo. Vaizdas idealus, bet per valandą nesulaukiu nei kepštelėjimo. Darosi liūdna.

Suprantu, kad varžybose žuvis turi kibti, kad dalyviai parodytų savo žvejybos sugebėjimus, o jei yra tik tikimybė sužvejoti vos vieną kitą atsitiktinę aukšlę, tai tuomet geriau visai nerengti tokiose vietose varžybų. Kita vertus, pavasaris tik tik prasideda ir niekas neverčia skubėti. Manau puikiai galima pirmą turą pravesti ir gegužės 19 ar 26 d. Reikia tik laiku ir tinkamai informuoti žmones. Manau esame sportininkai ir tikrai suprasime tokiu atveju organizatorių planus.

Na, bet koks būtų atvirojo vandens sezono atidarymas jei namo grįžčiau be laimikio. Susirandu neblogą vietelę (nedidukė įlankėlė su 1-1,5 m gyliu) ir pradedu šerti.

Iš pradžių bandau toliau, bet kibimo nesulaukiu. Tada bandau šerti arčiau ir sulaukiu pirmos aukšlės šį sezoną. Valio, sezonas atidarytas! Deja tik labai gaila, kad tokių sąlyginai neblogų vietų vos viena kita, o šiaip... jau visą esamą padėtį aprašiau aukščiau.

Nedidelės plūdelės, maži kabliukai ir, aišku, "Sensas" firmos jaukas kuris po truputį, po truputį vis labiau "ezino" aukšles ir vertė jas griebti mano pateiktą masalą. Per keletą valandų pavyko sužvejoti virš 2 kg gražių aukšlių, bet tai vis dėlto dar ne tas laikas ir ne ta vieta, kad būtų verti išskirtinio dėmesio. Aišku, "alkio kirminas" iš po žiemos numarintas.

{gallery}SK20130424{/gallery}