Šis finalinis etapas lėmė viską. Čia reikėjo arba dar kartą parodyti ko esi vertas ir nugalėti, arba nusiristi iš trejetuko geriausių tiek komandinėje tiek asmeninėje įskaitoje. Susikurti stabilumo (pozicijos) pirmuose trijuose varžybų etapuose taip ir nepavyko – tenka viską pradėti iš naujo ir kovoti iki galo.
Iki šio etapo komandinėje įskaitoje „Ant-Bangos Timar Mix“ sugebėjo sukaupti 5 baudos taškus iš 2 geriausių etapų, tiek pat taškų turėjo ir „Fideris – Timar Mix – 2“ komanda. Vienu mažiau turėjo „Žvejys.lt“, o vienu daugiau „Žvejo tribūna – 1“ ir „Fideris – Drennan“ komandos. Taigi rezultatai labai panašūs ir bet koks slystelėjimas galėjo reikšti arba pergalę arba pralaimėjimą.

Panaši situacija vyravo ir asmeninės įskaitos lentelėje. Aš su Raimondu Stankevičiumi (Tata) turėjome po 5 baudos taškus, Paulius Korsakas -7, tad trejetukas geriausių galėjo išsidėstyti bet kokia tvarka.

Treniruotės, treniruotės ir dar kartą treniruotės – tai vienas iš esminių momentų siekiant gero rezultato. Be jų laimėti arba neįmanoma arba labai sudėtinga. Treniruojamės ir mes savaitę prieš, paskui dieną prieš varžybas. Rezultatai labai panašūs – žuvys kimba kaip išprotėję, nepriklausomai kokiu jauku jaukinsi ir kiek jaukinsi. Kuojos, nedideli karšiukai, plakiai ir ešeriukai veriasi ant kabliukų kaip išprotėję. Per valandą nesunkiai galima sugauti iki pusantro kilogramo žuvies. Taigi varžybos turėtų būti žuvingos.

Gylio diapazoną, kuriame galima padaryti geriausią rezultatą, atrinkome nesunkiai, tačiau kokį jauką parinkti varžyboms ilgai teko išradinėti. Ir tik gausios Timar Mix jaukų ir jų priedų pasiūlos dėka paskutinę penktadieninės treniruotės valandą suradome geriausiai veikusią jaukų formulę.

Puikūs jaukai tai gera pradžia, tačiau didelį dėmesį skyrėme ir gaudymo greičiui. Atsižvelgdami į nedidelį gaudymo atstumą, visiškai atsisakėme ilgesnių feeder meškerykočių ir naudojome išskirtinai tik neilgus Drennan Red Range Mini Carp 2,92 cm ilgio feeder meškerykočius. Šie kotai, nors ir yra kiek sunkoki, puikiai tiko greitam gaudymui – gerai laiko žuvį, labai taikliai meta šėryklėlę ir jiems tinka visos Drennan viršūnėlės.

Paskutinio etapo rytas prie Bublių tvenkinio dugninės meškerės asus pasitiko tiršta rūko siena. Ore nejautėme nė menkiausio vėjelio dvelktelėjimo. Ramybė pranašavo apie pasikeisiantį žuvies kibimą – juk abiejų treniruočių metu pūtė gan smarkokas vėjas.

Sugiedame tautinę giesmę. Malonu, kad tai jau tampa tradicija šiame čempionate. Burtų būdu išsitraukiame sektorius ir sparčiu žingsniu lekiame apsižvalgyti. Komandos treneris Linas Žvaliauskas paskubomis praveda paskutinį instruktažą. Aišku, kaip visada gauname ir pylos – už treniruočių metu neišmatuotą gylį viename iš būsimų sektorių, tačiau tikime, kad pasiruošimo metu viską suspėsime. Abejonės kyla tik dėl visiško vėjo nebuvimo.

Signalas įeiti į sektorius, įrangos pasiruošimas, gylio matavimas, dugno stuksenimas, jaukų tikrinimas ir visi kiti paruošiamieji darbai pralekia lyg akimirka. Sekantis signalas – jaukinti ir į vandenį lekia įvairiausio dydžio šėryklos prikimštos tik jų šeimininkams žinomo slapto recepto mišiniais. Nusprendžiau jaukinti tik vieną tašką esantį už 18 metrų nuo kranto, kur dumblo sluoksnis pereina į ryškiai juntamą kriauklyną. Aplink esantys žvejai ruošiasi gaudyti žymiai didesniais atstumais – nors tai šiek tiek ir neramina, tačiau plano pravartu laikytis.

Dar vienas švilpukas ir netrukus kaimynai pradeda traukti pirmas kuojas, karšiukus, plakius. Pasak trenerio, kai kas jau turi po tris žuvis – aš dar nė vienos. Nedidelis valo patempimas ir Drennano viršūnėlė kiek išsiriečia. Visus spyglius išrietęs, keliolikos gramų ešeriukas tampa mano pirmu laimikiu. Po jo krantan parkeliauja kuoja, nedidelis karšiukas ir vėl kuoja. Žuvis kimba pati įvairiausia, tačiau dydžiai visiškai nedžiugina. Dažnos keliolikos minučių pertraukos kurių metu vieną žuvį po kitos traukia kaimynai varo į neviltį. Už nugaros nurodymus vis duodantis treneris ramina – kol kas tu gaudai stabiliausiai. Kibimas visiškai kitoks nei treniruočių metu – matomai vėjo nebuvimas, didelis jaukų kiekis ir savotiškai didelis žvejų kiekis daro spaudimą.
Valandos bėga viena po kitos ir nenumaldomai artėja pirmo turo kulminacija. Liko 5 minutės. Pabaiga. Ech – jaučiu, kad nieko gero. Tikiuosi bent patekti tarp trijų geriausių savo sektoriuje. Dar didesnę nuostabą ir nusivylimą pajaučiu sužinojęs, kad gretimame sektoriuje Paulius Korsakas sugavo veik 6 kilogramus žuvies – neįtikėtina.

Svėrimo metu kiek nustembu – nors ne didele persvara tačiau išlendu pirmas!!! Valio!!!

Sergejaus sektoriuje situacija labiau įtempta. Su nepilnais dviem kilogramais jis lieka šeštas. Surenkam septynis baudos taškus, tada išmetam vieną asmenininką ir vis tiek liekame tik trečioje vietoje. Priekyje – Fideris-Timar Mix pirma ir antra komandos, turinčios 5 ir 4 taškus. Guodžia tik tas vienetukas – rytoj vėl viskas vyks lyg iš pradžių.

Nerami naktis viešbutyje už lango dainuojant vestuvininkams ir danguje sproginėjant raketoms, tačiau šiaip ne taip pailsėti pavyksta. Rytinis dušas, karšta kava.

Tvenkinys vėl pasitinka visiškai ramiu vandens paviršiumi ir tokiu pat rūko šydu. Traukiame burtus. Sergejus vėl ištraukia prastą sektorių. Nors nuojauta ir ne iš geriausių, tačiau jaukuose nieko nekeičiame – didesnį dėmesį skiriame gyvo jauko kiekiui ir jo naudojimo intensyvumui. Šio turo metu bandysiu du atstumus,  nes kietesnis dugnas žymiai toliau nuo kranto.

Kibimai pasipila tik kabliukui pasiekus jaukintą zoną, iš eilės ištraukiu šešis karšiukus. Neatsilieka ir šalimais gaudantis Rimas Kudirka, taip pat vieną po kito traukiantis karšiukus, kuojytes. Bandau ir toliau nuo kranto, tačiau sulaukęs vos kelių atsargių stuktelėjimų grįžtu į artimąją distanciją. Laiku nesusiruošiu pakeisti atbukusio kabliuko ir tenka atsisveikinti su keliais karšiukais, dar vienas nukrenta bekeliant. Toliau visą žuvį sėmiau graibštu. Šiandien kimba išskirtinai tik karšiukai, vos viena kita kuojytė ar plakis. Kibimai atsargūs, žuvis renkasi pavienes uodo trūklio lervas. 0,08 milimetro pavadėlis ir 20 numerio kabliukas su vienu trūkliu karts nuo karto suvilioja žuvį, kibimas žymiai stabilesnis nei vakar, o ir žuvys didesnės.
Finalinis signalas ir prasideda svėrimas. Paskutinės minutės kai sprendžiasi tiek komandos, tiek asmeniniai šio sezono rezultatai. Šį kartą sektoriuje lieku tik trečias, nors sugaunu beveik keturis kilogramus žuvies. Paulius vėl pirmas – beveik tiek pat kiek pirmą turą – neįtikėtinas rezultatas. Mintyse skaičiuoju baudos taškus, akivaizdu, kad šiose varžybose Korsakas mane sutriuškino – tačiau galutiniame reitinge vis dar lieka klaustukas.
Sergejus savo sektoriuje vėl vykdo neįmanomą misiją ir surenka 5 baudos taškus. Bendrai 8 taškai – tikrai per daug norint laimėti. Belieka tikėtis papulti bent į trejetuką geriausių.

Rezultatai skaičiuojami pakankamai ilgai – juk reikia perversti viso sezono baudos taškus ir netgi lyginti sugautus svorius. Apdovanojimų metu tampa aišku, kad šiame etape komandiškai liekame treti į priekį užleisdami Fideris-Timar Mix 1-mą ir 2-ą komandas. Įdomiausia tai, kad pirmos trys vietos atitenka sportininkams remiamiems Timar Mix jaukais.

Asmeninis šio etapo rezultatas kiek kitoks – lieku antras – į priekį užleisdamas tik įspūdingai pasirodžiusį Paulių. Jis dideliu pranašumu triumfuoja jau antrose varžybose iš eilės – tikrai ne sėkmė – tai profesionalumas.

Na o galutinėje čempionato suvestinėje tik per plauką išsilaikau aukščiausioje pozicijoje ir tampu 2013 metų Lietuvos Dugninės meškerės čempionu. Ant bangos – Timar Mix komanda užtikrintai įsitaiso vicečempionų vietoje. Kaip varžybų debiutantams, manau idealus rezultatas. Ir vėl įdomus sutapimas – trys stipriausios sezono komandos remiamos Timar Mix!!!

Šaunu laikyti rankose didžiausią sezono taurę, ant kaklo jausti aukso medalį ir iškovoti dar vieną geriausiojo titulą. Belieka tikėtis ateinančiais metais sudalyvauti Pasaulio Feederio čempionate Airijoje ir kovoti dėl aukščiausio apdovanojimo.

Už galimybę dalyvauti šiame dugninės meškerės čempionate norėčiau dar kartą padėkoti komandos kompanionui Sergejui Aleškevič, treneriui Linui Žvaliauskui ir UAB „Kotas“ už rėmimą Timar Mix jaukais – jiems priklauso dalis mūsų pasiekimų.