Pagaliau vasariška šiluma atkeliavo ir į Lietuvą. Dauguma meškerės brolių atostogauja ir nepaleidžia žūklės įrankių iš rankų. O štai viena grupelė žvejų niekaip nenurimsta. Tai Lietuvos dugninės meškerės rinktinė, kuri šiemet pirmą kartą Lietuvos istorijoje dalyvaus FIPSed sportinės dugninės meškerės Pasaulio Čempionate. 2014 metų Pasaulio dugninės meškerės čempionatas vyks Airijoje šalia Cork miesto. Jame dalyvaus net 25-ių šalių rinktinės. Tai dar pakankamai „jaunos“ važybos, nes vyksta tik 4 kartą.

Su rinktinės sudėtimi jau esu supažindinęs ankstesnėje savo rašliavoje, tik priminsiu, kad ji sudaryta pagal 2013 metų Lietuvos čempionato reitingą. Taigi į Airiją važiuoja ne šiaip galintys tai sau leisti finansiškai, o būtent šiuo metu stipriausi sportininkai.

Varžybos šiemet vyks Inniscarra tvenkinyje, esančiame Coachford Cork grafystėje  Airijoje. Tai telkinys labai patrauklus ne tik žvejams, bet ir irkluotojams. Tvenkinio pakrantėje įrengta 2,8 kilometro ilgio prieiga žūklės varžybų rengimui pagal FIPSed reikalavimus. Būsimoje varžybų žūklavietėje gylis siekia 6-9 metrus jau už 30 metrų atstumo nuo kranto.  Pagrindiniai laimikiai – tai  daugiau kap kilogramą sveriantys karšiai, stambios kuojos ir raudės bei karšio ir raudės hibridai, puikiai besijaučiantys šiame telkinyje. Yra ir kitų rūšių, tačiau jos retesnės.

Kaip seksis perprasti vietines Airijos žuvis dar pamatysime, juk prieš akis dar 5 oficialios treniruočių dienos, kuomet po 5 valandas kiekvienas atskirai ir visi kartu stengsimės perprasti šias žuvis, suprasti kokiu būdu galima nugalėti, ar bent jau užlipti ant prizininkų pakylos.

Iki viešbučio Airijoje, kuriame gyvensime yra beveik trys tūkstančiai kilometrų ir įveikti juos reiks visiems skirtingai. Kas skris lėktuvu (taupymo sumetimais), o kas trankysis kelias paras europos greitkeliais. Aš iš pastarųjų ir man teks su dar 7 rinktinės nariais važiuoti mikroautobusu. Sportinėje žūklėje įrangos daug, o biudžetas kaip dažniausiai ne guminis, tad kabinamės priekabą su pakrautomis platformomis, meškerėmis ir kitokiais žvejybiniais atributais. Mūsų tarpe yra du profesionalūs vairuotojai, kurie tikėkimės nuveš mus sveikus ir gyvus. Jau „matau“, kad kelias neprailgs.

Ši išvyka, aišku, būtų neįvykusi be mūsų rėmėjų. Generalinis rėmėjas SALMO padengė didžiąją dalį finansinių išlaidų ir aprūpino prancūziškais SENSAS jaukais. Alytaus miesto savivaldybė ir geriausių žvejybinių dėžių poledinei žūklei gamintojas Stasys Jarašiūnas suorganizavo transpotą kelionei. AUTOVEGA padėjo, skyrusi  automobilinę priekabą su kabliu, žvejybinei mantai gabenti. UAB „KOTAS“, parduotuvei Airijoje „ VILNIUS“ dėkojame už finansinę paramą, o reklamos agentūrai  „JŪSŲ VIZIJA“ už profesionaliai atliktas reklamos paslaugas.

Dabar kai skaitote šias eilutes mes jau turėtume būti kažkur Lenkijoje, o Airijoje planuojame atsidurti sekmadienio rytą ir pasiruošus startuoti pirmoje oficialioje treniruotėje.Apie ją ir apie kelionę jau netrukus.