Serbija, Belgradas, sportinės karpių žūklės pasaulio čempionatas, Lietuvos rinktinė – būtent šie žodžiai ir jų junginiai vis dažniau ir dažniau pradeda suktis daugumos karpininkų galvose. Lygiai už savaitės Lietuvos rinktinės nariai žengs pirmus žingsnius Serbijos žemėje ir iš arčiau susipažins su Sava ežeru.

Spalio 1 dieną įvyks šalių registracija, o paskui jau kelio atgal nebus – reikės suremti meškeres su geriausiais žvejais pasaulyje. Mūsiškių delegaciją sudarys pagrindiniai žvejai – Aurimas Katkevičius, Rimantas Kičas, Aurimas Misius, Arūnas Paluckas, Paulius Pocevičius ir Deividas Sabonis. Atsarginiai žvejai – Darius Grigaitis ir Tomas Klovas. Rinktinės kapitonai – Saulius Navickis ir Mantas Staškus. Vadovas – Tomas Būdas.

Šiek tiek apie patį ežerą. Sava ežeras dar žinomas kaip Ada Ciganlija ar Belgrado jūra yra Sava upės ir Dunojaus sankirtoje pačiame Belgrado centre. Ilgis 4.2 km., vidutinis plotis apie 200 m.,vidutinis gylis svyruoja 4-6 metrai. Pati vieta yra miesto traukos centras ir karštojo sezono metu ten apsilanko iki 100000 žmonių kasdien (savaitgaliais iki 300000). Pakrantėje įsikūrusios, kavinės, barai ir laisvalaikio pramogos tikrai nepalengvins žūklės. Neatmestina galimybė, kad naktį gali nušvisti ir fejerverkai.  Pačiame ežere pilna vandens pramogų, pastoviai vyksta irklavimo čempionatai. Paminėsiu, kad Belgrado  vanduo Lietuvai šiemet jau padovanojo vienus čempionus – aukso medalį pasaulio irklavimo taurės varžybose iškovojo porinę dvivietę valtį irklavę Saulius Ritteris ir Dovydas Nemeravičius.

Be jokios abejonės labiausiai mus domina kiek žuvies yra telkinyje – va čia prasideda mistika, mitai ir gandai. Kol patys žvejai nepatikrino, tol girdėti jog karpių labai mažai, buvo planuota įleisti prieš čempionatą, bet nepavyko ir t.t. ir t.t. Taip pat nežinoma kaip tokiame siaurame telkinyje bus išdėstytos komandos, o jų planuoja būti net 87 (29 šalys po tris poras). Daugiau klaustukų negu atsakymų, bet aišku tik viena – sąlygos visiems vienodos ir aukso troškimas tas pats. Lietuvos rinktinė jau turi paruošusi planą, ir ne vieną, kaip žvejoti, kokius pašarus naudoti ir būkim tikri, jog vyrai atiduos visas jėgas ir žinias, kad tik pasiekti aukštesnį rezultatą. Iš savo pusės pridursiu, kad žvejams labai svarbus palaikymas, tad prisijunkit visi kas galės prie Lietuvos karpininkų rinktinės – laikykit kumščius, špygas; ištraukit savo talismanus iš žvejybinių krepšių; sukalbėkit poterius ar bet ką, kad galėtų padėti . Juk nenuneigsim, kad karpinėje žūklėje didelė dalis ir sėkmei priklauso.  Į Serbiją žvejai išvyksta jau šį sekmadienį. KarpisLive keliauja kartu ir visas naujienas jūs išgirsite bei pamatysite pirmieji. Mūsų jėga vienybėje – UŽKARPIAUKIME PASAULĮ !!!

Pasaulio čempionato vieta

FIPSed karpių žūklės Pasaulio čempionatas – 2018. Lietuvos rinktinė sudaryta nacionalinėje atrankoje jau vakare bus kelyje link Belgrado, iki kurio mums reikės įveikti 1800 km., kertant Lenkijos, Čekijos, Slovakijos ir Vengrijos sienas.

Belgradas – Serbijos sostinė nuo 1404 m., nuo XX a. pradžios iki XXI a. pirmojo dešimtmečio buvo didesnių federacinių valstybių sostinė – 1918–2003 m. Jugoslavijos, 2003–2006 m. Serbijos ir Juodkalnijos. Miestas įsikūręs prie Sava upės, kuri Belgrade įteka į Dunojų. 1967 m. iš Sava upės atšakos buvo suformuotas Sava ežeras (Savsko jezero).

Vasarą ši vieta pritraukia šimtus tūkstančių poilsiautojų. Puikūs pliažai, aplink visą ežerą nutiestas keliukas, kas 30 m. – gatvės apšvietimas, kas 200 m. – geriamasis vanduo bei ekologiški tualetai. Visame šiame ruože yra 37 kavinės ir restoranai. Pasaulio čempionato renginiai (burtų traukimai, varžybų atidarymas, apdovanojimai, susirinkimai) vyks šalia esančiose kavinėse bei restoranuose. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad bent jau su logistika viskas idealu.

2007 metais šiame telkinyje jau buvo vykdomas Pasaulio čempionatas, kiek teko girdėti, tai atsiliepimai iš tų laikų likę kuo geriausi. Tada Serbijos klerkai pasirūpino, kad Sava ežeras būtų gausiai įžuvintas karpiais. Per 11 metų karpiai ir amūrai išnyko, veikiausiai buvo suvalgyti pačių serbų, ne pas mus vienus ši bėda egzistuoja. Šiuo metu telkinyje yra gausu karšių ir šamukų, kurie karpininkams varžybų metu neduos ramybės. Kaip su karpiais dabar ? Prastai !!! Rinktinės, kurios šiemet vykdė treniruotes tame telkinyje – labai nusivylusios, nes dėl kibimų stokos negalėjo nuspręsti kokie jaukai tame ežere tinkamiausi. Jei vienu žodžiu reikėtų apibūdinti būsimą čempionatą, tai drąsiai galima pasakyti – loterija. Visi žinome patarlę apie adatos ieškojimą šieno kupetoje, tai čia bus panašiai, tik šiek tiek kitaip: 174 vyrai, susirinkę iš viso pasaulio, ieškos kelių adatų pilnoje šieno daržinėje. O brolau, kad kas mums duotų tą stebuklingą magnetuką. Įvairių rinktinių vadovai jau tariasi tarpusavyje apie protestų rašymą FIPSed vadovybei, kad užkirstų kelią ,,kapstymuisi šiene“. Kas liečia Lietuvos rinktinę, tai ji pasiruošusi visais įmanomais būdais suvilioti tuos kelis karpiukus iš kelių šimtų ar tūkstančių būrio, kurie neva buvo įleisti pavasarį.

Lietuvos rinktinės tikslai kuo aukščiausi, prasta vieta – žemiau dešimtuko. Bus velniškai sunku šioje loterijoje tarp 29 valstybių.

Pasaulio čempionato zonosTrys pagrindinės zonos A, B, C, kiekvienoje zonoje bus po 29 komandas, po vieną iš 29 dalyvaujančių valstybių. Pagal naujus reikalavimus, kiekviena zona dar bus padalinta į du pazonius. Labai svarbu savo pazonėje gauti kuo mažiau baudos taškų, o jie dalinami atsižvelgus į užimtą vietą pazonėje: 1 vieta – vienas baudos taškas., antra vieta – du baudos taškai ir t.t. Kadangi kiekvienai šaliai atstovauja trys komandos, todėl visų trijų komandų baudos taškai sumuojami ir varžybų pabaigoje paaiškėja valstybė nugalėtoja surinkusi mažiausiai baudos taškų.Sava ežeras, atstumai, zonos.

Vaizdas iš A zonos.


Vaizdas B zonojeVaizdas C zonoje


Pasaulio čempionato tvarkaraštis

Spalio 1 d.  
nuo 10.00 valandos delegacijų registracija.

Spalio 2 d.
11.00 val. – zonų burtų traukimas, po šios procedūros kiekviena komanda sužinos kurioje zonoje žvejos.
19.00 val. – Pasaulio čempionato atidarymas, paradas.

Spalio 3 d.
09.00 val. – sektorių burtų traukimas, po šios procedūros kiekviena komanda sužinos kuriame sektoriuje žvejos.
13.30 val. – varžybų startas.

Spalio 4 d. – varžybos.
Spalio 5 d. – varžybos.

Spalio 6 d.
13.30 val. – varžybų pabaiga.
20.00 val. – apdovanojimai.Tomas Būdas, Tomas Pocius
www.laukarpis.lt