Tomas Būdas
Lietuvos rinktinės vadovas

Šiuo metu yra ankstus penktadienio rytas – 4.00 val. Pirmiausiai geros žinios iš A2 sektoriaus, kuriame kovoja Deividas Sabonis ir Rimantas Kičas. Vakare tik sutemus ši komanda pagavo 4 kg. karpį, o trečią valandą nakties iš eilės sekė trys kibimai ir trys karpiai krante. Tiesiog šou tokiame telkinyje !!!

Na o kiti mūsų dvejetai dar neatsidarė. Žinoma kyla elementarus klausimas kodėl lietuvių viena komanda gaudo, o kitos dvi komandos tyli ? Atsakymas paprastas – skirtingas dugno reljefas. Apskritai labai didelė nekiba daugeliui rinktinių. Turime jausmą, kad FIPSed vadovybė sulauks daug priekaištų nuo nacionalinių rinktinių.  Mūsų rinktinei irgi kyla daug klausimų, kuriuos manau pateiksime per uždarymo ceremoniją.

Kadangi pirmas dvi dienas vyko totalinė nekiba, privalėjome stebėti kitų rinktinių taktikas ir reikia pripažinti, kad tai ko gero geriausia patirtis iš šio čempionato. Ko mes tik nematėme: žvejyba 20 metrų nuo kranto – visos keturios meškerės, meškerių permetimas du kartai per parą, vaikščiojimas sektoriuje ant pirštų galiukų, jaukinimas neišlindus iš palapinių – šaudymas iš ragatkių, zigai vieno metro ilgio, jaukinimas ,,tonomis”, jaukinimas su dvidešimt boilių per parą ir t.t. O kas įdomiausiai, kad taip elgėsi komandos turinčios didelę patirtį.

Šiaip tai vaizdelis visą dieną buvo ne koks, žiūrint į dalyvius, daugumos žvilgsniai nuleisti, akys laksto nežinant ko griebtis, toks jausmas, kad tos akys ieško virvės pasikarimui.

Na ir kaip gi Pasaulio čempionatas be nesutarimų, jų buvo ir ne vienas, bet gal įdomiausias dėl Ukrainos komandos pagauto didžiausio karpio. Nuotraukose bei video medžiagoje buvo užfiksuota, kad imant minėtą karpį su graibštu, neva buvo nusižengta taisyklei – negalima bristi į vandenį aukščiau kelių. Anglai per kapitonų susirinkimą labai taktiškai paklausė, kas jiems būtų jei jie norėdami išrauti kokią žolę, ar pasiekti bet kokią kliūtį įbristų į vandenį virš kelių ? Organizatorių atsakymas buvo toks: jums būtų skirta geltona baudos  kortelė. Anglai tada ištraukė pavyzdį su Ukrainos karpiu ir pasakė: tada prašom skirkite geltoną kortelę šiai komandai, nes akivaizdu, kad paskutiniu momentu siekiant karpį žmogus laikęs graibštą buvo vandenyje virš kelių. Organizatoriai pasakė, kad bus sušaukta čempionato ,,Žiuri” (valdybos atitikmuo) šio klausimo svarstymui. Situacija tikrai neeilinė, visų pirma tai lyderiaujanti komanda, antra tai varžybų didžiausia žuvis ir berods tokiu atveju jei būtų skirta geltona kortelė už tokį nusižengimą reikėtų anuliuoti tą žuvį, kas reikštų komandai krachą. Prabėgus kuriam laikui išgirdome Žiuri sprendimą – geltona kortelė neskiriama, atsižvelgus į tai, kad priekrantėje yra daug žolių, todėl dėl karpio saugumo reikėjo įbristi šiek tiek giliau. Ką gi, tai rimtas pavyzdys, kaip reikėtų elgtis nacionalinėse atrankose.

Šiam kartui tiek, na o mes vėl visą dieną stebėsime saviškius bei konkurentus.www.laukarpis.lt