Boloninės meškerės tėvyne skaitoma Italija, Bolonės vietovė. Dažniausiai manoma, kad geriausia tokio tipo meškerėmis žvejoti šiltesnėse bei sausesnėse vietose, tokiose kaip Prancūzija, Italija ir pan.

Pati meškerė turbūt yra viena populiariausia žvejų – mėgėjų tarpe. Jos ilgis gali svyruoti nuo 4 iki 9 metrų. Trumpesni nei 4 m kotai - dėmesio nevertas turginis niekalas. Aš dažniausiai naudočiau 5-7 m kotus ir tik atskirais atvejais maksimalų ilgį.

Boloninės meškerės paskirtis - žvejoti upėse, kur vyrauja dideli gyliai. Pagrindinis šio koto privalumas yra tas, kad juo galima daryti griežtą plūdelės prilaikymą, lygiagretų kranto linijai.

Geras boloninis kotas nėra pigus, bet kaip ir kiekvienas kotas paperka savo stiprumu bei lengvumu. Jis turi tiek žiedų, kiek ir sustumiamų dalių, plius palei viršūnę dar vieną ar du papildomus slankiojančius žiedelius. Šiam kotui geriausiai būtų parinkti ritę su 1:6,0- 1:6,2 greičio perdavimu. Rekomenduotinas valo storis būtų 0,15 – 0,18 mm arba itin stambiai žuviai - 0,2 – 0,22 mm. O štai su plūdėm nėra taip paprasta. Geriausia naudoti burbulo, lašo arba slyvos formos plūdes su ryškiomis viršūnėlėmis, kurių storis būtų iki 1 - 2 cm. O pats plūdės kylis turėtų būti padarytas ne iš metalo, o anglies.

SIGUTIS