Turbūt visi jaunystėje esame žvejoję su paprasta bambukine ar iš lazdyno išpjauta meškere, kuri neturėdavo jokios ritės. Ritės neturi ir kai kurios teleskopinės meškerės, kitaip dar vadinamos "botais". Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti kuo lengviausias (mažiau nei ledų porcija sveriančias) meškeres, kurių ilgis siekia net 11 metrų.

 

Vidutinės klasės meškerės yra pagamintos iš aukščiausios rūšies anglies pluošto, sutvirtintos įvairiais pynimais iš viršaus, kas leidžia ištraukti įspūdingų dydžių žuvis jų nesulaužant. Šios meškerės žvejų tarpe yra labai mėgstamos, nes turi daugelį privalumų. Jas galima greitai surinkti, užkabinant viršūnėles gale valą už įklijuoto sujungimo (konektoriaus). "Botų" didžiausias pliusas - itin tikslus ir greitas užmetimas į vieną ir tą patį jaukinamą tašką. Patogus pravedimas upėje arba maloni žvejyba stovinčiame vandenyje, kadangi esant labai lengviems įrankiam nepavargsta ranka. Pagrindinis valas naudojamas 0,12 – 0,14 mm. Pavadėliai - 0,08 – 0,10 mm. Pavadėlių ilgis dažniausiai - 20-50 cm. Plūdelės naudojamos kuo įvairiausios formos, priklausomai kur ruošiamės žvejoti – upėje, ežere ar kanale.

Būtų neteisinga, jei nepaminėčiau bent poros šio meškerykočio minusų. Pirma, tai kaip ir daugumas kotų šis anglies pluošto meškerykotis yra puikus elektros srovės laidininkas (žaibo pavojus) ir labai pažeidžiamas esant minusinei temperatūrai.

SIGUTIS