2016-12-22

2016 m. gruodžio 20 d. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams paskambino pilietis, kuris pranešė, kad Viešio ežere (Utenos r.) du žvejai mėgėjai galimai gaudo mažesnes, negu leistino dydžio, lydekas, o ir leistinas sugauti jų kiekis gali būti viršytas. Pareigūnai operatyviai sureagavo į gautą informaciją ir nuvyko į nurodytą vietą. Atvyko pačiu laiku. Minėti asmenys ką tik buvo grįžę nuo ežero ir krovėsi daiktus į automobilį. Paprašyti pateikti mėgėjų žvejybos leidimus ir parodyti laimikį, žvejai sutriko. Nors dokumentai buvo tvarkingi, tačiau laimikis sukėlė įtarimų. Iš penkių sugautų lydekų tik dvi vos siekė 45 cm. Apžiūrėjus automobilį, po keleivio sėdyne pareigūnai surado dar vieną maišelį su 5 lydekomis, kurių dydis buvo ne tik gėdingas žvejui, bet ir traktuojamas kaip mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimas. Viena lydeka buvo vos 27 cm ilgio, o kitos buvo vos keleta centimetrų didesnės. Piliečiui E. R.  už mažesnių nei leistino dydžio 2 lydekų neteisėtą sugavimą surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, bus skirta bauda nuo 7 iki 57 eurų ir teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri yra 315,81 euro. Piliečiui V. Ž.   administracinio teisės pažeidimo protokolas surašytas ne  tik  už mažesnių nei leistino dydžio 6 lydekų neteisėtą sugavimą, bet ir už leistino kiekio vienam žvejui viršijimą. Už padarytą žalą gamtai jam teks sumokėti 947,43 euro. Derėtų susimąstyti, ar verta rizikuoti darant tokius pažeidimus.

2017-01-10

Vos prasidėjus naujiems metams ir ežerų vandenis sukausčius ledui, Marijampolės RAAD Kalvarijos agentūros pareigūnai organizavo reidą siekiant patikrinti, kaip žvejai mėgėjai laikosi draudimo žvejojant masalui naudoti gyvą žuvelę bei kitų pareigų numatytų Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse.

Reido pradžia nuteikė optimistiškai, nors ypatingais laimikiais džiaugtis negalėjo, žvejai laikėsi taisyklių reikalavimų, turėjo smaigus. Pareigūnų optimizmas „išgaravo“ tikrinant žvejus žvejojančius ant vieno iš Juodelių kaime esančių ežerų ledo. Vienas iš šių žvejų, „senas geras aplinkosaugininkų pažįstamas“, žvejodamas pažeidė visą „puokštę“ taisyklių reikalavimų. Žvejojo ant ledo neturėdamas smaigų, taip pat neturėjo leidimo mėgėjiškai žūklei, žvejojo naudodamas didesnį nei leidžiama įrankių kiekį, masalui naudodamas gyvą žuvelę, buvo sugavęs didesnį nei leidžiama žuvų skaičių, o be visų jau paminėtų pažeidimų, visos šio žvejo sugautos lydekos nesiekė minimalaus leidžiamo žuvų dydžio (buvo mažesnės nei 45 cm). Už šią veiką piliečiui A. Š. teks atsakyti Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka, jo laukia administracinė nuobauda su įrankių ir priemonių konfiskacija bei turės atlyginti žuvų ištekliams padaryta žalą – apie 800 eurų.

Nors iš visų tą dieną tikrintų žvejų A. Š. galėjo „pasigirti“ didžiausiu laimikiu, bet jam ši žvejyba ir kainuos brangiausiai.

Pilietis A. Š. iš savų klaidų niekaip nepasimoko. Praėjusiais metais, tokiu pat metu, tik šiek tiek kitoje vietoje jis pagautas „žvejojantis“ lygiai tokiu pačiu būdu (beje, ta žvejyba jam taip pat kainavo nepigiai). Vasarą pareigūnams „bendrauti“ su šiuo piliečiu teko dar du kartus, vieną – dėl žvejybos be leidimo, o kitą – dėl žvejybos draudžiamu būdu ir įrankiais – statomu tinklu.

Labai norėtųsi A. Š. palinkėti pagaliau pasimokyti iš visų tų „bendravimo“ su pareigūnais atvejų kainuojančių tikrai nemenkai.

2017-01-08

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai šių metų sausio 8 – 9 dienomis vykdė reidus Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimams nustatyti. Per šias dvi dienas buvo patikrinta per 50 žvejų mėgėjų, tačiau ne visi iš jų žvejojo tvarkingai. Sausio 8 dieną Trakų rajone nustatyti trys pažeidimai, iš jų du šiurkštūs. Du piliečiai vykdė žvejybą masalui naudodami žuvelę ir turėjo sugavę dvi lydekas. Jiems teks sumokėti administracines baudas, kurios siekia nuo 120 iki 300 Eur, atsisveikinti su pažeidimo padarymo įrankiais ir priemonėmis – skrituliais, šakotinėmis, grąžtu, peikena bei privalės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, siekiančią daugiau kaip 300 Eur.

2017-01-09

Sausio 9 dieną aplinkosaugininkai gavę pranešimą, jog Trakų Vokės tvenkinyje yra vykdoma žvejyba skrituliais, nuvyko ir nustatė du pažeidimus. Vienas žvejų neturėjo reikiamo leidimo žvejoti, o kitas pastatęs keturis skritulius buvo sužvejojęs lydeką. Pastarajam  teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, siekiančią daugiau kaip 150 Eur bei susimokėti administracinę baudą nuo 120 iki 300 Eur, bus konfiskuoti skrituliai ir grąžtas.
Aplinkos ministerijos informacija