2019-09-16

Ketvirtadienį Kauno rajone Nemuno upėje ties Vilkijos gyvenviete sulaikyti 2 ne mėgėjų žvejybos įrankiu – plukdomu tinklu – žvejoję asmenys.

Už padarytą pažeidimą asmenims gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių – medinės valties ir plukdomo tinklo – konfiskavimu. Taip pat pažeidėjams reikės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą už 2 sugautus karšius, kuri siekia 120 eurų.

Pažeidėjai pastebėti per specialųjį akcijos „Lašiša 2019“ reidą. Supratę, kad bus sulaikyti, vyrai savo žvejybos įrankį paleido pasroviui, iš valties išmetė visą neteisėtai sužvejotą žuvį ir bandė plaukti į krantą, taip pasišalindami iš įvykio vietos. Tačiau aplinkos apsaugos pareigūnams pavyko sulaikyti asmenis ir surasti upės srovės nuneštą tinklą, kuriame ir buvo rasti 2 sugauti karšiai.  

Kaip vėliau paaiškėjo, asmenys anksčiau bausti už žvejybą draudžiamais žvejybos įrankiais.

2019-10-10

Ankstų ketvirtadienio rytą per Šilutės gyvosios gamtos apsaugos pareigūnų surengtą pasalą sulaikyti 2 asmenys, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje žvejoję statomuoju tinklu. Draudžiamu nemėgėjiškos žūklės įrankiu pažeidėjai sugavo 53 karšius, 2 starkius ir salatį.

Už neteisėtą žvejybą abiems asmenims gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankio – 70 m ilgio statomojo tinklo – konfiskavimu. Taip pat pažeidėjams teks atlyginti ir žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 3360 eurų.

Netesėtai žvejoję asmenys sulaikyti po to, kai aplinkos apsaugos pareigūnai, atsižvelgdami į turimą informaciją apie galimai nelegalią žvejybą, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje pastatė slaptą vaizdo stebėjimo kamerą. Trečiadienio vakarą (apie 19 val.) vaizdo kamera buvo užfiksuotas galimas pažeidėjas. Nedelsdami aplinkosaugininkai kartu su neetatiniu aplinkos apsaugos inspektoriumi surengė minėtą pasalą. Pareigūnams pažeidėjų teko laukti iki ryto, tačiau apie 7 valandą pasirodė 2 asmenys, kurie buvo sulaikyti po to, kai iš vandens ėmė traukti statomąjį tinklą su žuvimis.

Per pastarąsias tris savaites tai jau trečias kartas, kai Šilutės rajone sulaikomi pažeidėjai, vykdantys neteisėtą žvejybą statomaisiais tinklais. Laimei, ankstesnius kartus pažeidėjai buvo sulaikyti jiems dar nespėjus sugauti nė vienos žuvies.

2019-10-12

Šeštadienį būdraujantys aplinkos apsaugos inspektoriai kartu su policijos pareigūnais sulaikė 2 pažeidėjus Rokiškio rajone Sartų ežere žvejojusius povandeninės žūklės šautuvais.

Už povandeninę žūklę, kuri visuose valstybiniuose vandens telkiniuose, išskyrus limituotos žvejybos vandens telkinius, yra draudžiama, 2 asmenims gresia nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu. Taip pat asmenys turės atlyginti gamtai padarytą žalą už 3 lydekas, karšį ir ešerį, kuri siekia beveik 500 eurų.

Informacija apie galimai nelegalią povandeninę žūklę su šautuvais Sartų ežere vykdančius asmenis gauta šeštadienį apie 21 val. 40 min. Įvertinus, kad budintis aplinkos apsaugos pareigūnų ekipažas gali nespėti laiku atvykti į nurodytą vietą, į pagalbą pakviesti policijos pareigūnai.

Atvykęs policijos pareigūnų ekipažas sulaikė į krantą išlipusius asmenis, kurie, kaip paaiškėjo, turėjo du povandeninės žūklės šautuvus. Į vietą atvykus aplinkos apsaugos pareigūnams, pažeidėjai savo kaltę pripažino.

Aplinkos ministerijos informacija